Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim.

 
Mam pewien problem z poniższym zestawem, dodam że wszystkie aktualizacje i sterowniki są aktualne a komputer nie jest zawirusowany:
 
 
CPU: Intel Core i5-9600K, 3.7GHz, 9 MB -+ Nzxt Kraken X62 v.2 (problem występuje z OC i bez OC, temp przy OC na 5.0Ghz w np: "Cyberpunk 2077" +- 65 stopni)
 
MOBO: MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC
 
RAM: G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL16
 
GPU: MSI GeForce RTX 2080 Ti 11GB Gaming Z Trio (jak w przypadku CPU a temp: w Cyberpunku2077 z RT Ultra nie przekracza 77)
 
Dysk:  SSD GoodRam 120 GB 2.5" SATA III  (na nim system: WINDOWS 10 od 2 lat bo drugi SSD pojawił się później, problem występuje przy włączonym i wyłączonym GAME MODE)
 
Dysk:  SSD Kingston A2000 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (tutaj zainstalowane są gry o których będzie mowa)
 
Dysk: Western Digital Caviar Blue 500 GB 3.5" SATA III
 
Dysk: Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" SATA III
 
Obudowa:Fractal Design Define R4 Black Pearl Window USB 3.0 (FD-CA-DEF-R4-BL-W) FD-CA-DEF-R4-BL
 
Zasilacz: Super Flower 750W Golden KING Modular Platinum 80PLUS Platinum
 
 
Wygląda to w ten sposób, komputer uruchamia się szybko i sprawnie, wszystko pięknie śmiga ALE podczas gry w Cyberpunk2077, BF5, MSF 2020 i DCS która cały czas przebiega sprawnie, płynnie i przyjemnie, przychodzi moment, że komputer się zawiesza na amen i nie reaguje na nic (nawet na reset przyciskiem na obudowie - w każdym innym przypadku przycisk działa) więc muszę go twardo resetować POWER OFF/POWER ON, (podczas korzystania z internetu, oglądania filmów itp chyba nigdy się nic nie zwiesiło:).Wiem że wymienione tytuły same z siebie mogą mieć tendencje do zwieszania się ale dzieje się to niemal przy każdej rozgrywce i w losowym momencie, niekiedy po 5 min innym razem po 1h czy 2h. Strasznie mnie to irytuje, a druga sprawa boje się że takie twarde resety mogą uszkodzić sprzęt, a już na pewno mu nie pomagają. W moim odczuciu zbyt często do nich dochodzi i szukam przyczyny problemu bo ewidentnie coś nie styka. Sprawdziłem wszystkie kable i połączenia czy dobrze wszystko powpinane i nadal to samo. Zostaje jeszcze postawienie systemu od nowa tylko czy coś to da?
 
Mam nadzieje że pomożecie i podpowiecie co jeszcze mógłbym zrobić, sprawdzić.
 
 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź dyski, pograj trochę bez oc ramu + wyjmij i włóż je ponownie(brzmi śmiesznie, ale mi pomogło przy częstym przemieszczaniu komputera). Przy okazji jak tak ci się zawiesi to nie wywala po jakimś czasie blue screena?

 

/edit

Jeszcze zobacz co jest w podglądzie zdarzeń(podgląd zdarzeń>dzienniki systemu>system)

Edytowane przez Raitmi
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, BlackCoffe napisał:

Pokaż screen z CrystalDiskInfo dla każdego dysku oraz screen z HWInfo64, zakładka Sensors po ok 5-10 min gry.

Wieczorem ogarnę :)

9 minut temu, Raitmi napisał:

Sprawdź dyski, pograj trochę bez oc ramu + wyjmij i włóż je ponownie(brzmi śmiesznie, ale mi pomogło przy częstym przemieszczaniu komputera). Przy okazji jak tak ci się zawiesi to nie wywala po jakimś czasie blue screena?

 

/edit

Jeszcze zobacz co jest w podglądzie zdarzeń(podgląd zdarzeń>dzienniki systemu>system)

Nie blue screen się nie pojawia. Sprawdzę też co tam w zdarzeniach i dam znać.

 

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to poproszę i wieczorkiem posprawdzam.

Link to post
Share on other sites

Cześć.

Karta graficzna podpięta dwoma wtyczkami 8-pin? Miałem kiedyś podobny problem. Obciążenie grafiki może powodować skoki w poborze energii. Spróbuj podpiąć kartę dwoma osobnymi kablami zasilającymi, najlepiej, żeby nie były z jednej lini na zasilaczu. Mnie taki zabieg pomógł :-) 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...