Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, około 2 miesiące temu do mojego staruszka dorzuciłem dysk ssd. Po jakims miesiącu pojawił się pierwszy problem - brak obrazu przy starcie. Wymieniłem kabel sata, pomogło. Od 4 dni problem wrócił. Najpierw ponownie spróbowałem zamienić kabel Sata z HDD na SSD, odłączyłem zewnętrzne urządzenia. Ruszyło. Jednak problem od 4 dni nie ustępuje a dodatkowo obraz potrafi zniknąć podczas pracy, resety, odłączanie USBkow i jakoś startował ponownie. Dzisiaj jednak od rana już nie chce ruszyć.

Advertisement

Wszystko podnosi się tylko nie obraz. Nie mam komunikatu o braku sygnału, po prostu jest czarny. Po odpięciu SSD, komputer na HDD normalnie startuję.

Walnięty SSD, zasilacz może już nie daje rady, jakieś ustawienia w BIOSIe? 

Chciałem sprawdzić dzisiaj dysk, ale póki nie wstanie za bardzo nie mam jak.

Edytowane przez Xkono
Napisano (edytowane)

CPU: I5 2500K 3,3Ghz 6MB s1155

Płyta: Gigabyte GA-P67A-D3

HDD: WD5000AAKX

RAM: Patriot 2x4GB DDR3 1600MHz cl9

GPU: Gigabyte HD7950 3GB DDR5

Zasilacz: Aerocool VP-750 APFC

SSD: Crucial MX500

Obecnie przestał pokazywać obraz nawet z samym HDD, czyli stawiam, że SSD jest dobry.

Edytowane przez Xkono

Co ciekawe, zacząłem podłączać teraz sprzęt do USB i wyłączył się, jednak wstał z obrazem, w sumie od kilku dni używam telefonu jako mostka między routerem a kompem. Myślicie, że może to być powiązane?

7 godzin temu, Xkono napisał:

Wszystko podnosi się tylko nie obraz. Nie mam komunikatu o braku sygnału, po prostu jest czarny. Po odpięciu SSD, komputer na HDD normalnie startuję

Czyli BIOS odpala, startuje system i potem ciemność? Jak poruszysz myszką to pojawia się kursor? Miałem ostatnio kilka przypadków z tego typu efektami na W10 - czarnym obraz ale po poruszeniu myszką kursor się pojawiał. Zwykle była to kwestia walniętej aktualizacji lub/i sterownika grafiki. Raz czy dwa wystarczyło dać mu nieco czasu i prawdopodobnie jak WIndows przemielił łatkę to Winda wstała poprawnie.

Czasami włączony FastBoot potrafił podobnie "umilać" pracę więc polecam jego wyłączenie (z poziomu cmd jako admin: powercfg h off)

Edytowane przez RalfNwn
  • Lubię to 1