Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam fotelu ergonomicznego w przedziale do około 2000 zł.


Fotel będzie używany w domu, do komputera. Siedział będę na nim nawet po kilkanaście godzin w niektóre dni (praca siedząca, studia zdalne jak wiadomo teraz), dlatego zależy mi na wygodzie i ergonomii. Mój wzrost to 180 cm, waga 70kg. 


Funkcje na które patrzę przy wyborze, w kolejności:
1.    Szeroko pojęta ergonomia - możliwość regulacji podłokietników (wysokość, wzdłuż, wszerz), oparcia lędźwiowego, siedziska (w tym jego głębokości), zagłówka itp. 
2.    Jakość, żeby nie był po roku używania do wyrzucenia
3.    Wygoda
4.    Materiał – trwałość, jakość


Aktualnie siedzę na skórzanym, ma ponad 10 lat i nie ma żadnych dziur w skórze, ale już się lekko pochyla w bok jeden – do tego jest bez żadnych regulacji, oprócz wysokości siedziska. I nie polecam, w łatwo się nie da siedzieć w krótkich spodenkach bo się można tylko przyklejać. Brak regulacji również denerwuje, bo tylko ruch co 1h i ćwiczenia ratują moje plecy przed bólami.


Kilka moich propozycji – dużo, dlatego szukam pomocy w określeniu najlepszych z tych foteli. Albo chociaż  firm jak ktoś zna jakieś z poniższych. Nie ma sensu porównywać foteli różniących się o kilkaset złoty, dlatego najważniejszym niech będzie stosunek cena/jakość, a gdy któryś jest droższy to czy warto do niego dopłacać.


300 zł:
•    Grospol Fotel Plus R (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, lędźwi)
•    Grospol Basic (regulacja siedziska)
500 zł:
•    Fotel HG-0001H (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, oparcia, zagłówka)
•    IKEA MARKUS (regulacja siedziska, oparcia)
600 zł:
•    ANGEL eurOpa (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka, lędźwi)
700 zł:
•    ERGOFIX Grospol (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka)
•    Unique Ergonic (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka)
•    Sitplus Fotel Ergon (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)
•    SPC Gear EG450 BK (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka)
•    Ikea JÄRVFJÄLLET (regulacja siedziska, oparcia, zagłówka)
•    Futura 3 S (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, oparcia, lędźwi)
800 zł
•    Unique Expander 
•    Profim Fotel Raya 21 (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, oparcia)
•    ERGOMAX Flexi PLUS (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka, lędźwi)

900 zł:
•    Futura 4 S  (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, oparcia, zagłówka, lędźwi)
•    Nowy Styl Krzesło Be-All  (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, oparcia)
•    Unique Task (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, oparcia, zagłówka, lędźwi)
1000 zł:
•    DIABLO V-BASIC (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, oparcia, zagłówka)
•    Unique Tune (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)
•    Unique VIP (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)
1200 zł
•    Używany Herman Miller Sayl (regulacja podłokietników, siły przeciwwagi, regulację lędźwiową i głębokości siedziska)
1500 zł
•    Unique Spinelly Biały 999W (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, oparcia, lędźwi)
1600 zł
•    Ergohuman Enjoy R Hrma (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)
1900 zł
•    Unique Wau 2 (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia)
•    Grospol Fotel Ioo (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)
•    Ergohuman Plus Elite (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)

 

Jak dla mnie najciekawsze są z powyższych
Futura 3 S ma dużo regulacji i zagłówek, materiałowy. Oraz Sitplus Fotel Ergon za 700 ma wszystkie regulacje, siatka.


Jeśli znacie jakieś dobre fotele ergonomiczne, z regulowanym wszystkim to napiszcie, albo może jakaś premiera niedługo - mogłem pominąć któreś interesujące. 
Będę sprawdzać je osobiście, je albo jeden zależy ile wybiorę wartych do sprawdzenia, bo mam blisko do warszawy a tam większość sklepów z firmami Polskich producentów powinno być. 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 
 

Link to post
Share on other sites

Od pięciu lat siedzę na Profim Veris Net 111Sfl w domu i biurze. Myślę, że oferuje to, czego szukasz. Ma regulowaną głębokość siedziska oraz pochylenia jego końcówki. Są regulowane podłokietniki, zagłówek i siła docisku odcinka lędźwiowego. Jest materiał i bujanie. Siedzi się wygodnie i nie rozpada się po kilku latach użytkowania. Jest też dostępne w kilku kolorach. Krzesło to występuje w kilku wersjach, więc dobrze czytaj, czy bierzesz full opcję.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...