Skocz do zawartości

AOC 24G2U co w zamian ? iiYama


Recommended Posts

Jak wyżej kupiłem  AOC 24G2U i już mnie szlag trafia, uległem ogólnej opinii , rewelka, w tej cenie nie ma nic lepszego itp.

podświetlenie - tragedia

menu jak kto lubi , mi nie odpowiada

i na dodatek 2 świecące piksele jak lampy "sodowe" na ulicy - odpowiedź serwisu "to mieści się w Naszej specyfikacji" oddaje (zwrot 14 dni).

Co sądzicie o produktach iiyamy ? , wpadł mi w "oko" G-MASTER Red Eagle GB2770HSU-B1.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Stoję przed tym samym wyborem, biorę pod uwage 3 monitory:
Iiyama GB2470HSU-B1

AOC 24G2U

Acer Nitro XV242YP

 

 

O ile aoc ma świetne recki to podświetlenie niestety faktycznie jest problemem. Przez co go odrzuciłem.

 

Acer świetnie się sprawdzi w grach i w tej cenie jest najszybszym monitorem dostępnym na rynku (niewiele traci do 240hz zowie) ale za to ma mniejszy kontrast i podobno są problemy z G-sync i Overdrive'm (przez co jeszcze waham się z jego zakupem) Jak dobrze zrozumiałem to problem z firmware i trzeba pokombinować żeby działał prawidłowo.

Iiyama jest połączeniem obydwu, szybszy niż AOC, ale wolniejszy niż Acer. W zamian za to wyższy od acera kontrast i dobrze działający G-sync. 
Matryca jest ta sama co w AOC-u ale ma inne kolory - bardziej bliskie rgb niż nasyconym jak w pozostałych dwóch, co do problemów aoc'a nie widziałem opinii żeby w Iiyamie były problemy z podświetleniem. 

Może ktoś się wypowie na temat tych dwóch, chętnie posłucham :)


@edit 

Z tego co widziałem to w Iiyamie ludzie skarżą się na piszczące cewki w trybie stand-by i nie były to pojedyncze opinie a trochę większa ilość

Edytowane przez valentine28
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, valentine28 napisał:

Stoję przed tym samym wyborem, biorę pod uwage 3 monitory:
Iiyama GB2470HSU-B1

AOC 24G2U

Acer Nitro XV242YP

 

 

O ile aoc ma świetne recki to podświetlenie niestety faktycznie jest problemem. Przez co go odrzuciłem.

 

Acer świetnie się sprawdzi w grach i w tej cenie jest najszybszym monitorem dostępnym na rynku (niewiele traci do 240hz zowie) ale za to ma mniejszy kontrast i podobno są problemy z G-sync i Overdrive'm (przez co jeszcze waham się z jego zakupem) Jak dobrze zrozumiałem to problem z firmware i trzeba pokombinować żeby działał prawidłowo.

Iiyama jest połączeniem obydwu, szybszy niż AOC, ale wolniejszy niż Acer. W zamian za to wyższy od acera kontrast i dobrze działający G-sync. 
Matryca jest ta sama co w AOC-u ale nie widziałem opinii żeby były problemy z podświetleniem. 

Może ktoś się wypowie na temat tych dwóch, chętnie posłucham :)

AOC-a odradzam, jak już wspomniałem wyżej, dodatkowo serwis hmm , kupiłeś to się martw , my mamy to w zapisie i niech Ci świeci po oczach.

Tak to wygląda u mnie, i nie jest to odosobniony przypadek , recenzenci na YT mówili o tych samych problemach.

1.JPG

Edytowane przez robinek09
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Bad piksele i backlite bleeding to loteria, niezależnie od wybranego modelu monitora. Takie QC w dzisiejszych czasach. Ja na wakacje jak kupowałem monitor to na dzień dobry miałem 4 dead piksele. Zwróciłem, kupiłem w innym sklepie, ten sam model, i jest ok.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...