Skocz do zawartości

Drukarka do domowego biura


Recommended Posts

Cześć, szukam drukarki dla taty do domowego biura. Aktualnie ma hp laserjet 1018 i drugą, coś z hp deskjet all-in-one.

Chciałby wymienić to na jedno urządzenie, lepszej jakości. Wymagania które mi przekazał:

- dobry skaner

- kolor

- dwustronny druk

- tanie tusze/zamienniki

Od siebie do tego mogę dodać tyle, że drukowane jest około 7k stron rocznie. Będzie podłączona po usb, ale możliwośc druku po wifi byłaby fajna, ale nie konieczna.

Co do budżetu to 1-1.5k, ale jeżeli w tej kwocie nie ma nic spełniającego wymaganie to można dołożyć.

Z góry dzięki za pomoc :D

Link to post
Share on other sites

Za 1600 zł możesz dostać Brother MFC-T910DW, u mnie się sprawdzają i są bardzo tanie w eksploatacji na oryginalnych tuszach. Ma druk dwustronny, skaner z podajnikiem, możliwość podpięcia do sieci LAN/WiFi, w zestawie tusze kolorowe na 5k stron, czarny 2x6,5k i do tego 3 lata gw. jak sobie zarejestrujesz na stronie Brothera.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Brother ogólnie jest tani w eksploatacji, a przy tym dobry. Jeśli chodzi o innych producentów, to EcoTank ITS L4160 jest też fajny, ma system zasilania tuszem, który jest wygodny i ekonomiczny ze względu na brak kartridży. Co do łączności to jest tu USB, albo Wi-Fi

 

https://www.x-kom.pl/p/386165-urzadzenie-wiel-atramentowe-epson-ecotank-its-l4160.html 

Edytowane przez GJ1990
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chciałbyś drukarkę laserową to koszt utrzymania, czyli zakup tuszu będzie dużo wyższy. No i cena zakupu sensownego urządzenia też jest wyższa. To, co polecili koledzy wyżej to już naprawdę solidne atramentowe urządzenia. Dla porównania laserowe/kolorowe.
https://www.x-kom.pl/p/452435-urzadzenia-wiel-laser-kolor-brother-dcp-l3510cdw.html

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Loki1997 napisał:

Jeśli chciałbyś drukarkę laserową to koszt utrzymania, czyli zakup tuszu będzie dużo wyższy. No i cena zakupu sensownego urządzenia też jest wyższa. To, co polecili koledzy wyżej to już naprawdę solidne atramentowe urządzenia. Dla porównania laserowe/kolorowe.
https://www.x-kom.pl/p/452435-urzadzenia-wiel-laser-kolor-brother-dcp-l3510cdw.html

Od kiedy laser zużywa tusz? Mam w domu laserową ze skanerem i LAN em. Od 3 lat w domowych warunkach jadę na jednym tonerze za 40 PLN.  Te 7 tysięcy stron rocznie to co to jest? Czy kolor jest faktycznie potrzebny, czy to fanaberia?

 

W pracy mamy różne drukarki laserowe: HPki, Riucohy,  jeden Brother podobny jak w powyższym linku. Jeszcze żadna nie miała dobrego wydruku w kolorze na tonerach zamiennikach. Jedynie kombajny Ricohy drukują jako tako w kolorze. Ale w drukarce do 2000 PLN z zamiennikami można zapomnieć o przyzwoitym wydruku kolorowym. Najlepiej wziąć laser czarno-biały ze skanerem  i portem LAN i odpuścić sobie kolor.

Link to post
Share on other sites

To co masz to drukarka czarnocinian. Jak pisałem z nimi raczej nie ma problemów, ale z kolorem laserowym na zamiennikach to loteria i różnie bywa. Raczej gorzej niż lepiej. Może lepiej jakiś atrament z systemem CISS wybrać. Jak masz HP 1018 w biurze i ci dobrze śmiga, to ja bym go zostawi do drukowania dokumentów. Tonery pewnie za 30-40 PLN są do dostania. Do tego bym poszukał jakiegoś wielofunkcyjnego urządzenia atramentowego Epson lub Brother z CISS ze skanerem i portem LAN.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...