Skocz do zawartości

Zasilacz pod przyszłą rozbudowę


Recommended Posts

Witajcie,

 

planuję zakupić zasilacz do mojego obecnego kompa z myślą o przyszłej rozbudowie.

Ryży 3600

rx 570

 

i to tyle z bardziej prądożernych rzeczy w komputerze... przyszłościowo chciałbym wymienić kartę na coś ze stajni nvidii pokroju 3050(jak rynek się ogarnie) i utrzymać zestaw w jakiejś tam przyzwoitej formie... Zapewne w tym roku tego nie zrobię, więc w przyszłym, może czekać mnie przesiadka na nową platformę z ddr5.

Celowałbym w coś markowego - 500watowego, nie sądzę by mocniejsza jednostka byłaby mi kiedykolwiek potrzebna. Raczej nie wskoczę w rejony mocniejszych kart, czy procesorów + powyżej 8 rdzeni.

Obecnie posiadam SilentiumPC 500W Deus G1 80Plus Bronze który ma na oko z 7 lat. Zastanawiam się czy jest sens go wymieniać na coś pokroju tych zasilaczy:

Jest fajna promocja na focusa 550 - 369,00 zł stąd moje zainteresowanie tym.

https://allegro.pl/oferta/cichy-zasilacz-seasonic-focus-gx-550-gold-550w-atx-8793303985?fromVariant=8990704144

 

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-seasonic-focus-gx-650-80plus-gold-650w-10042153777?fromVariant=8793303985

 

Czy jednak ciągnąć dalej na nim, z nadzieją, że pożyje sobie jeszcze jakiś czas. Póki co się z nim złego nic nie dzieje, kondesatory na siłę mogę sprawdzić, a i miałbym kogoś kto mógłby mi je powymieniać i przejrzeć ogólny stan techniczny zasilacza. Co sądzicie? Warto wydawać gotówkę i zabezpieczyć się na kolejne lata inwestując w SeaSonica? Czy jednak ciułać na tym staruszku i oszczędzać na wymianę Rx 570 który naprawdę niedomaga...

 

Pytanie jest takie, czy warto czekać i kupić zasilacz przy kupnie nowej platformy, czy brać seasonica póki jest jakaś promocja dobra na niego?(550) Czy jednak dopłacić i mieć 650?

N sam koniec dodam, że nie jestem jednostką u której gotówka się przelewa, jedyne co mnie kusi, to te 10 lat gwarancji.

Edytowane przez diablo84
Link to post
Share on other sites

Ciężko gdybać co będzie z cenami, ja osobiście brałbym 650w lubię mieć zapas. 3600 i 570 to z 250w biorą po oc pewnie 300w więc 550w styknie spokojnie. 3050 pewnie więcej niż 570 nie weźmie. 

Do czego używasz PC - gry? Może zamiast zmieniać platformę na ddr5 pomyśl czy nie zostać z r5 3600 ewentualnie go podkręcić i zainwestować w lepsze gpu niż 3050, może 3060/3060ti myślę że r5 3600 by je ogarnął.

Jak z obecnym zasilaczem wszystko jest ok to ja bym zbierał kasę i kupił przy zmianie platformy/gpu i dostosował do konkretnych wymagań.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się jednak na tego SEASONIC FOCUS GX-650. Już jutro powinien u mnie być.

 

Używam komputera do wszystkiego. Od photoshopów, po jakieś programy obliczeniowe, gry czy inne. (jestem studentem, czyli czasem muszę mieć na kompie oprogramowanie do wszystkiego i niczego)

 

Mam bardzo kiepską płytę do podkręcania czegokolwiek. B450M DS3H - bawiłem się clocktunerem for ryzen i nie wyszło nic ciekawego. Mimo bardzo dobrego przewiewu w obudowie (duża obudowa, 5 wentylatorów 120 mm i SilentiumPC Fortis 3.

Jedyne co podkręciłem, to pamięci. Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL15 na 3600 MHz cl16 z napięciem 1.4 - ale ciągle obniżam, bo testuje stabilność przez tydzień :) a potem robię trochę cyk w dół - raczej jestem dobrej myśli jeśli chodzi o możliwości tych pamięci.

 

Prawdę mówiąc nie jestem zadowolony z tego ryzena, skoki temperatury (z 30 do 45 w idle)... słabe możliwości OC itp itd, tak samo nie jestem zadowolony z mojego RXa... który wysypuje się jak daje mu +20mhz..

Staram się utrzymywać cały zestaw na w miarę aktualnym low/mid poziomie tzn: sprzedaje części, póki coś są jeszcze warte i inwestuje w nowszy sprzęt. Jestem zdania, że części IT bardzo szybko się starzeją, dlatego warto kupić typowego średniaka raz na dwa lata, niźli inwestować w potwory za parę tysięcy i patrzeć jak ich wartość idzie łeb na szyję po 3 latkach, od lat w miarę ta taktyka jest dobra, bo zawsze udaje mi się poprzedni zestaw sprzedać i niskim kosztem dokładać do nowego zestawu.

 

Oczywiście jestem otwarty na Twój punkt widzenia, ale wolę sobie koszty rozłożyć w czasie. Dziś zasilacz, za miesiąc dwa jakiś Samsung 970 Evo 500GB M.2 (też szukam sobie jakiegoś dysku na M2), ostatnio była porządna obudowa... to pewnie niedługo przyjdzie czas na resztę zestawu, bo kart nie ma co kupować teraz.

Edytowane przez diablo84
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...