Skocz do zawartości

Zawieszenie komputera podczas gry


Recommended Posts

Witam

Podczas grania np. w Cyberpunk 2077 zawiesza komputer. Pomaga tylko i wyłączenie reset. Czym to może być spowodowane? Nic nie mam podkręcone, jedynie w biosie ram przestawiony profil na 3200mhz. Sterownik od grafiki najnowszy 21.2.2. Czy to zawieszenie może być związane z zalegającym gdzieś starym sterownikiem grafiki, czy może zasilacz nie daje rady? Przy CS:GO jest wszystko w porządku.

 

Czy podkręcenie ramu z 2666 na 3200 może mieć coś wspólnego z wieszaniem się gry w Cyberze?

 

Irytują mnie też fpsy w Cyberpunku, wymagania spełniam, a po 40 fpsów mam.

 

Specyfikacja komputera w profilu, ale podam też tutaj

Procesor:    
Intel® Core™ i5-10400F
Karta graficzna:    
MSI Radeon RX 590 ARMOR OC 8GB GDDR5
Płyta główna:    
MSI MAG Z490 TOMAHAWK
RAM:    
Adata XPG Spectrix D41 DDR4 16GB (2 x 8GB) 3200 CL16
Zasilacz:    
be quiet! System Power 9 600W

Edytowane przez mateusz19191010
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, jozek23 napisał:

Tak to jest z radeonami , raz działają dobrze a raz nie .

Może zajrzyj w podgląd zdarzeń i zobacz jakie błędy się pojawiają.

Błędów całkiem sporo pokazuje

 

image.thumb.png.22be1857d8c21dae0860a014e6567105.png

 

Ten błąd jest chyba problemem

image.thumb.png.0293a651c919e4fa9a28e4fde2c3240f.png

Edytowane przez mateusz19191010
Link to post
Share on other sites

Sprawdź, czy masz wszystkie najnowsze poprawki do Windowsa. Błąd ESENT powodowała któraś z poprawek i wiązało się to często z zawieszaniem komputera. Spróbuj przywrócić jakąś starszą wersję, bo może poprawka się źle zainstalowała, a jak nie, to niestety tylko reinstalacja systemu zostaje, możesz jeszcze wypróbować sposób z poniższego linka.

https://windowsreport.com/windows-10-error-event-id-455/

Edytowane przez Pawel7
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Pawel7 napisał:

Sprawdź, czy masz wszystkie najnowsze poprawki do Windowsa. Błąd ESENT powodowała któraś z poprawek i wiązało się to często z zawieszaniem komputera. Spróbuj przywrócić jakąś starszą wersję, bo może poprawka się źle zainstalowała, a jak nie, to niestety tylko reinstalacja systemu zostaje, możesz jeszcze wypróbować sposób z poniższego linka.

https://windowsreport.com/windows-10-error-event-id-455/

To miałoby sens, bo wszystko było dobrze i potem nagle zaczęło ciąć. Dzięki, wezmę to pod uwagę.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Pawel7 napisał:

Sprawdź, czy masz wszystkie najnowsze poprawki do Windowsa. Błąd ESENT powodowała któraś z poprawek i wiązało się to często z zawieszaniem komputera. Spróbuj przywrócić jakąś starszą wersję, bo może poprawka się źle zainstalowała, a jak nie, to niestety tylko reinstalacja systemu zostaje, możesz jeszcze wypróbować sposób z poniższego linka.

https://windowsreport.com/windows-10-error-event-id-455/

Popieram Pana, miałem to samo. Mi się nie udało na drugi dzień wbić do pulpitu pomogła tylko reinstalacja systemu

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 23.02.2021 o 19:54, Pawel7 napisał:

Sprawdź, czy masz wszystkie najnowsze poprawki do Windowsa. Błąd ESENT powodowała któraś z poprawek i wiązało się to często z zawieszaniem komputera. Spróbuj przywrócić jakąś starszą wersję, bo może poprawka się źle zainstalowała, a jak nie, to niestety tylko reinstalacja systemu zostaje, możesz jeszcze wypróbować sposób z poniższego linka.

https://windowsreport.com/windows-10-error-event-id-455/

 

W dniu 23.02.2021 o 22:36, Kisiel1314 napisał:

Popieram Pana, miałem to samo. Mi się nie udało na drugi dzień wbić do pulpitu pomogła tylko reinstalacja systemu

Po czasie teraz mogę potwierdzić, że rada z linku pomogła, dokładniej to stworzenie folderów, podfolderów. Teraz nic nie zacina, działa prawidłowo.

Link to post
Share on other sites

Chwile było dobrze, ale jednak dalej problem występuje. W Cyberpunku oraz w Assassinie Valhalla, najpierw jest błąd z teksturami, takie klatkowanie, mrugające tekstury, a potem zawiesza i pomaga t0ylko reset pc.

 

Jednak będę musiał reinstalację systemu zrobić.

CChwile było dobrze, ale jednak dalej problem występuje. W Cyberpunku oraz w Assassinie Valhalla, najpierw jest błąd z teksturami, takie klatkowanie, mrugające tekstury, a potem zawiesza i pomaga t0ylko reset pc.

 

Jednak będę musiał reinstalację systemu zrobić.

 

****************************************************

Czy takie objawy mogą być spowodowane zepsutą albo przegrzaną kartą graficzną? Z tym przegrzaniem to byłoby dziwne, bo temperatury były w normie, a wentylacje w pc mam w jak najlepszym stanie.

Link to post
Share on other sites

Na gwarancji też chyba mogą, jeśli stwierdzą że naprawa niemożliwa i nie mają zamiennika do wydania.

Plus rękojmi taki że cały proces trwa max bodajże miesiąc i jest uregulowany prawnie. Gwarancja jest na zasadach gwaranta, który może odrzucić przez jakąś pierdołę z regulaminu napisanego przez samego siebie.

Link to post
Share on other sites

Aktualizacja

 

Dzisiaj zaktualizowałem sterowniki od grafiki wersja 21.2.3(22.02 wyszła nowa aktualka, ja miałem 21.2.2) i teraz nagle wszystko działa jak należy. Chyba zostanę przy tej wersji i żadnych nowy już nie będę aktualizował, bo tak śledząc sterowniki to przy 21.1.1 wszystko działało jak należy, a przy 21.2.2 zaczęło się psuć.

Edytowane przez mateusz19191010
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...