Skocz do zawartości

i5 10400 nie trzyma stałego zegara podczas obciążenia


Recommended Posts

Wita, podczas obciążenia procesora, zegar trzyma 3.97 po czym spada na niższe wartości, nie wiem czy mama się martwić, wina zasilacz już nie domaga ?

 

i5-10400.jpg

 

 

Czy to odpalę cinebench 20 czy 23 czy occt zegary spadają podczas obciążenia, mam ustawione na zasilaniu zrównoważonym, a jak wezmę na wysoką wydajność, to zegar jest na taki 

 

i5.jpg

 

Tylko jak biorę test na np aida64, to mimo że zegar jest taki, to spada zegar bardzo, może to temu że ramy mam podkręcone z 2133MHz na 2666MHz w biosie na 15 15 15 35, i przez nie mi nie domaga coś z zegarami, czy ten zasilacz co mam już nie daje rady po prostu ?

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular 6 rok się zaczęła praca na tym zasilaczu czasem terkotał, na starej płycie głównej, na tej ani razu póki co  mam się martwić, czy zasilacz zmienić ?

 

Jak ustawie na wysoką wydajność to zegar trzyma powyżej 4 

i51.jpg

 

Tylko jak dam obciążenie pełne to tyle nie trzyma tylko spada.

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Kisiel1314 napisał:

Podpinam się do tematu, mam ten sam problem pełne obciążenie i zegary takie, spread spectrum wyłączone...

Wszystko OK, więc nie wiem czego oczekujesz?

 

1 godzinę temu, lukasz272015 napisał:

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular 6 rok się zaczęła praca na tym zasilaczu czasem terkotał, na starej płycie głównej, na tej ani razu póki co  mam się martwić, czy zasilacz zmienić ?

Poczytaj o limitach mocy PL1 i PL2. Jednak nie ma sensu walczyć o każdy MHz, bo różnica w wydajności często nie jest tego warta, a dość mocno do góry idą temperatury i zużycie prądu.

https://ithardware.pl/aktualnosci/asus_asrock_i_msi_pozwola_na_oc_zablokowanych_cpu_na_plytach_h470_b460-12346.html

 

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Zapomniałem na pisać, jak ustawię na wysoką wydajność to mimo że zegar jest powyżej 4 to podczas obciążenia aida64 spada do 3.85 czemu nie trzyma ?, czy po prostu te programy są jeszcze za mało wykorzystywane dla tego procka i temu tak spada  zegar ?

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites

To już wiesz skąd wynikają te spadki, teraz możesz się pobawić wartościami PL1 oraz PL2 i czasem ich trwania, uważaj tylko na temperatury procesora i sekcji zasilania. Mam nadzieję, że zauważyłeś na tym filmie, że przyrost wydajności często jest nikły i nie ma sensu się w to bawić. Sprzęt sam sobie dostosowuje optymalną prędkość pod kątem aktualnego obciążenia i raczej nie ma sensu w to ingerować.

Twoja płyta ma dość słabą sekcję zasilania, możliwe jest, że taktowanie spada, bo jest na niej zbyt wysoka temperatura. Niestety AsRock nie pokazał się z dobrej strony jeśli chodzi o płyty na LGA1200.

Edytowane przez Pawel7
  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...