Skocz do zawartości

Recommended Posts

3 godziny temu, piotr434 napisał:

Poszukaj jakiejś karty za 100-150 PLN. Z Funboxem i tak w praktyce nie wyciągniesz więcej niż 100 Mbps. Nie ma co ładować kasy w jakieś wynalazki za 400 PLN za sztukę .Za 500 PLN już można całą płytę z WiFi znaleźć. Ja mam z allegro kartę Wifi od laptopa, do tego adapter pci express i śmiga jak trzeba.

Porada na zasadzie kup g.... bo masz g...... A on ma najnowszego funboxa, a nie tego starego.

 

Skoro funbox 6 wyciąga maks 1700Mb/s po wi-fi 5Ghz to czemu nie wykorzystać ile się da?? Tego się nie kupuje na miesiąc i do kosza.

Link to post
Share on other sites

Nie musisz nikogo obrażać. mam karty WiFi Intel AC 8265 z AC i Bluetoothem i 3160 za 40-50 PLN. To nie jest gó**o. To jest normalna karta montowana w wielu laptopach klasy premium.

 

Funbox 6 ma napisane na pudełki 1700 Mbps. Nie oznacza to bynajmniej, że tyle wyciąga. To są dwie różne rzeczy.

 

Moja karta wg specyfikacji wyciąga w paśmie 5GHz 867 Mb/s  i w paśmie 2.4 GHz do 300 Mb/s. W praktyce 10-11 MB na sekundę przy routerze. Jak sam widzisz płacenie 8 razy tyle, żeby teoretycznie wyciągnąć raptem 50% więcej przy routerze, gdzie można dać kabel to raczej g.........  nie pomysł.

 

Nie obrażaj nikogo, tylno pokaż testy "pseudo" agregacji ssidów ta tym Asusie we współpracy z FunBoxem. Bo jak na razie poza bajeranckim radiatorem mającym połechtać nadszarpnięte ego właściciela nie znajduję żadnej cechy uzasadniającej kilkukrotnie przepłacanie za ten produkt.

Edytowane przez piotr434
Link to post
Share on other sites

AC1700 to 867Mbps linku maksymalnego w 5GHz, tak dla przypomnienia. Czyli w praktyce każda solidna karta AC1200 wystarczy. 1700 to tylko marketingowy zapis wynikający ze sumowania 867 na 5GHz i 600 na 2.4GHz. To drugie jest nieosiągalne.

Link to post
Share on other sites

Router Synology MR2200 mam. dekoder 4k nc+/canal+ w 2,4 Gaz łączy się w 400Mb/s, smartfony, Mac mini z sygnaturki w 2,4Ghz często ledwo 135Mb/s. W 5Ghz Mac mini 650Mb/s, dekoder canal+ 4k 867Mb/s. Router, Mac mini i dekoder w jednym pokoju 30 metrów kwadratowych.

 

Dlaczego dekoder tak fajnie się łączy a w 2,4 Gaz, a smartfony nie? Bo Synology jak i dekoder ma karty wi-Fi Qualcomma. Mac mini ma Broadcoma w 2.4Ghz i Intela w 5Ghz z AC i AX.

Kwestia ustawienia na routerze kana;u na sztywno i pasma najlepiej dla 2.4Ghz 40 Mhz, dla 5 Gaz 80Mhz. Zasięg będzie odrobine mniejszy, ale prędkości większe.

Testowane na D-Linkach, Netgearach, Asusach z średniej polki cenowej, wygrał Synology.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...