Skocz do zawartości

[3k] Budżetowy Tv 65 Xiaomi vs Philips


Recommended Posts

Witam,

 

Szukam budżetowego TV 65 cali, głównie do Netflixa. Budżet około 3 000zl. Po wizycie w popularnym sklepie zwróciłem uwagę na te 2 modele:

 

1. philips 65pus7304/12

2. Xiaomi Mi LED TV 4S 65

 

Telewizor dla rodziców, którzy uparli się na 65 cali, będzie stał w dość ciemnym salonie. Możecie powiedzieć, który lepszy lub polecić jakiś inny w tym przedziale cenowym? 

 

Edytowane przez boombastic
Link to post
Share on other sites

Co w nich Cię urzekło ?  Jako pracownik jednego z popularnych sklepów to powiem Ci szczerze że do 3000zł najlepiej świecącym jest lg un7100, brzydki zewnętrznie ale po odpowiednim ustawieniu działa naprawdę ok.   Sprawdzałem każdy tv jaki jest dostępny na polskim rynku więc wiem co z którego można wyciągnąć.  

Ten xiaomi ma ładny wygląd i android ale ogólnie jest bladym tv.  Jeżeli dobrze ogarniasz ustawienia parametrów obrazu to można z niego naprawdę dużo wyciągnąć ale jest przy tym naprawdę dużo pracy.  Jeżeli chodzi o philipsa, to z mojego doświadczenia powiem tylko tyle że z tej firmy to mógłbym kupić tylko oled ale nie lcd.  

 

Jeżeli chodzi o Xiaomi to myślę że rodzice mogą mieć problemy z obsługą pilota.  W tym lg masz normalny pilot a za 100zł kupisz taki bardziej smart. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@AudiAWX

W przypadku tych 2 modeli lepiej Xiaomi czy ogólnie masz coś do philipsa? Pytam z ciekawości bo mam około 2 lata 50pus7303/12 i jestem raczej zadowolony. Wg mnie jak na budżetowy tv jest ok. Matryca VA, jasność 350, dobrze obrabia treści SD (kablówka), fakt że trzeba było na początku trochę poustawiać. Pytam bo być może będę zmieniał tv i myślałem nad kolejnym philipsem.

Link to post
Share on other sites

Ja mam 55pus8303 ponad 2lata . Telewizor jest super , ale niestety ze względu na zastosowane zbezpieczenia w procesorze mediateka , ostatnio ograniczyli mi jakość video na YT . Nie mogę oglądać 4k 60fps i chyba fhd 60fps . No ale to akurat nie wina philipsa , bo i innych producentów to dotyczy stosujących ten procesor . Także w tej chwili YT oglądam z Xboxa .

Olo jak u Ciebie z tym jest ? 

Link to post
Share on other sites

Np wcześniej oglądałem Makłowicza w 4k60 z tego co pamiętam , a teraz mam tylko 720 30 , bo tryby 60fps są wyłączone . W sumie zobaczę może jakaś aktualizacja softu coś zmieni bo dawno nic nie aktualizowałem . Sorry za offtop. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Faktycznie mam to samo, to chyba po tej aktualizacji co była około miesiąc temu. Wcześniej było ok, a teraz nie zwróciłem uwagi bo głównie na netflixie byłem. 

@jakub1t

Ciekawe jaką rozdzielczosc poprzez chromecast można dać. Przed chwilą puściłem fhd z telofonu i miałem wrażenie że jest fhd? 

Link to post
Share on other sites

Philips wygra płynnością nad Xiaomi i też będzie lepszy do gier. Do philipsa nic nie mam bo mają naprawdę dobre tv, ale widzę jak z nich "niezawodnością" . 

8303 to był bardzo dobry tv i ogromnymi możliwościami profesjonalnej kalibracji która pozwalała rozwinąć mu skrzydła.  Z nowych modeli to praktycznie żaden oled nie wraca z philipsa a lcd sporo, nawet mogę stwierdzić że więcej niż samsung którego sprzedaje się 4x tyle co philipsa. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 21.02.2021 o 20:47, PaxiFixi napisał:

Co w Cię urzekło ?  Jako pracownik jednego z popularnych sklepów to powiem Ci szczerze że do 3000zł najlepiej świecącym jest lg un7100, brzydki zewnętrznie ale po odpowiednim ustawieniu działa naprawdę ok.   Sprawdzałem każdy tv jaki jest dostępny na polskim rynku więc wiem co z którego można wyciągnąć.  

Ten xiaomi ma ładny wygląd i android ale ogólnie jest bladym tv.  Jeżeli dobrze ogarniasz ustawienia parametrów obrazu to można z niego naprawdę dużo wyciągnąć ale jest przy tym naprawdę dużo pracy.  Jeżeli chodzi o philipsa, to z mojego doświadczenia powiem tylko tyle że z tej firmy to mógłbym kupić tylko oled ale nie lcd.  

 

Jeżeli chodzi o Xiaomi to myślę że rodzice mogą mieć problemy z obsługą pilota.  W tym lg masz normalny pilot a za 100zł kupisz taki bardziej smart

 

 

Czyli wnioskując ten LG będzie lepszy (ładniejszy obraz) od Xiaomi  i lepiej takiego szukać? Czy może jakiegoś Samsunga? Philipsa już skreślam definitywnie, szkoda bo fajny bajer z tym ambilightem 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...