Skocz do zawartości

Router z blokadą reklam, pomoc w wyborze.


Recommended Posts

Witam.

Obecnie posiadam router Asus AC1200G+

jednak nie ma na nim możliwości zainstalowania oprogramowania z blokerem reklam.

Szukam więc takiego gdzie będzie możliwe zainstalowanie Tomato lub openWRT.

Router najlepiej z USB 3.0 by podłączyć dysk z multimediami.

Czy są na rynku jakiejś sensowne modele do kwoty 400, no może 500zł?

Link to post
Share on other sites

Ja wole na komputerach, w przeglądarkę wgrać Adguard adblocker. Kupowanie nowego routera i przerabianie firmware to bez sens, wydajesz kasę i na dzień dobry takim zabiegiem tracisz gwarancje. To jakby kupić nowy samochód i zmodyfikować oprogramowanie, żeby szybciej jechał, tez tracisz gwarancje i kupa kasy w błoto.

Link to post
Share on other sites



Byłeś tutaj i czytałeś trochę...? 

Szukałem ale w większości stare daty były więc nie wchodziłem nawet w artykuły, ale jedno mnie zaciekawiło, właśnie Pi Hole na malince. Chyba tańsza i lepsza oocja.

Ja wole na komputerach, w przeglądarkę wgrać Adguard adblocker.

I jest ok, ale co zrobisz jak nie chcesz oglądać reklam na Smart TV?
Właśnie po to potrzebuję adblocka na routerze.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, zbiku90 napisał:

https://adguard.com/pl/adguard-dns/overview.html

Może tym się zainteresuj. Nie używam bo nie potrzebuje ale może spełni twoje oczekiwania.

Testowałem kiedyś z ciekawości. Żenada. Nie dość, ze na polskich stronach 98% nie blokuje to na YouTube itp tym bardziej, a jeszcze powoduje, ze cale polskie strony blokuje twierdząc, ze zagrożenie. Pamietam, ze kiedyś jak je ustawiłem po kliknięciu w zakładkach benchmark.pl wywalił, ze strona stwarza zagrożenie i Adguard zablokował.

 

Blokowanie na routerze może się skończyć tym, ze cały Smart TV ci przestanie działać i w ogóle alternatywny firmmware nie jest dla ludzi, którzy chcą wgrać, ustawić i ma chodzić. Tu ciagle jest zabawa.

Ja kiedyś na Asus RT-N56u jak dobrze pamietam wziąłem się za zabawę w Tomato chcąc odpalać na nim modemy LTE na USB. Zabawa przy tym nie ustania. W końcu powiedziałem nigdy więcej.

Link to post
Share on other sites

Ustawienie DNS adguarda na routerze mam od dłuższego czasu. Działa nawet dobrze, nie ma reklam w aplikacjach na telefonie i nie spotkałem się jeszcze by mi jakaś stronę zablokowało. Jednak kompletnie wykłada się na YouTube w telewizorze Samsunga, reklamy cały czas się wyświetlają, dlatego szukam alternatywny.
Chyba najlepszą opcją będzie to po-hole.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, marik81 napisał:

Malinka kosztuje 60zł i mam dożywotnio, więc chyba lepsza opcja.

To jak będziesz miał i będzie dobrze i satysfakcjonujaco działać daj znać, może i ja rozważę takie coś. W sumie nie głupi pomysł :) 

Link to post
Share on other sites

Ja mam w sieci Pi-Hole na dockerze uruchomionym na Qnapie. Obsługuje kilkadziesiąt PC i ze 30 smartphonow. Coś tam blokuje, ale wszystko zależny jakie listy się zapoda. Myślę, żezby do domu sobie kupić Raspberry Pi Zero lub 4 i na tym mocniejszym zrobić OMV + Pi-Hole. mam Router LTE bez praktycznie żadnych opcji no i też jakoś chcę dla wszystkich w domu trochę zabezpieczyć sieć.

Edytowane przez piotr434
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...