Skocz do zawartości

Grafika do 1920x1080


Recommended Posts

Najprosciej ujmujac , chcac grac w max detalach w wiekszosc tytulow w rozdzielczosci 1920x1080 wybrac : HD 6950/HD6970/GTX 570 czy jeszcze jakas inna proponujecie ?

 

Wymienilem te karty ktore sa nawet 400zl tansze od GTX 570 dlatego iz czytam testy i widze ze np. w BF BC2 roznica miedzy HD6950 a GTX 570 nie jest taka wielka i chyba nie warta doplaty? Interesuje mnie tylko ta rozdzielczosc ktora podalem wyzej. Jaka karta bedzie lepsza ? Bo zakup GTX 580 to juz chyba bylaby przesada...

 

Gry w jakie chce pograc to : Wiedzmin 2, BF3 , CoD MW3 itp

 

Prosze was bardzo.. pomozcie w podjeciu najlepszego wyboru!

Link to post
Share on other sites

GTX 580 ew jakiś GTX 570 z możliwością OC.

 

Czyli jakiego producenta GTX 570 wdl Ciebie bedzie mial dobre OC?

 

robertgr1 - qrcze wlasnie taki mam dylemat ze moze wlasnie te karty spokojnie wystarcza i zal wydawac na drozsze pieniadze :/

Jednak jesli warto to doloze...

Link to post
Share on other sites

Czyli jakiego producenta GTX 570 wdl Ciebie bedzie mial dobre OC?

 

robertgr1 - qrcze wlasnie taki mam dylemat ze moze wlasnie te karty spokojnie wystarcza i zal wydawac na drozsze pieniadze :/

Jednak jesli warto to doloze...

 

Wszystko zależy ile masz kasy i jakie pozostałe komponenty głównie procesor zakładam że 4gb ramu masz gtx 570 bardzo wydajna karta ale swoje tez kosztuje alternatywa jest radeon 6970 obie są niemal równie wydajne w zależności od gry raz wygrywa lepsza a raz druga chociaż w ful hd i dx 11 gtx 570 ma problemy lepiej wypada radeon 6970 ja bym chyba zrobił tak kupił bym radeona 6950 z gwarancja zmodowania do wersji 6970 albo już zmodowanego gdzieś widziałem ostatnio takie w cenie ok 930 zł
Link to post
Share on other sites

Komponenty:

i5 2500k

Asrock Pro3

4gb ram ddr3

xfx 550wat

 

 

Z gwarancja modowania do 6970 czyli jakiej firmy ? Asus ?

Jak trzeba to na karte moge wydac i 1250zl.

Myslalem nad : GTX 570 LUB HD 6950

 

EDIT : Chyba ze zrobic tak : zmienic plyte na Asrock Extreme 4 (z obsluga SLI), wziasc ASUSa HD6950 i gdy braknie za jakis czas mocy to dolozyc druga karte graficzna HD 6950 ? Czy tez zabawa w SLI odpada ?

Noi nie wiem czy przy takim SLI zasilacz podany wyzej by dal rade ?

Edytowane przez maczus
Link to post
Share on other sites

Komponenty:

i5 2500k

Asrock Pro3

4gb ram ddr3

xfx 550wat

 

 

Z gwarancja modowania do 6970 czyli jakiej firmy ? Asus ?

Jak trzeba to na karte moge wydac i 1250zl.

Myslalem nad : GTX 570 LUB HD 6950

 

No przy twoim sprzęcie żadna karta nie będzie się marnować z tego co pamiętam to były karty asusa 2gb dual bios natomiast jesli byś sie zdecydował na gtx 570 to są problemy z wersjami oc szczególnie msi twin froz 2 karty w dx11 wyświetlają artefakty lub zawieszają komputer w dx 9 lub 10 wszystko jest w porządku dlatego wybrał bym radeona 6950 lub 6970 poza tym radek 6970 jest nieco wydajniejszy w dx11
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co bys powiedzial na moj pomysl ktory podalem w wczesniejszym poscie ? Z zmiana plyty na obslugujaca CF, wziasc HD6950 i modowac do HD 6970 , a w pozniejszym czasie jak braknie mocy to kupic druga taka sama ?

