Skocz do zawartości

Stacja do klonowania vs komputer stacjonarny


Recommended Posts

Cześć, 

Ostatnio stanąłem przed wyborem stacji do klonowania po sytuacji kiedy podłączyłem uszkodzony dysk klienta w celu wykonania klona pod swój prywatny komputer (3h walki, aby dało się uruchomić PC).

Więc postanowiłem zakupić odpowiednie urządzenie i znalazłem firmy ICYBOX  za kwotę 130zł.
Jednak również znalazłem cały komputer poleasingowy malutki za kwotę 200-300zł.

I tak się zastanawiam lepiej zainwestować w takiego biurowca? Lepiej się sprawdzi? Czy nie kombinować i wziąć normalnie stację do klonowania?
 

Bo kupując stację do klonowania to i tak ona będzie podłączona pod mój prywatny komputer, ale wtedy powinno to uchronić mojego peceta, ponieważ dyski podłączę dopiero po uruchomieniu się komputera.

Link to post
Share on other sites

Zwykła opcja klonowania.

Odbywając praktykę kiedyś tam w serwisie widziałem, że zbudowali sobie malutki komputerek do tej usługi. 

Ale znalazłem takie coś jak stacje do klonowania.

I zastanawiam się czy jeżeli taką stację do klonowania wepnę pod swój komputer to czy ryzykuję przy uszkodzonych dyskach czy wadliwych uszkodzeniem swojego sprzętu?

Dlatego zastanawiam się czy lepsza będzie taka stacja do klonowania czy zbudowanie właśnie takiego oddzielnego komputera, który będzie służyć tylko do tego.

Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia jak sobie taka stacja radzi z uszkodzonym dyskiem. Ale wiem że może działać offline, nie musisz tego pod żaden PC podpinać aby sklonować dysk. ( przynajmniej te na które ja patrzyłem mogły ).


Jeśli chodzi o zwykłe dyski, to wolałby stacje do klonowania. Bo mniejsze. Ale nie wiem jak sobie poradzi z uszkodzonym HDD.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Czasem ludzie wpinają dyski albo pendrive USB i im Windows sam z siebie formatuje partycje. Nie wiem jak to się dzieje, mi się jeszcze nie trafio... W domu mam stację na jeden dysk i mi windows sam z siebie niczego nie sformatował.  W robicie mam starego kompa kompa z i5 2500, który praktycznie tylko do tego służy albo do zgrywania danych z dysków przed reinstalowaniem systemu.  Generalnie może i PC jest bezpieczniejszy, ale stacja mniejsza i poręczniejsza niż caly komputer.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...