Skocz do zawartości

Bootloop co 10 sekund nowy komputer.


Recommended Posts

Witam. Złożyłem nowy komputer.

Części:

Corsair VS450

ASRock B450M Pro-F (BIOS P 2.2)

Ryzen 5 3400G

Corsair Vengeance LPX 16GB 3200MHz CL16 

DVD-Rom

HDD 1TB 

Sata 128GB

 

Po włączeniu komputera nie pojawia się żaden sygnał dźwiękowy, ani obraz na monitorze (no signal) włączają się wentylatory, dvd działa, dysk pracuje i po 15 sekundach komputer się wyłącza i włącza ponownie i tak w koło. 

Płyta główna, zasilacz sprawdzone, nie mam jak sprawdzić procesora. Próbowałem w różnych konfiguracjach RAM ale też nic, nawet bez ramu komputer nie sygnalizuje błędu piskiem tylko ciągle jest ten bootloop. Co może być przyczyną?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz jest sprawny, płyta główna jest sprawna(na zamówionej pierwszej było to samo, zrobiłem zwrot i kupiłem nową z aktualizacją BIOSU i dalej to samo, a nie wydaje mi się abym dostał 2 razy walnięte płyty zwłaszcza, że ta była aktualizowana przez sklep) procesor nie wiem, w sumie najgorsze jakby to on był winowajcą.  Stawiam też na ramy ale jakby one coś były nie tak to by pc speaker piszczał przy uruchamianiu komputera bez pamięci 

 

Tak to wygląda:

https://vimeo.com/514470587

 

 

Edytowane przez Sierak2012
Link to post
Share on other sites

Próbowałem z ramami. 2 kości, tylko, że wyczytałem iż są one nieobsługiwane. Ale czy to może powodować takie problemy?

Zaznaczam, że przy włączeniu komputera bez ram jest dokładnie to samo. 

Najdziwniejsze jest to, że PC Speaker jest głuchy, żadnego błędu. A przecież powinien sygnalizować co jest nie tak. Serwis w okolicy, żaden nie sprawdzi od ręki AMD. 

Spróbuję wieczorem bez tych dysków

Link to post
Share on other sites

Złóż ten zestaw poza obudową na tzw. pająka z niezbędnym minimum; płyta, CPU z coolerem i jedna kość RAM. Sprawna płyta z działającym biosem i sprawnym speakerem powinna poinformować sygnałem dźwiękowym o każdym błędzie podzespołów w trybie POST. Jeżeli przy takim uruchomieniu nie zadziała i nie poinformuje piknięciem o błędzie, to albo niesprawna płyta, albo niesprawny system bios. Przed złożeniem na pająka zastosuj Ctrl CMOS biosu.

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, lonialomax napisał:

Złóż ten zestaw poza obudową na tzw. pająka z niezbędnym minimum; płyta, CPU z coolerem i jedna kość RAM. Sprawna płyta z działającym biosem i sprawnym speakerem powinna poinformować sygnałem dźwiękowym o każdym błędzie podzespołów w trybie POST. Jeżeli przy takim uruchomieniu nie zadziała i nie poinformuje piknięciem o błędzie, to albo niesprawna płyta, albo niesprawny system bios. Przed złożeniem na pająka zastosuj Ctrl CMOS biosu.

Stosowane. Jest taka sama sytuacja. Nic się nie zmienia. Ruszają wentylatory, pochodzi i reset. 

Niesprawna płyta mówiłaby o tym, że Morele dwukrotnie sprzedało szrot i to za drugim razem z aktualizacją BIOS, ciężkie do uwierzenie. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Kolejny raz już mi się przed oczami przewija ten Asrock.....ktoś gdzieś tu pisał też o podobnym problemie. A nie możesz sobie zamówić dajmy na to Asusa, Gigabyte albo MSI? No nie trawię Asrocka.....

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, marko22 napisał:

Kolejny raz już mi się przed oczami przewija ten Asrock.....ktoś gdzieś tu pisał też o podobnym problemie. A nie możesz sobie zamówić dajmy na to Asusa, Gigabyte albo MSI? No nie trawię Asrocka.....

Chyba będę musiał

 

Przeczytałem teraz od groma takich tematów w necie, że jest taki restart z płytami Asrocka. 

Naprawdę rozwala mnie to, że no ok. Zasilacz mógł paść, ale czy wtedy wszystko dostawało by prąd(można nawet ładować tel przez USB)?

Procek mógł paść, ale czy wtedy płyta nie sygnalizowała by braku CPU?

Niekompatybilne RAMY? Tak wiem, że takie są, płyta obsługuje jednak tylko 2933mhz, ale przy uruchamianiu byłby sygnał ze speakera przecież

A tu po podłączeniu nie świeci się nawet dioda na front panelu...

Druga płyta na przestrzeni 3 dni

 

 

Podpięte jeszcze raz bez dysków, na pająka, przekładki RAM, reset CMOS i dalej to samo co na filmie. 30 sekund kręci wentylatorami i reset i tak w kółko. Na monitorze no signal, pc speaker cisza, dioda na front panelu się nie pali. 

Edytowane przez Sierak2012
Link to post
Share on other sites

Jak to moja mamusia mówi.....tanie mięso to tylko psy jedzą :D Bez urazy. Ja wiem, że nie każdego stać na sprzęt z górnej półki, ale ta taniość z czegoś wynika.

I nawet jeśli wysoka cena nie oznacza braku awaryjności, bo każdy sprzęt może się zepsuć, to mimo wszystko sprzęt uznanego producenta daje poczucie niejako stabilności działania. A Asrock jakoś nie wpisuje mi się w ten schemat.....

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, chciałem trochę przycebulic na płycie to teraz mam. A zawsze każdemu mówiłem, że na płycie głównej to się nie oszczędza. Dalej jestem zdziwiony, że dwie płyty nie działają. Oby się nie okazało, że po zakupie będzie to samo, wtedy już daje do informatyka i niech sprawdza, bo teraz jeszcze im odeśle tego "niemego" ASRocka 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...