 

Ja wiem ? chce ci się bawić w zmianę płyty taki radeon 6950@6970 spokojnie ci wystarczy na dość długo a jak braknie mocy to sobie kupisz wydajniejsza kartę z nowej serii radeona 7 lub gtx 6 ale musze przyznać że radeony 6950 w cros fire nawet bez modowania do wersji 6970 są megga wydajne doskonale się skalują jak masz płyte z obsługą sli to zainwestuj w gtx 560 ti jak braknie mocy dokupisz sobie drugą taką kartę chociaz cf radkow 6950 robi piorunujące wrażenie http://nvision.pl/Radeon-HD-6950-i-HD-6970-test-nowych-kart-AMD-vs-GeForce-GTX-570-i-GTX-470--Articles-402-ndetails-17.html
Link to post
Share on other sites

Zmiana plyty to dla mnie nie problem.

Od reki moge ja sprzedac i wymienic na tego asrocka extreme4.

 

Wszystko ladnie tylko... czy pozniej znowu nie dopadna mnie problemy z mikroprzycieciami w CF ?

Noi chyba pasowaloby lepszy zasilacz tylko jaki ?

Tak do 350 zl moglbym przeznaczyc na zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Zmiana plyty to dla mnie nie problem.

Od reki moge ja sprzedac i wymienic na tego asrocka extreme4.

 

Wszystko ladnie tylko... czy pozniej znowu nie dopadna mnie problemy z mikroprzycieciami w CF ?

Noi chyba pasowaloby lepszy zasilacz tylko jaki ?

Tak do 350 zl moglbym przeznaczyc na zasilacz.

 

osobiście nie testowałem cf lub sli z nowszymi kartami podobno ten problem z mikroprzycieciami prawie nie istnieje bardzo dużo osób posiada konfiguracje z cros fire i sli i nie narzeka co ci zależy kup jedna kartę gtx 560 ti powinna spełnić twoje oczekiwania jak by czasem brakowało mocy w jakiejś grze to ja podkręć bardzo dużo można zyskać na oc tej karty będziesz miał prawie gtx 570 a jak byś chcial wydajniej to sobie kupisz drugą taką i wtedy pomyślisz o zmianie zasilacza. Druga opcja kup radeona 6950@6970 lub gtx 570[ tylko uwazaj w szczególności na wersje oc lubia zawieszac kompa w dx 11 szczególnie msi twin froz 2] ta karty powinny zapewnić bardzo dobrą wydajność na dość długo
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Czyli jakiego producenta GTX 570 wdl Ciebie bedzie mial dobre OC?

 

 

AdranusKillerus ma bana ;) ale jako maniak OC poleca te:

 

http://allegro.pl/gigabyte-gtx-570-1280mb-o-c-winforce-3-p-fv-wwa-i1689680321.html

 

http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-570-1280mb-ddr5-320bit-dvi-hdmi-d-i1678293855.html

 

Te karty po OC zjedzą każdego 560ti bez pierdnięcia.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Wiec chyba zrobie tak... Wymienie zasilacz na XFX 650W Modular 135mm 80+ bronze (taki bedzie juz odpowiedni do SLI?) i zakupie GTX 560Ti a jak braknie mocy to kupie wtedy druga karte i polacze w SLI.

