Skocz do zawartości

Spadki fps w grze fortnite


Recommended Posts

Witam,
od kilku miesięcy zmagam się z dużymi spadkami fps w grze fortnite mimo dobrego sprzętu. Spadki występują niezależnie od miejsca, ustawień graficznych. Ogólnie mój komputer osiąga dobry klatkarz ale przez spadki i crashe gra jest niegrywalna. W innych grach spadków raczej nie ma chociaż 4 gry które posiadam raczej nie mogą być wyznacznikiem wydajności. Od razu mówię że profil xmp u mnie nie działa i pamięci chodzą z mniejszym taktowaniem (2933 Mhz). Miałem też problem ze sterownikami (rozmazujące się aplikacje). Nie wiem co robić. Być może uwalona karta graficzna?

Specyfikacja
Procesor: AMD Ryzen 5 2600
Karta graficzna: Gtx 1660 super
Płyta główna: ASRock B450 Pro4
Pamięci: Patriot 8GB (2x4GB) 3200MHz CL16 Viper 4 Blackout
Zasilacz: SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze
Dysk: GOODRAM 256GB M.2 PCIe NVMe PX500

Link to post
Share on other sites

Na jakich ustawieniach grasz i w jakiej rozdzielczości?

Ile masz wolnego miejsca na dysku?

8 gb ramu to niewiele system może korzystać z pliku stronicowania i zapisywać coś na dysku, podczas gry działa coś w tle?

 

Link to post
Share on other sites

Gram na ustawieniach epickich lub najniższych (odległość widzenia i tekstury na epickie) jednakże spadki występuję niezależnie od ustawień. Moja rozdzielczość to 1080p. Miejsce na dysku to 2Gb (mały dysk bo tylko 240 gb). I jest to mój jedyny dysk. Mówisz że zwolnienie miejsca na dysku może coś dać? W załączniku jest screen z CrystalDiskInfo.

obraz_2021-02-12_143446.png

Edytowane przez LamaWarzywo
Link to post
Share on other sites

Pamięci nie działają stabilnie w slotach A2 i B2. BIOS zaktualizowałem. Czasami jest bluescreen, czasami restart a czasami wczytuje sie tylko 4 gb ramu. W takim razie co do wymiany? Płyta główna, procesor czy raczej pamięci? 

Edytowane przez LamaWarzywo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...