Skocz do zawartości

Płyta główna p43 c51 nie obsługuje mi ramu ddr3 1600


Recommended Posts

Mój zestaw to 

Płyta główna: msi  p43 c51

Procesor: xeon 3360

Karta graficzna: gigabyte 1030 gt 

Zasilacz : 600 W silencium pc 

 Mam ramy 8gb kingstona taktowanie 1333 ghz chciałbym dołożyć ramu lub chociaz zamienic 8gb kingstona 1600 ghz , ramy po wlozeniu do płyty glownej nie działają ( są napewno sprawne bo sprawdzane na innych komputerach ) wkladajac jedna kosc komputer sie nie odpala , 2 tez , 4 tez odpala tylko na 2 kosciach po 4gb 1333ghz

4gb 1600ghz tak jakby nie obsługiwał a według specyfikacji plyty głównej powinien. 

Link to post
Share on other sites

Na platformie s775 taktowanie ramu jest ściśle powiązane z taktowaniem szyny a co za tym idzie także procesora. Ustawiając ram na 1600mhz bez zmiany mnożników podkręcasz procesor z 2,83ghz na 3,4ghz, bez podbicia napięcia może nie wystartować.

Do poczytania: https://www.purepc.pl/jak-podkrecic-procesor-poradnik?page=0,3

Przykładowo jeśli chcesz puścić pamięci na 1600 ale nie podkręcać procesora to w biosie musisz ustawić Bus (albo FSB) Speed: 400 CPU Multiplier: 7 i odpowiedni mnożnik pamięci. Trochę to chaotycznie napisane ale s775 od dawna nie posiadam. Może znajdzie się ktoś z podobną płytą do twojej i to dokładniej wytłumaczy.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Ron56pl napisał:

chcę po prostu mieć 16gb ramów lub chociaż 8gb po 1600ghz.

Ten ram 1600mhz ci różnicy nie zrobi przy tym procesorze. Jak już się bardzo uparłeś to spróbuj włożyć TYLKO ten 1600mhz i ustawić ten przełącznik na ostatnim położeniu. Ale bez zagłębienia się w temat wątpię że odpali a jak już to może być niestabilne OC procesora.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...