 

Wezme tego GTX 560Ti

 

Narazie sobie zostaw ten zasilacz nie wiadomo czy dokupisz kiedyś druga kartę może następna generacja kart będzie na tyle dobra że nie będzie się opłacało inwestować w sli z gtx 560 ti

 

Co do tego nie mam wątpliwości ale kosztują ok400 zł więcej
Link to post
Share on other sites

Ogolem tak bedzie dobrze ?:

 

 

Mysz A4 Tech EVO XGame Laser X750 Red Fire USB XL-750BF 71,00

Pamięć Good Ram DDR3 4 GB (2x2GB)/1333MHz PC3-10600 CL.9 (GR1333D364L9/4GDC) 111,00

Dysk Samsung 500GB 16MB SATA ECO GREEN (HD503HI) 142,00

Procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX (BX80623I52500K) 715,00

Płyta główna ASRock P67 EXTREME4 (B3) 545,00

Zasilacz XFX 650W Modular 135mm 80+ bronze ( P1-650X-NLH9 ) 365,00

Obudowa SilentiumPC Pure Black BT-310 125,00

Karta graficzna Asus GeForce GTX 570 1280MB DDR5/ DVI/HDMI/DP PCI-E (DirectCU II) (ENGTX570DCII/2DIS/1280MD5) 1218,10

Suma 3292,10

 

I jak kiedys braknie mocy to dokupic drugi GTX 570 i swiety spokoj. Co wy na to?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ludzie czemu polecacie tak goracy uklad jak 570...

 

Co ty pieprzysz człowieku !!! Na screenie temperatury moich REFERENCYJNYCH GTX 570 w SLI przy graniu w Crysis 2 w DX11 wszystkie detale na ULTRA. Dodam, że temperatura w pokoju wynosi teraz 23.5 stopnia a ustawienia wiatraków są na default. Kolejny piętnastolatek na forum, co kartę zobaczył na półce w sklepie i myśli, że już wszystko o niej wie. BAN dla takich !

 

http://img820.imageshack.us/img820/6877/unledxi.jpg

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

No to niech weźnie Gigusia albo MSI TF - przecież te karty to też wymiatacze.

 

Na tej płycie zresztą, i tak musi dać karty do slotów 1 i 3 więc jak zasilacz nie będzie przeszkadzał to nawet 2x DCU by weszły.

 

@Autor

 

Widzę, że oszczędzasz ostro na budzie. Zdajesz sobie sprawę, że jak będziesz chciał SLI to konieczna będzie wymiana i tak?

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Słuchaj ta jest nawet http://allegro.pl/duza-cooler-master-haf-912-plus-e-sata-sklep-wwa-i1696075698.html

Ale do obecnej wielkości kart i ich temperatur raczej rekomendowane są już budy Full Tower typu HAX-X, HAF 932, Antec Dark Fleet... A to już wydatek koło 600zł. Przykro mi ale już nie jeden mój znajomy z tego forum oraz ja, przekonaliśmy się, że przy SLI duża, przewiewna buda to podstawa jeśli chcesz utrzymać temperatury w normie. Wiesz, jest też kwestia zasilacza. Te 650W do SLI będzie Ci niestety mało. Pomyśl: kupujesz teraz kozacki modularny zasilacz, gdzie ten zestaw pociągnąłby zwykły OCZ SXS2 500W. Ten zasilacz, który wybrałeś, niestety będzie bezużyteczny przy SLI - więc jesteś w plecy. Tak samo z budą: jeśli myślisz o SLI to faktycznie teraz weź byle co i powoli zbieraj kaskę na lepszą budę i drugą karciochę. Bo co jak się okaże, że kupisz coś za ponad 3 stówy a potem dołożysz drugą kartę i się okaże, że i tak masz piekarnik - jesteś w plecy. Wracając jeszcze do zasilacza - tak wiem, ten jest fajny, ładny, modularny itd aleee kosztuje 365zł i do SLI będzie za mało, gdzie za 100zł więcej masz corsaira 950w, który to mimo iż nie jest modularny, ma bardzo dobre recenzje i dostał znaczek silver jednak sam Corsair zmienił go na bronz bo przy mega obciążeniu - którego Ty nigdy nie wykorzystasz - spadło lekko poniżej norm. Nie piszczy nie grzeje się, jest to naprawdę dobra maszyna. Wprawdzie nie ma on odpinanych kabli ale chcesz zobaczyć jak się prezentuje w dobrej obudowie ? Proszę bardzo.

 

http://img706.imageshack.us/img706/1313/51426662.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...