Skocz do zawartości

Jak podłączyć światełka :D


Recommended Posts

Tak więc, planuję kupić capellix 240 oraz corsair 4000 x rgb. Gdzie to podłączyć, jak? Bo są jakieś złączki że z 2 kabli robi się jeden. Można do kontrolera z tyłu obudowy, a można do płyty. Jak to ogarnąć?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja mam Z490 Tomahawk, która ma 2 złącza i postaram ci się to rozpisać jak to u mnie jest podłączone.

Pod złącze nr 1, mam wpięty kontroler z obudowy SG7V - tam jest 5 złączy ARGB. Nim zarządzam w Mystic Lights. Drugie złącza jest zajęte poprzez dwa paski ledowe. Paski mają możliwość podłączenia szeregowo dodatkowego urządzenia. Dwa złącza powinny ci wystarczyć do zrobienia fajnego setu, więc ja bym szukał z dwoma minimum złączami.

A co do Twojej płyty, podaj proca, to znajdziemy płytę. Nie ma dużej filozofii we wpięciu kabelków do podświetlenia. Ważne żeby buda posiadała jakiś rozdzielacz

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Ja mam Z490 Tomahawk, która ma 2 złącza i postaram ci się to rozpisać jak to u mnie jest podłączone.

Pod złącze nr 1, mam wpięty kontroler z obudowy SG7V - tam jest 5 złączy ARGB. Nim zarządzam w Mystic Lights. Drugie złącza jest zajęte poprzez dwa paski ledowe. Paski mają możliwość podłączenia szeregowo dodatkowego urządzenia. Dwa złącza powinny ci wystarczyć do zrobienia fajnego setu, więc ja bym szukał z dwoma minimum złączami.

A co do Twojej płyty, podaj proca, to znajdziemy płytę. Nie ma dużej filozofii we wpięciu kabelków do podświetlenia. Ważne żeby buda posiadała jakiś rozdzielacz
11600k będzie, jeśli obudowa to corsair 4000 x rgb która ma swój kontroler to wszystkimi światłami mogę zarządzax w iCUE czy to tak nie działa. Czy kontroler się podpina pod płytę i służy tylko po to żeby z iluś kabli zrobić jeden?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Przynajmniej jedna osoba, która kombinuje przez zakupem, a nie po.  Mobo powinno mieć przynajmniej jedno złącze ARGB i 2x RGB.

 

Obudowa ma kontroler, ale ten w zestawie z AIO Capelix jest bardziej zaawansowany. Tak, po podłączeniu wszystkiego razem będziesz mógł sterować przez iCUE,.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich, moj pierwszy post... wiec do dziela! Xd

Akurat u Mnie nie dawno była sytuacja taka, że grubo zastanawiałem si nad projektem ARGB w moim niedawno złożonym PC-ie... Z góry podpowiem, że z pół dekady temu te flagowce fajnie wymiatały wtedy na rynku... Płyta główna nowa--> ASUS Z97-DELUXE ... CPU używany--> I7 4790K 4,0GHz ... RAM nowy Kingston 4x8GB DDR3 1867MHz.

Akurat ta płyta główna posiadała tylko 4piny 12V pod podłączenia FAN1-2-3.. Akurat miałem podpięte kilka akcesoriów pod 3 kontrolery napięcia 12v-5v tj: 

- wentylatory 4szt - 120mm ARGB + paski diodowe 2szt z własnym modułem ARGB pod SATA [ALSEYS]

- taśmy pod GPU4 x8

- taśmy pod 24pin

- ARGB + radiatory pod nowe kości DDR3

- listwa ARGB magnetyczna

- listwa ARGB zginane tworzywo

- radiator + ARGB pod SSD M2 2280

- panel GPU ARGB

- listwa ARGB pod płyt główną

 

Udało mi się podprowadzić na we dwóch konwerterach po 4akcesoria ARGB (wcześniej niestety było za mocne obciążenie jak próbowałem pod jedne sterowanie podpiąć razem przez splittery 3pin wtyki męskie/żeńskie co skutkowało przerywanymi w niektórych miejscach efektu świetlnego ARFB lub kolory się źle mieszały i nie synchronizowały ze sobą w czasie zmian programów ARGB). kontroler + regulator z modułem zaprogramowanych sporo funkcji ARGB oraz jasności/ciemności)

Drugi kontroler okej, ale bez modułu sterowania i użyłem przycisku RESET do kilku zaprogramowanych RGB

Trzeci moduł sterowany pilotem z bardzo obszernymi funkcjami zmian AGB po ustawianie szybkości pracy wentylatorów oraz zmian detalicznych koloru oraz inne funkcje.

 

https://imgur.com/sU4GzCB

https://imgur.com/zIzNLT8

https://imgur.com/g71iktT

 

 Był to przykład projektu mojego z użyciem płyt głównych z ery 4th & 4th NEW & 5th GENERATION z napięciem tylko pod 12V. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...