Skocz do zawartości

Karta graficzna nie działa po wymianie płyty głownej


Recommended Posts

Hej, dzisiaj wymieniłem swojego leciwego i5 750 na i5 10400f.

Płyta głowna to B460m ds3h od gigabyte, a karta to HD 7790

Komputer zaraz po odpaleniu wywala 5 szybkich piknięć, sprawdzałem wszystko, od przekładek ramu do ponownego złożenia całej platformy.

Po znalezieniu mojej starej uszkodzonej karty graficznej (R9 280x) i wpięciu jej do nowego zestawu, okazało się, że znalazłem przyczynę, bios normalnie wystartował, oczywiście z artefaktami

Dokręcam kartę najmocniej jak umiem, jak to możliwe że wyżej wymieniona HD 7790 działała 3h temu a po przekładce już nie startuje? 

Raczej wykluczone, że uszkodziłem ją podczas przemiany.

Liczę na pomoc, próbowałem także dwóch różnych kabli HDMI, na nic się to nie zdaje. 

Tak jak wspomniałem, na innej karcie komputer startuje normalnie.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, ihaveaproblem napisał:

karty graficznej (R9 280x) i wpięciu jej do nowego zestawu, okazało się, że znalazłem przyczynę, bios normalnie wystartował

Nie koniecznie Ty uszkodziłeś kartę tylko niefortunny zbieg okoliczności, że akurat w tym momencie karta zakończyła żywot. Jedyne co to sprawdzenie karty na innym zestawie. Jeżeli masz jeszcze stary zestaw to podłącz go na tzw. pająka z HD 7790 i sprawdź.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz podłączyłem R9 280x, co ciekawe dostałem również 5 sygnałów, docisnąłem kartę (i tak mocno już dociśniętą), po czym zadziałało. Postawiłem Windowsa, ba nawet korzystałem z komputera dwie godziny, aż karta przestała działałać, co oczywiście jest niczym dziwnym bo miała takie przygody kilka Msc temu. Czy wszystko wskazuje na lekko wadliwy slot pcie? Czy spilowanie dołu śledzia w hd 7790, może sprawić że karta będzie dochodziła bardziej równo? 

Link to post
Share on other sites

Przedmuchałem i złożyłem od nowa, dalej nic.

Bawiłem się z tym 3h po pracy, różne siły dokręcania śruby itp, w końcu daje obraz na HD 7790.

Nadal odpala się z 5 piknięciami, R9 odpala się bez efektów dźwiękowych, chociaż to również dużo zależy od ustawienia (czasami jak dobrze ustawię ją w slocie to mogę nawet i 15 razy wystartować windowsa bez "beepów")

Wygląda mi to na bardzo kapryśny port PCIe, co ciekawe wszystkie strony wskazują na problem z procesorem (5 piknięć)

Miał ktoś podobne problemy?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...