Skocz do zawartości

Upgrade starego kompa do filmów 4K


Recommended Posts

Witam, muszę zmodyfikować kompa do filmów 4K.

Co zostaje.

Obudowa Zalman 3

Zasilacz Chiwtec 450W

Dysk ssd250gb

Dyski 7200 3szt.

Napęd Bluray

Grafika Radeon R270

Do wymiany procek, płyta, pamieć. Plyta ma juz problemy z odnajdowaniem dysków i portami USB no i ten zestaw nie daje rady z filmami 4K.

Tak więc muszę kupić procek, płyta, pamięć

Płyta musi mieć możliwość podłączenia 6szt sata, raczej ddr4, procek jak dla mnie nie ma znaczenia, firma.

Myślę na używanymi częściami i fajnie by było zmieścić się w 1000zł. Czy jest taka opcja?.

Proszę Was o kilka podpowiedzi co do modeli które bez problemu dadzą radę z filmami 4K. Nie gram w gry.

Jak coś pominąłem to proszę napiszcie. Dziekuję

 

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej cpu z integrą która sprzętowo wspiera H265 i VP9

Tu nawet hd610 z pentiuma G6400 spełnia wymagania dekodowania 4K o hd630 z i3 10100 nie wspominam.

Intel Pentium Gold G6400 vs. Intel Core i3-10100 - Benchmark and Specs (cpu-monkey.com)

 

Jakie zastosowanie tego pc oprócz filmów 4K?

G6400 to 2 rdzenie i 4 wątki i3 10100 to 4/8 (dawne i7)

R270 to stara karta i niestety może paść w każdej chwili a ceny kart teraz oszalały.

Np.:

Intel Pentium G6400, 4GHz, 4 MB, BOX (BX80701G6400) w Morele.net

lub

Intel Pentium G6400, 4GHz, 4 MB, BOX (BX80701G6400) w Morele.net

do tego

MSI B460M-A PRO w Morele.net

i ram

najtańszy cl 19

GoodRam DDR4, 8 GB, 2666MHz, CL19 (GR2666D464L19S/8G) w Morele.net

lub cl16

GoodRam IRDM X, DDR4, 8 GB, 2666MHz, CL16 (IR-X2666D464L16S/8G) w Morele.net

a jak będzie za mało to można kiedyś dokupić drugą kość.

Link to post
Share on other sites

Powiem tylko tyle, że musiałbyś też odstawić GPU, bo to ono cię ogranicza przy filmach 4K przez brak wspieranych kodeków wspomnianych przez kolegów.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dzieki Panowie za podpowiedzi, komputer ma służyć jako centrum multmedialne, bez grania. Zapoznam się z linkami i dam znać.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Czyli ten zestaw posiada zintegrowaną grafikę i poradzi sobie bez problemu z filmami 4k?. A jeszcze jedno, dzwięk, tu też nie będzie problemu z przesłaniem do amplitunera dts-hdma True hd?. Tak jak pisałem komp do podstawowych zadań plus filmy, muzyka bez grania w gry

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, darekguma napisał:

Czyli ten zestaw posiada zintegrowaną grafikę i poradzi sobie bez problemu z filmami 4k?

Który? z jakim CPU? Ten zaproponowany przez @kajtek. z 10100F nie posiada integry.

Musiałbyś kupić albo pełną i3 10100 (bez F na końcu albo G6400)

20 godzin temu, olo163 napisał:

Sorki za zły link miało być

....

lub

Intel Core i3-10100, 3.6GHz, 6 MB, BOX (BX8070110100) w Morele.net

Link to post
Share on other sites
Dzieki, domyśliłem się, że to nie ten link i znalazłem tego I3 10100 i to jego biorę wraz z płytą którą zaproponowałeś, do tego pamięć 8gb na początek. Piszą, że ta integra całkiem dobrze sobie radzi nawet w prostych grach tak więc poradzi sobie z filmami 4k. Dzieki za pomoc, myślę że temat został wyczerpany. Napisze jak poskładam to w całość no ale to za jakiś tydzień lub dwa. Dzieki. Pozdro

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Gry i filmy 4k to 2 różne rzeczy.

Mam laptopa z i3 7100u 2 rdzenie i 4 wątki 2,4GHz z integrą hd620

Intel Core i3-7100U - Benchmark and Specs (cpu-monkey.com)

Podczas oglądania filmów 4K użycie cpu to około 10% czasami skacze do dwudziestu paru ale nie wiem czy to z powodu filmu czy np. antywirusa lub czegoś innego. Dekodowaniem zajmuje się właśnie GPU (dekodowanie sprzętowe) w niektórych odtwarzaczach być może trzeba włączyć taką opcję, przynajmniej kiedyś tak było teraz to chyba z automatu jest włączone.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...