Skocz do zawartości

optymalna karta dla mojego sprzętu


Recommended Posts

Tak jak w temacie, chce sobie kupić jakąś grafikę do mojego kompa, ale nie chce kupić za mocnej w stosunku do zasilacza i procka. Mój budżet 600zł.

 

- Procek: Athlon II X2 240 AM3 2.8GHZ 2MB 45NM 65W BOX

- Płyta Główna: Gigabyte M68M-S2P

- Pamięć RAM: Goodram 4GB 800MHz DDR2

- Grafika: Gainward GeForce® GTS 450 1024MB "GS"

- Zasilacz: OCZ StealthXStream 600W

- DVD-REC Samsung SH-S222A PATA

- HDD:1 TB Samsung SATA2

Link to post
Share on other sites

mym zdaniem pod mocniejszą wartałoby 4 rdzenie, szczególnie że te gry które wykorzystają mocniejszą grafę to chętnie obsadzą również i 4 rdzenie, aczkolwiek gdy brak kasy na obie rzeczy można najpierw wymienić grafę choć rezultat nie będzie aż tak wyraźny jak przy opcji z wymianą również procesora

w twoją płytę akurat super wpasowałby się phenom II x4 940be, który jest tylko i wyłącznie pod am2+ i pojawiło się sporo używanych sztuk jego w zakresie do 300zł

zasilacz nie będzie grał tu roli, obsłuży każdego proca i każdą pojedynczą grafikę dostępną na rynku

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

Ja mogę polecić 6850. Zasilacz spokojnie podoła. Da rade proca wykręcić ? Ja na phenomie II x2 545 jak ponosiłem zegary z 3.0 do 3.6 to grafika dostawała sporo większe pole manewru. No ale to już wspomniane 2 rdzenie :D Choć w 1920x1080 można pograć we wszystko prawie zawsze na max(oprócz gta4[może własnie ze wzgledu na procek]).

Link to post
Share on other sites

No tak, procek niestety bedzie tu sie sporo pocic. Jesli wezmiesz Radka 6850 to w momencie jak CPU bedzie na 100% uzywane Grafika zacznie sie lekko pocic dopiero ;p, oczywisice cena za tego Radeona jest bardzo okazyjna (hic!) ale jesli planujesz w niedalekiej przyszlosci wymiane np: procesora albo calej platformy to bierz tego Radnka, jezeli jednak nie... to za bardzo nie wiem jaka inna grafika mogla by ci tu cos pomoc. GTX 450 nie jest zla grafia jak na toj procek, moze bys mogl ja psrzedac i kupic 6790? http://www.ceneo.pl/11710101 albo http://allegro.pl/radeon-6790-his-1gb-hdmi-2xdvi-i-dp-pci-e-i1704445950.html. Ale różnicy jakiejś kosmicznej nie odczujesz. Bez OC zlbo wymiany CPU za duzo nie wskórasz

Edytowane przez Valus
Link to post
Share on other sites

czyli chyba wymienię płyte i procka i dopiero weznę sie za wymiane grafy. Na ile mogę liczyć sprzedając ?

- Procek: Athlon II X2 240 AM3 2.8GHZ 2MB 45NM 65W BOX

- Płyta Główna: Gigabyte M68M-S2P

- Pamięć RAM: Goodram 4GB 800MHz DDR2

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Podepnę się do tematu, mam zamiar zakupić GeForce GTX 460, konkretnie interesują mnie 2 karty:

- MSI GTX 460 1GB OC,

- MSI GTX 460 1GB OC Cyclone,

 

Czy może ktoś wskazać różnice?? Różnica w cenie 100 zł.

Cyclone jest wszędzie chwalony i ludzie są zadowoleni, natomiast ta pierwsza nie ma żadnych opinii.

 

Poprzednio miałem MSI GF 9600 GT OC 512 MB, byłem zadowolony do czasu, aż od zabrudzenia - kurzu,

karta się chyba przegrzała i spaliło jeden kondensatorek.

Karta działa, ale jak odpalę jakiś film lub grę, od razu zawiesza się obraz i po paru sekundach

błąd na niebiesko (Win XP Pro) - reset.

 

Mój sprzęt:

AMD Athlon X2 64 5800+ (3,0 GHz)

2 GB DDR2 KINGSTON (dual)

MSI K9A2VM-FIH

Corsair 500W

MAXTOR 160GB SATA

MSI GF 9600 GT OC 512MB -uszkodzona

 

Proszę o poradę czy w/w GTX 460 nadadzą się na ten sprzęt i który z nich warto kupić.

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Mikele
Link to post
Share on other sites

@UP

Wymienione przez Ciebie karty są wydajne i cechuje je wysoka kultura pracy niemniej na chwilę obecną nie są zbyt opłacalnym zakupem. Przykładowo w cenie wersji Cyclone możesz dostać HD6870, który jest od niego wydajniejszy http://www.ceneo.pl/11374080

Edytowane przez SP1DER987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...