Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hejka,

Obecnie posiadam 2x8 GB ramu ( Corsair vengance 3200 MHz), lubię czasem pograc w COD'a warzone i niestety ta gra jest tak zoptymalizowana, że często zabiera mi całe 16 GB i gra się zwyczajnie potrafi zawiesić,

Rozważam zakup dodatkowej kości 8GB i tutaj do was pytanie - czy gdy bede miał 3x 8 GB nie będzie to jakoś się kłuciło? Wiadomym jest że najlepiej jak są 2x czy tam 4x kości, mam na mysli wydajnosc, czy tutaj wszystko będzie ok? 

W który slot wpiąc 3 kość ramu? pierwsze 2 mam w 2 i 4 slocie licząc od procesora,

Z góry dzięki za wszystkie odp.

 

Link to post
Share on other sites
  • [1.] Podaj pełną specyfikację komputera

 

 

 

  • [2.] COD:WZ nie zabiera tyle pamięci, przeważnie max 12-13GB z systemem, ewentualnie może masz za mało pamięci VRAM na grafice i silnik gry przekierowuję pliki na RAM

WGM2In8.png

 

 

 

  • [3.] zoptymalizuj ustawienia gry:

S9viZsK.png

 

 

 

[4.] jeśli masz GeForsa, wyłącz oszczędzenie energii w sterowniku dla dwóch plików (.exe) startowych gry:

i3LHXvm.png

 

 

 

[5.] ustaw ręcznie większą pamieć wirtualną (tylko na SSD) np. 

- rozmiar początkowy: 8000

- rozmiar maksymalny: 16000

 

ykEQFHX.png

 

dla HDD jak masz to wyłącz.

 

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Dziekuje za rady,

Ustawiłem sobie w opcjach grafiki tak jak kilka postów wyżej, synchronizacje oraz wydajnosc, ustawilem również pamięć wirtualną na SSD wedle zaleceń, co do ogólnych gry ustawień nie chce grać na low ustawieniach no bo nie po to sie wydaje na pc tyle pieniędzy żeby potem na najniższych grac :D:D ale dzięki za inne cała ręsztę, ustawiłem i zobaczymy co będzie,

Co do gry to czasem chodzi ideolo czasem podczas rozgrywki zacina sie na okolo 5 sec i znow działa ok, podczas zacinek mam 100% obciążoną pamięć RAM stąd też moje przypuszczenia,

Mój pc:
Monitor ma rozdzielczość: 3440x1440 
MSI RTX2080 8 GB ( w opcjach gry mam z obecnymi ustawieniami zużywane 5400 MB więc pamięci mam wystarczająco) 
16 Gb ram
I7 8700K 4.5 Ghz
Win 10

Czasem równiez gra potrafi zawiesić się całkowicie i mnie wywalić do pulpitu z kodem błedu: DEV ERROR 6329, wiele o tym czytalem i różne metody/sposoby próbowałem ale nie dają rezultatów, niektórym działa innym nie, ruletka.... 

Inne gry typu wiedźmin 3,rainbow six siege na najwyższych chodzą jak złoto więc tutaj upatruje winy w samej grze, 

Dzięki za rady

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, BravoS napisał:

o do ogólnych gry ustawień nie chce grać na low ustawieniach no bo nie po to sie wydaje na pc tyle pieniędzy żeby potem na najniższych grac

 

rozumiem, ale w przypadku tej niezoptymalizowanej i niedopracowanej gry lepiej nie przesadzać z ustawieniami :P

 

ta opcja [stremowanie tekstur na życzenie] co dodali jakiś czas temu wydaję mi się jakaś podejrzana,

spróbuj ją w ramach testu wyłączyć, może pomoże.

 

P99OoaM.png

 

 

 

 

28 minut temu, BravoS napisał:

I7 8700K 4.5 Ghz

 

COD:WZ w dużym stopniu korzysta z mocy procesora, także przydało by się tego cepa bardziej podkręcić

 

możesz go szybko i bezpiecznie prze-taktować do 4,7GHz , zmieniając zaledwie jedną opcję w biosie związaną z "Turbo All Core" itp. (przy najmniej na płytach MSI / ASRock)

 

Co do manualnego OC to większość sztuk idzie na 5,0GHz, a jeśli to słabsza sztuka to bez problemu podbijesz do 4,8GHz.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, olo163 napisał:

To już nie lepiej 4x8 skoro ma być 32?

Oczywiście że lepiej, nie podumałem. Ale jeśli 8gb są single rank a 16gb byłoby dual rank to na jedno wychodzi praktycznie i chyba troszkę taniej.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, zbiku90 napisał:

Najlepiej jakbyś dokupił 16gb w jednym module i włożył tak:

pusto | 16gb | 8gb | 8gb

W tym momencie na Intelu masz single DDR, takie coś działało na starych platformach AMD, że na 3 kościach dawało się uruchomić Dual DDR ;)

Link to post
Share on other sites

W takiej turbo konfiguracji tzw. 3-kości (dual channel) odpala się Flex Mode,

 

i może się okazać że pamięci nie pójdą wyżej jak 2800MHz, już takie przypadki kiedyś odnotowałem :P

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hm mam możliwość kupić dość tanio 3 kośc, wszystkie 3 teoretycznie mają 3200 Mhz wiec nawet gdyby spadło do tych 2800 jak mówisz to chyba warto prawda? Jeżeli to ma rozwiązać problem z pełną pamięcią...

4 godziny temu, mutissj napisał:

 

 

COD:WZ w dużym stopniu korzysta z mocy procesora, także przydało by się tego cepa bardziej podkręcić

 

możesz go szybko i bezpiecznie prze-taktować do 4,7GHz , zmieniając zaledwie jedną opcję w biosie związaną z "Turbo All Core" itp. (przy najmniej na płytach MSI / ASRock)

 

Co do manualnego OC to większość sztuk idzie na 5,0GHz, a jeśli to słabsza sztuka to bez problemu podbijesz do 4,8GHz.

 

 

 

 

Jak mam ścinki procek jest obciążony w 60% więc chyba jest ok względem proca

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, BravoS napisał:

spadło do tych 2800, to chyba warto prawda?

 

może być nawet mniej jak ~2800, fakt w konfiguracji 8-8-8 zyskasz na pojemności,

ale możesz stracić na wydajności, nikt Ci tego nie powie jak to się może skończyć

 

moim zdaniem nie warto, dla spokoju polecam dokupić dwie kości dla konfiguracji 8-8-8-8 najlepiej te same moduły,

a jeśli wskoczą bez problemu na 3200, to oprócz pojemności 32GB, powinno być też ciupkę wydajniej jak w konfiguracji 8-8, ponieważ czas dostępu dla 4-kostek się skraca i procesor lepiej komunikuję się z ramami

 

 

 

 

 

1 godzinę temu, BravoS napisał:

Jak mam ścinki procek jest obciążony w 60% więc chyba jest ok względem proca

 

w przypadku tej gry większe OC pomoże, szczególnie ze spadkami fps.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Pawel7 napisał:

W tym momencie na Intelu masz single DDR, takie coś działało na starych platformach AMD, że na 3 kościach dawało się uruchomić Dual DDR

Proszę o źródło. Według mojej wiedzy flex mode działa wciąż na nowych platformach i ma się wspaniale. Pod warunkiem że jest po tyle samo kości (ranków) na kanałach.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...