Skocz do zawartości

Problem z obrazem przy 75hz


Recommended Posts

Mam monitor Acer Nitro VG270U 1440p 75hz(freesync ON). Podczas grania np. BF 5 przy równoczesnym ruchu postaci i obracaniu się dookoła, obiekty stają dziwnie niewyraźne, tak jakby troszkę klatowały, aczkolwiek nie jest to typowe klatkowanie, tylko bardziej takie "rozmywanie"? Gram w rozdzielczości 2k, fps.y nie schodzą poniżej 75kl/s (vsync ON)Przy vsync OFF jest 150fps. Próbowałem już różnych ustawień z synchronizacją obrazu ale nadal to samo. CPU mam podkręcony do 4,9ghz(nawet obniżałem do 3,9 i to samo) Wszystkie sterowniki aktualne. NAwet zmiana rozdzielczości na 1080p nie pomaga. Czy może to być wina monitora?

Aktualizacja:

Podłączyłem innym monitor(zwykły 1600x900 60hz) i nie "smuży" Hmm Podłączyłem znowu mój monitor Acer i ustawiłem 60hz.....i jest OK. Teraz pytanie dlaczego tak się dzieje, skoro specyfikacja kompa ze spokojem pociągnie 1440p. Nawet podczas największej "jatki" nie spada o 1 fps, cały czas 75kl/s z vsync ON. Czy to wina monitora? te 75 hz to jakaś ściema? Co robić?

Nagrałem film, może trochę rozjaśnię problem: 

Płyta: gigabyte z390 gaming SLI

16 GB DDR4 2666mhz

Win 10 pro(aktualny)

Dysk SSD/HDD

i7 9700kf

rtx 2080 super oc

Chłodzenie Grandis 2

zasilacz chieftec 700wat

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, jozek23 napisał:

No nie wiem ale wydaje mi się że sterowniki nie ogarniają tego monitora  .

Poczytaj ten wątek

https://forum.benchmark.pl/topic/280409-nvidia-synchronizacje-w-grach-singlemultiplayer/

 

Zrobiłem test czy gubi klatki i nie gubi....

To samo jest na youtube, przy 75hz "ścina" "smuży" a jak ustawię 60hz to filmy "chodzą" płynnie...Ktoś coś?? 

IMG_20210219_202612.jpg.8316cc8da02ba4cac1b7eb226cda93f8.jpg

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, sebki1 napisał:

Probowales podlaczac monitor roznymi kablami ? np Display Port? 

Cały czas podłączony jest kablem DP, próbowałem też hdmi i to samo.

Sprawa ma się tak, że podłączyłem laptopa pod ten monitor i jest tak samo, a więc wychodzi, że wina monitora??. Teraz się zastanawiam czy olać to, czy oddać na gwarancję. Ciekaw jestem czy serwis by odrzucił. Kurde czyli Acer podkręcił matrycę z 60 na 75hz??

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Mam taki sam problem, monitor 2k gra, (czy nawet film) na 75hz i 75 fps telepie się jak by szło w 30 klatkach, a po przełączeniu na 60hz idzie płynnie, ale znów zwykłe strony nie chodzą aż tak płynnie jak przy 75hz... próbowałem różnych ustawień i nic. Tobie udało się to jakoś rozwiązać?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...