Skocz do zawartości

Ogólny spadek wydajności komputera


Recommended Posts

Specyfikacja:

-Karta graficzna: Karta graficzna Palit GeForce RTX 2060 GamingPro OC 6GB GDDR6 

-Procesor: Ryzen master 5 2600 3.9ghz

-Płyta główna: B450 Tomahawk

-RAM: G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)

 

-Dysk SSD: Apacer 512GB 2,5" SATA SSD AS350 Panther

-Dysk HDD: Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM

 

Witam,

Ostatnio zaobserwowałem ogólny spadek wydajności w każdej grze, weźmy na przykład CS:GO grając miałem około 300fps, teraz mam po 110-180. Mówię tutaj o każdym trybie. Temperatury są w porządku grając mam koło 55°C i nie skaczą, posiadam chłodzenie FERA 3 RGB I dodatkowo 4 wiatraki w obudowie.

Robiłem już totalny format 2 razy, ale niestety nie pomogło. Komputer jest czyszczony raz na miesiąc. Używałem różnego rodzaju programów do wykrywania wirusów, czyszczenia komputera ale to też nie dało rady. Używałem też programu OCCT w celu sprawdzenia ramu, procesora i karty graficznej ale żadnych błędów nie pokazało. Ostatnio był bardzo popularny błąd z wyłączeniem zakładki DVR xbox ale niestety to też mam wyłączone. 

 

 

Link to post
Share on other sites

1. RAM chodzi na 2133mhz co skutecznie zamula ci procesor. Włącz profil XMP w biosie, albo w Ryzen Master jeśli używasz.

2. System aż się prosi o przeinstalowanie na SSD. Trzymając go na HDD obniżasz ogólny komfort korzystania z komputera.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, zbiku90 napisał:

1. RAM chodzi na 2133mhz co skutecznie zamula ci procesor. Włącz profil XMP w biosie, albo w Ryzen Master jeśli używasz.

2. System aż się prosi o przeinstalowanie na SSD. Trzymając go na HDD obniżasz ogólny komfort korzystania z komputera.

Dzięki Wielkie za odpowiedź. 

Jeżeli chodzi o profil XMP to specjalnie go wyłączyłem w celu testu czy może to jest spadkiem wydajności ale tak nie jest i zapomniałem go po prostu włączyć ale dziękuje za przypomnienie, co do windowsa to masz racje jutro przerzucę go na ssd, ale dalej mam wątpliwości czy zmiana windowsu na inny dysk (myślę, że chodzi tutaj głównie o ogólnie szybsza prace systemu) pomoże w tym problemie :c 

1 minutę temu, Pawelos3 napisał:

Dzięki Wielkie za odpowiedź. 

Jeżeli chodzi o profil XMP to specjalnie go wyłączyłem w celu testu czy może to jest spadkiem wydajności ale tak nie jest i zapomniałem go po prostu włączyć ale dziękuje za przypomnienie, co do windowsa to masz racje jutro przerzucę go na ssd, ale dalej mam wątpliwości czy zmiana windowsu na inny dysk (myślę, że chodzi tutaj głównie o ogólnie szybsza prace systemu) pomoże w tym problemie :c 

Jeszcze przypomnę, że komputer w marcu będzie miał dopiero 2 rok i jestem zaskoczony tym problemem.

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Pawelos3 napisał:

dalej mam wątpliwości czy zmiana windowsu na inny dysk (myślę, że chodzi tutaj głównie o ogólnie szybsza prace systemu) pomoże w tym problemie :c 

Windows, directx, dotnety i inne sprawy jak będą na ssd to i gry odżyją. Od tego bym zaczął, jak będzie lipa to wznów temat. Proszę też modów o nie zamykanie do wyjaśnienia bo to zdarza się często ostatnio

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 19.02.2021 o 21:55, zbiku90 napisał:

Windows, directx, dotnety i inne sprawy jak będą na ssd to i gry odżyją. Od tego bym zaczął, jak będzie lipa to wznów temat. Proszę też modów o nie zamykanie do wyjaśnienia bo to zdarza się często ostatnio

Po dłuższej nieobecności jestem i problem nadal ten sam, wzrost z 20fps może 30 :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...