Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie , mam problem z Nat'em jest on Ograniczony i nie mogę wyszukać meczu w Call Of Duty Warzone , i ping skacze od razu. Szukałem poradników w internecie że trzeba odblokować porty w routerze czy jakoś tak  , lecz po wielu próbach mi się to nie udało . Czy mógłby mi ktoś z tym pomóc..

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłeś ten IP?? Na 99% masz prywatny IP. Musisz włączyć za 7 zł w Mój Orange w dodatkowych usługach publiczny IP jako APN VPN ustawia się w routerze. wtedy powinno być dobrze. Orange daje filmik jak to ustawić na YouTube.

Link to post
Share on other sites

Virtual server mam w routerze , po wlaczeniu VPN mam NAT średni.. a i tak nie mogę grać więc musi być otwarty

Włączyłem też Nord VPN i nadal średnie ;/

 

 

2 godziny temu, cooger napisał:

Masz zakładkę/menu Security -> Virtual Server?

Tak mam w routerze virtualne serwery , trzeba dodać ale tam dużo do wypełnienia i nie wiem co trzeba wpisać , mogę dać ss z tego panelu

Edytowane przez JupiterYez1
Link to post
Share on other sites

Robiłem niby te serwery virtualne wczesniej ale to nic nie daje pewnie żle robie...

Mam w domu jeszcze jeden nowy Huawei b818 ,  myślalem że jak go podłącze będzie ok . a tu kicha..

Chyba że trzeba coś zmienić bo raz dodatek wgrałem do tej gry i dostałem za to zbanowany , może jakieś ip trzeba zmienić czy coś, bo już zmieniałem router , vpn od orange ,  VPN Cyber Ghost i tylko z Nieograniczonego na średnie daje , a otwarte nie wiem jak zrobić

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to działa w tej grze, ale zapewne chodzi o to, że komputer ma być widoczny pod publicznym IP. W związku z tym potrzebujesz dwóch rzeczy - publicznego IP na WANie (co jak rozumiem załatwiłeś) oraz przekierowania ruchu na twój adres LAN na określonych portach. To robi ta funkcja. Musisz ją tylko poprawnie skonfigurować. Jak ją konfigurujesz to musisz się upewnić, że IP twojego komputera w LAN się nie zmieni a to można zrobić na dwa sposoby - ustawić je ręcznie lub zarezwować w puli DHCP na routerze na podstawie MAC karty sieciowej. Ta funkcja nie ma związku z VPN więc nie mieszaj dwóch systemów walutowych.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, JupiterYez1 napisał:

Kupiłem tą usługę VPN od Orange tylko że nie wiem gdzie to mam dodać w routerze bo oni inaczej mają to na ZTE ..  Szukam  i szukam :D 

Oglądasz filmik od Orange, szukasz podobnych jak w ZTE na filmiku ustawień i ustawiasz. Trochę wysilać wyobraźnię.

 

To co kupiłeś od Orange to nie VPN tylko punkt APN tak nazwany przez Orange. T-Mobile dla firm tylko ma podobne za 112,30 zł i APN nazywa się NET.

Link to post
Share on other sites
28 minut temu, ZVS napisał:

Oglądasz filmik od Orange, szukasz podobnych jak w ZTE na filmiku ustawień i ustawiasz. Trochę wysilać wyobraźnię.

 

To co kupiłeś od Orange to nie VPN tylko punkt APN tak nazwany przez Orange. T-Mobile dla firm tylko ma podobne za 112,30 zł i APN nazywa się NET.

Zapomniałem dopisać że to już zrobiłem i to dało tylko to że jest średnie NAT

Link to post
Share on other sites

Więc musisz otworzyć odpowiednie porty dla gry. Jakie nie wiem bo nie gram, nie zajmuje się tym. Mój brat i jego dzieci mają LTE z T-Mobile jeszcze jak było bez limitu danych tez tak jak ja podałem w sygnaturce i nie mogą w ofercie prywatnej włączyć publicznego IP, ale grają na PS4 w Fify, NFS jakieś strzelanki przez internet i nigdy nie słyszałem, żeby nie mogli grać, a mogole nie sprawdzają jaki mają NAT/ U mnie kiedyś byli z konsolą to przy prywatnym IP T-Mobile pokazywała konsola NAT3, a przy publicznym IP (mam ofertę dla firm T-Mobile LTE) NA! zamiennie na NAT2, ale czy tak czy tak grali w sieci bez problemu. Owszem Windows robi z tym problemy, ale to jak dla mnie problemem są jakieś usługi w Windowsie też, tylko nie wiem bo nie mam potrzeby się w to zagłębiać. Na Windows 10 pokazuje przy publicznym IP na zmianę Zamknięty lub otwarty u mnie, ale nigdy nie pokazywał Otwarty nawet jak przez 10 minut co 2-3 minuty dawałem odśwież.

 

Kombinuj z portami, ewentualnie spróbuj włączyć DMZ dla danego IP komputera w sieci lokalnej LAN, najlepiej ustaw go na sztywno na routerze w rezerwacji poza DHCP np. 192.168.8.200 w Huawei 192.168.8.1 to domyślny IP do routera.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...