Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

 

Ponieważ noszę się z zamiarem modernizacji starego kompa, proszę Was o pomoc w doborze części i poratowaniu wiedzą :) 

 

Części do kupienia: płyta, procesor, chłodzenie, ram + kiedyś grafika i ew. zasilacz

Zastosowanie komputera: gry, home office, multimedia

 

Model posiadanego monitora: dell s2721dgfa (dp), iiyama gb2488hsu (hdmi/dp)

Sprzętu nie planuję podkręcać

 

Dodatkowe uwagi:

1. do zestawu będą podłączone dyski: Samsung 860 EVO 500 GB 2.5" SATA III (MZ-76E500B/EU), GoodRam IRDM Pro 240 GB 2.5" SATA III (IRP-SSDPR-S25B-240), BarraCuda 2 TB 3.5" SATA III (ST2000DM008)

2. Obecny zasilacz to ok. 10 letni OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm (OCZ600SXS2-EU) - działa i sam nie wiem czy wymieniać, może podczas zakupu karty graficznej

3. Do czasu zakupu grafiki, będzie zamontowana MSI R6950 Twin Frozr II

4. Obudowa: SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB

 

link do koszyka: https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=805171

 

 

Pozdrawiam! 

Link to post
Share on other sites

Asrocki mają problemy z sekcjami zasilania, bierz coś innego, pod jakie to gpu w przyszłości? 

Pod nowy zestaw brałbym nowy zasilacz - moc - zależna od gpu ale 650W by się przydało może xpg core 650 lub seasonic gx 650. 

Dlaczego i9 do gier może i7 8/16 i lepsze mobo i zasilacz, chłodzenie bardzo słabe do i9/i7 nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :)

 

W dniu 22.02.2021 o 11:57, olo163 napisał:

Asrocki mają problemy z sekcjami zasilania, bierz coś innego

Myślałem, że te problemy występują bardziej przy kręceniu, ale dobrze wiedzieć. Czy MSI MPG Z490 GAMING PLUS będzie wystarczająca, ew. inna propozycja?

 

W dniu 22.02.2021 o 11:57, olo163 napisał:

pod jakie to gpu w przyszłości? 

Ciężko teraz mi określić konkretne gpu mając na uwadze ceny, ale wydajnościowo okolice rtx 3070.

 

 

W dniu 22.02.2021 o 11:57, olo163 napisał:

Pod nowy zestaw brałbym nowy zasilacz - moc - zależna od gpu ale 650W by się przydało może xpg core 650 lub seasonic gx 650

ok, imo zdecydowanie 650 miniumum, lepiej aby miał trochę "zapasu".

 

 

W dniu 22.02.2021 o 11:57, olo163 napisał:

Dlaczego i9 do gier może i7 8/16 i lepsze mobo i zasilacz,

Hm.. oferta cenowa (za ok. 1400 zł można wyrwać) + dość rzadko zmieniam bazę (dalej działam na wymęczonym już i5 2500k), i myślałem by kupić coś co jest ciut wydajniejsze aby też na dłużej starczało, ale jestem otwarty również na inne propozycje w zbliżonym przedziale cenowym.

 

 

W dniu 22.02.2021 o 11:57, olo163 napisał:

chłodzenie bardzo słabe do i9/i7 nie ma sensu

Właśnie rozczytałem, że to dość ciepły procesor i single tower może być za mało, SilentiumPC Grandis 3 chyba będzie wystarczający, ew. jakieś alternatywy?

 

13 godzin temu, bajeczny007 napisał:

Dlaczego i9 do gier może i7 8/16 i lepsze mobo i zasilacz,

 

Jeszcze się zastanawiam się nad wejściem w i5 10400f, lepsze mobo, zasilacz i może dysk m2 (tylko nie wiem czy dysk coś poprawi) i za ok. rok zmiana na i7 11700kf

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...