Skocz do zawartości

Problem z rozruchem IvyBridge


Recommended Posts

Witam kolegów,

przyszedł czas, że i ja potrzebuje pomocy.. posiadam płytę MSI Z77A-G45 i I5-3570K.

Niestety komputer często nie chce wystartować. Ekran nie startuje, ciągłe bootowanie co 30 sekund. Pomaga wyciągnięcie jednej z czterech kości ramu, dwóch, trzech, przełożenie kolejności. Różne kombinacje są skuteczne w danym momencie okolicznościach, a nie raz trzeba przekładać kilka razy, ale zawsze takie kombinacje pomagają. Później znowu można włożyć ram i działa, aż do losowego uruchomienia. Czasami uruchomi się np. raz, a nie raz 30, aż do kolejnego problemu z rozruchem.

Ma ktoś jakiś pomysł? Męcząca sprawa, a wykluczam uszkodzenie czegoś, bo by nie wystartował w ogóle, a jednak startuje..

Link to post
Share on other sites

Jakie to kosci ram  czy wszystkie są identyczne ?

Wypadało by memtestem je przetestować   .

To ze PC odpala za xx razem nie znaczy ze któraś  kość czy slot  jest uszkodzony .

 

Aktualizacja biosu płyty głównej ?

 

Bez poświęcenia dłuższej chwili na testowanie  nikt ci nie da złotej odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, WielebnyRay_PL napisał:

Niestety komputer często nie chce wystartować. Ekran nie startuje, ciągłe bootowanie co 30 sekund.

Miałem identyczny problem na MSI Z77A-G43 i z tego co kiedyś udało mi się znaleźć, to z czasem takie objawy pojawiają się na większości płyt Z77 od MSI. Rozwiązanie znalazłem na jakimś zagranicznym forum.

  1. Odłączyć wszystko co zbędne, zostawić tylko procesor, jedną kość RAM i ewentualnie grafikę.
  2. Zresetować BIOS zworką i wyciągnąć na kilka minut baterię.
  3. Wgrać jakikolwiek starszy BIOS od płyty.
  4. Po ponownym uruchomieniu zresetować BIOS zworką.
  5. Wgrać najnowszy dostępny BIOS.
  6. Przywrócić ustawienia optymalne i ponownie uruchomić.
  7. Jeśli jest wszystko OK, to podłączyć wszystko do płyty i ustawić BIOS według własnego uznania.

Po takiej operacji płyta zachowywała się już normalnie.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...