Skocz do zawartości

Acer Aspire 5 A515-56G-57YE osiąga maksymalnie 67stopni i zrzuca taktowanie


Recommended Posts

Mam laptopa Acer Aspire 5 A515-56G (i5-11gen mx350 8gb ram), podczas grania laptop maksymalnie dobija do 67 stopni na CPU i GPU po czym strasznie zbija zegary (na pewno na karcie przy procku sie nie przyjrzałem jak to wygląda) podczas gry w wiedźmina 3 jest około 35-55 fps na low w 720p a gdy laptop dobije do 67stopni fpsy zlatują do 15-25 na chwilke po czym wracają spowrotem na 35-55 i za kilka sekund znowu, karta zbija zegary do nawet do 200-300MHz, sterowniki karty najnowsze a system to windows 10, najpierw myślę żeby zaaktualizować bios jak to nic nie da myślałem żeby zrobić undervolting i podbić maksymalną temperature w programie Asus GPU tweak czy jeżeli tak zrobię to stracę gwarancje bądź może byc jakiś inny negatywny skutek? A może ktoś też ma tego laptopa i powie mi jak to u niego wygląda?
Link to post
Share on other sites

W Asus GPU Tweak II podbiłem maksymalną temperaturę do 75 stopni i laptop chodzi dużo lepiej wystarczyły tylko 2 kliknięcia, jak dałem max temp na 83 stopnie miałem wrażenie że przez to CPU się też dużo mocniej grzeje a niestety to jest 11gen i nie zrobię undervoltingu. 
Jeszcze jedno pytanie, jakie są bezpieczne temperatury dla takiego laptopa?

Link to post
Share on other sites

Trzeba sobie powiedzieć, że ten laptop nie jest jakoś szczególnie przygotowany na wymagające zadania. Ot, w miarę wydajna platforma do przeglądania netu i średnio wymagających operacji. Niestety gry 3D dość mocno obciążają podzespoły i jego pojedynczy wiatraczek wybitnie sobie z nadmiarem temp. nie radzi. Temp. operacyjna CPU to 100 stopni. Ale nie wróżę jemu długiego żywota w takich warunkach, tym bardziej, że zaraz będziesz miał obniżenie taktowania. Potestuj, kup podkładkę chłodzącą. A możesz nawet zdjąć dolną obudową i postawić na podkładce. W lato tak robiłem ze swoim GL703GS. A i tak procek łapał prawie 90 stopni. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...