Skocz do zawartości

AMP pod Polk Audio Signature S20E


Recommended Posts

Dzień dobry 

 

Chcę podłączyć Polk Audio Signature S20E pod AUNE S6 pro, będę potrzebować AMP-a, czy mogę spróbować podłączyć bezpośrednio pod tylne RCA w AUNE S6 pro. Nie znalazłem nigdzie ile daje AUNE S6 pro na RCA. Ewentualnie pod tylne XLR, mogę jeszcze spróbować, w spec

S6 pro jest:

Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz

Zakres dynamiczny: 119 dB SNR: 118 dB THD+N: 0,0005 proc.

Crosstalk: - 132 dB

Poziom wyjściowy RCA: 2,0 Vmrs

Poziom wyjściowy XLR: 4,0 Vmrs

Moc wyjściowa XLR (balanced): 405 mW @ 300 Ω

Moc wyjściowa 6,35 mm (single ended): 120 mW @ 300 Ω

 

S20E: 
 

Pasmo przenoszenia 39 Hz → 40000 Hz

Maksymalna czułość (1 wat na 1 metr) 88 dB

Zalecana moc wzmacniacza na kanał 20 W → 125 W

 

Jeśli AMP jest potrzebny to prosiłbym o jakieś propozycje co kupić.

 

pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Aune to wzmacniacz słuchawkowy ale też może działać jako DAC. Choć tutaj pewnie potrzeba wzmacniacza stereo do twoich głośników dodatkowo. Jeśli nie masz jakiś dobrych sluchawek to raczej celował bym w coś innego. 

Link to post
Share on other sites

A to sorki, niedokładnie przeczytałem twego posta. Będziesz musiał się posiłkować dodatkowym wzmacniaczem stereo,które podłączysz do tego Daca. Aune na pewno nie wzmocnienia wyjść analogowych rca czy xrl. 

Link to post
Share on other sites

To by wyjaśniało, czemu nie ma nic w specyfikacji o mocy na wyjściu :D 
Coś konkretnego polecisz na APM-a do S20E podpiętego za S6 pro, pewnie po RCA? Budżet raczej poniżej 1000zł.

Impedancja: 8 Ohm

Skuteczność: 88dB

Moc ciągła (RMS): 125W

Zalecana moc wzmacniacza: 20 - 125W

Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości  - polki z amazona za 900?  Co do wzmaka to kwestia czy chcesz używanego klocka stereo czy coś z małych chinczykow w klasie D. Bo za 1000 w Ampli bym nie szedł, chociaż może w uzywce byś coś sensownego znalazł.  

Link to post
Share on other sites

Tak te z Amazonia, chciałem coś kupić od dawna ( coś pasywnego lub aktywnego), ale za bardzo bez pomysłu jak to podłączyć. Się trochę napaliłam chyba... myślałem właśnie o Chińczyku że starczy na teraz. Ale pytanie czy to nie wyrzucanie w błoto kasy przy takiej konfiguracji.
Wiedziałem że kupując pasywne będę miał problem, nie wiedziałem za bardzo jak duży.

Myślałem właśnie że jak coś pasywnego to mogę zawsze rozbudować to kupując apmli i dodatkowe głośniki, bo jak kupię aktywne ( pewnie jakieś edifier ), to z tym za bardzo nic nie zrobię później.

Zaraz się okażę że lepiej anulować i kupić coś aktywnego w tych pieniądzach.

Link to post
Share on other sites

Fx audio D502, do kupienia za jakieś 110 $ na ali
Jest cos ciekawego właśnie tak przynajmniej z 40-50W na kanał przy 8ohm z chińczyków (bo tyle minimalnie pewnie będę potrzebować przy tych głośnikach)? fajnie gdyby było jeszcze nawet prymitywne sterowanie niskimi i wysokimi częstotliwościami. 
za 120$ jest TOPPING PA3 na ali, tak na szybko z tego co znalazłem. za 500zł do kupienia w Polsce. 

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, kokosnh napisał:

Fx audio D502, do kupienia za jakieś 110 $ na ali
Jest cos ciekawego właśnie tak przynajmniej z 40-50W na kanał przy 8ohm z chińczyków (bo tyle minimalnie pewnie będę potrzebować przy tych głośnikach)? fajnie gdyby było jeszcze nawet prymitywne sterowanie niskimi i wysokimi częstotliwościami. 
za 120$ jest  TOPPING PA3  na ali, tak na szybko z tego co znalazłem. za 500zł do kupienia w Polsce. 

 

Masz sensownego DAC-a więc IMO lepiej czysty wzmacniacz. Ten PA3 wygląda przyzwoicie, ale niestety nie słuchałem. Osobiście brałbym w PL zeby mieć opcję zwrotu.

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 22.02.2021 o 11:38, cooger napisał:

Masz sensownego DAC-a więc IMO lepiej czysty wzmacniacz

Tym bardziej, że jak kupi dopasowane pod siebie, dobre słuchawki, to myślę jest szansa, że bardziej spodobają jak te te kolumny.:)

Link to post
Share on other sites

OK. Padło na PA3, podobno do połowy głośności jest znośny, a więcej potrzebować nie będę na teraz.
Jeszcze z Chin dojdą końcówki RCA do zarobienia kabli od aune do topping ( zresztą gotowy kabel też leci, porównam czy jest różnica multimetrem ). Więc tak za 3 tygodnie powiem jak wyszło.

Za fajnymi planarami / elektrostatykami to się rozglądam już któryś rok chyba, a w wszystkich coś mi nie pasi. Bardziej o budowę i ergonomię chodzi.

Link to post
Share on other sites

Bo teraz ceny planarów w końcu zeszły do akceptowalnego poziomu.

Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu kupowałem używane HE-400i za 1500zł, gdy nowe ~2700zł, a teraz były promocje na wersję 2020 za 777zł :D

Link to post
Share on other sites

mam obecnie czym napędzać planary / elektrostaty (do tego dość neutralne źródło), a cena słuchawek nie odstrasza jak dawniej. Choć nadal nie znalazłem niczego "taniego" z dobrą budową i ergonomią + skóra na padach i pałąku (lub łatwe w wymianie), aby wytrzymały ponad 3 lata. 

Szukam jeszcze czegoś oprócz 
PA3, ale nie widzę niczego taniego w Polsce dostępnego (i tak musze poczekać na kable i końcówki)

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-pa3-review-stereo-amplifier.20085/

Link to post
Share on other sites

zastanawiam się czy by nie kupić https://yogabazar.pl/product-pol-1210-Pianka-do-swiecy-sarvangasany-60cm-x-40cm-x-5cm.html przeciąć na pół i nie podłożyć, zamiast pudełek. 

 

ewentualnie coś w tym stylu, bo jeden głośnik niestety chyba będzie na razie stał na PC. 

 

jakaś gęsta EVA by była pewnie lepsza, ale znaleźć niczego nie mogę 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...