Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z postawieniem zestawu, którego parametry podałem poniżej.

Po podłączeniu zestawu, na chwilę włącza się wiatrak na procesorze, zasilaczu a następnie, cisza i zgon.

Wpinam 8 pin do płyty głównej jak i 24 pin. Karta graficzna w slocie PCIe x3. Ram (ponieważ mam w dwóch kościach), testowany we wszystkich bankach naprzemiennie, łącznie (i wyłącznie (?) :)

Podłączone zasilacze Corsair lub  Seasonic. Wymieniona bateria na nową. 

Ekran na  monitorze wciąż martwy.

 

Brakuje mi pomysłu co źle robię

Jeżeli ktoś z Was ma jakiś pomysł, którego ja nie dostrzegam będę niezmiernie wdzięczny za chęć pomocy.

Problem dotyczy obu płyt ASROCK. Procesory również mam dwa.

Moon

 

płyta: (nowa (?) 2x ASROCK  H110 PR BTC+

proc: (Nowy) 2x Procesor Intel Pentium GOLD G5420 3,8 GHz 4 MB BOX --->   https://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g5420-3-8ghz-4-mb-box-bx80684g5420-6342898/

RAM: G.Skill ( Nowy) 2x8GB --->   https://www.x-kom.pl/p/360150-pamiec-ram-ddr4-gskill-8gb-1x8gb-3000mhz-cl16-aegis.html   

Zasilacz: W 100% spawny Sesonic Prime 1300W + w 100% sprawny Corsair 850i

Dysk: (Nowy) SDD

Katy graficzne (nowe) różne.

 

 

 

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
Link to post
Share on other sites

No to masz dwie opcje- procek albo płyta. I pewnie wiele tu nie powalczymy. Sprawdziłeś różne zasilacze, ram w różnych konfiguracjach, różne karty graficzne. Wyciągałeś procek i wkładałeś ponownie? Sprawdzałeś czy w sockecie nie ma pogiętych pinów? Płyta pluje jakimś errorem (sygnalizuje coś diodami albo przez speaker)? Zobacz jeszcze RAM w single channel na jednej kości. 

Link to post
Share on other sites

Speaker zazwyczaj wrzucają do pudełka nadal i można go podpiąć tam gdzie piny od front panelu. Ja bym reklamował płytę w pierwszej kolejności. Sprawdziłeś właściwie wszystko. I tak mało kto ma tyle alternatywnego sprzętu żeby zacieśnić krąg podejrzanych tak jak Ty.

Link to post
Share on other sites

A jak włączasz kompa? Bo zakładam,  że całość nie siedzi w żadnej budzie,  tylko na stelażu koparkowym  jakimś.  Płyta ma przycisk power na laminacie? Mój poprzedni konfig,  kiedy próbowałem uruchomić go bez budy, tj. bez podłączenia przycisku power do pinow od front panelu zachowywał się podobnie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...