Skocz do zawartości

Windows 8.1 OEM - gdzie kupić w pełni legalny system dla firmy?


Recommended Posts

Witam.
Stało się - wylądowałem na jednoosobowej działalności gospodarczej. Chciałbym zakupić w niedługim czasie w pełni legalny system operacyjny Win 8.1 Home/Pro x64 z możliwością aktualizacji do WIN 10. Win 8.1, ponieważ na ten moment posiadam starego laptopa, którego sterowniki nie wspierają WIN 10. Gdy się wzbogacę (oby), zakupię lepszą maszynę.

 

Z racji tego, że po opłaceniu wszystkich kosztów prowadzenia firmy niewiele zostaje na "przyjemności", więc na zakup systemu operacyjnego mam maksymalnie 150 PLN. Czy za taką kwotę można kupić legalny klucz do Windowsa?

 

W sieci znalazłem taką ofertę: https://www.cyber-sklep.pl/microsoft-windows-81-professional-used-pl-p-341.html

 

Czy wg Was można zaufać tej firmie i kupić cokolwiek od nich, czy to kolejny przewał?

Proszę o poradę i z góry dziękuję za zainteresowanie moim tematem.

 

Link to post
Share on other sites

Ja tak swego czasu kupiłem office. Dostałem jakiś login do konta , w ogóle nie mogłem łączyć ze swoim. Finalnie kasa w błoto. Lepiej dołożyć parę złotych.

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odzew.

IMHO, najlepiej kupować preinstalowany system wraz z nowym sprzętem. Ale jak się nie ma zbyt dużo kasy, szuka się czegoś używanego. A wśród sprzedawców pełno jest teraz naciągaczy i nie można nawet polegać na komentarzach przy produktach, bo wszystko można "wyklikać". No i d..a zbita!


Zatem gdzie szukać legalnego oprogramowania w formie klucza i w jakich pieniądzach, aby nie wyrzucić ich w błoto?

Link to post
Share on other sites

Najszybciej to zainstalować system a potem wykupić aktywację w ciągu 30 dni.
Ewentualnie może masz jakiś klucz OEMowy, wtedy zainstalować , telefon do MS przy aktywacji że były zmiany sprzętu z uwagi na awarię i czasem pozwolą aktywować drugi raz.
Mi się tak udało z Win 7 jak w lapku padła płyta a system kupiłem właśnie OEM

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szukaj sprzedawców na Allegro którzy wystawia Ci FV. Według wyroku TSUE w pełni legalnym jest handel używanymi kopiami np. Windows w wersji OEM

https://www.google.com/amp/s/bezprawnik.pl/uzywane-oprogramowanie-legalna-sprzedaz/amp/

Tu masz ofertę 

https://allegro.pl/oferta/win-8-1-pro-professional-32-64-bit-f-vat-23-10110817287

Ważny jest dowód zakupu, dzięki niemu udowadniasz ze kupiłeś oprogramowanie legalnie i w dobrej wierze. 
 

Ja co prawda kupuje u kogoś innego ale handluje z tym partnerem już dłuższy czas i nie było nigdy problemu. 
 

Co innego to przenoszenie licencji oem między swoimi maszynami (tak jak wspomniałeś jak kupisz nowego kompa to sobie przeniesiesz). To już nie jest dozwolone. 
Tyle ze przy takich kwotach to chyba nie ma sensu kombinować, kupujesz kolejną licencję. 

Edytowane przez 8gwiazdek
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki dobrzy ludzie za udział w dyskusji.
 

Miałem kiedyś wersję "studencką" - w pełni legalną - systemu WIN 7, ale gdzieś mi się zawieruszył. Teraz go nie znajdę, ale zastanawiam się, czy w ogóle licencja przewiduje upgrade do wyższej wersji, w dodatku z PC na laptopa.


@8gwiazdek Ta aukcja, do której link podałeś jest mocno podejrzana. Ale to tylko moje subiektywne odczucia. Ale dzięki, za propozycję.

 

Poszukam w wolnej chwili na AlleDrogo innych ofert z Windowsami, być może trafi się jakiś godny zaufania sprzedawca i kupię od niego w pełni legalny system.

Link to post
Share on other sites

To mnie czasami zastanawia, o czym wy myślicie.

Jak wspomniałeś wersja studencka (MSDN) jest tylko dla studentów do nauki i na czas nauki, nie jest przewidywana do komercyjnego użytku więc korzystanie z niej na komputerze zakupionym na firmę jest sprzeczne z licencją a Ty poruszasz kwestię tego że aukcja na której firma sprzedaje coś z FV jest podejrzana... Dla mnie to całkowicie nielogiczne.

 

Tak jest nadal możliwość wykonania upgrade z systemu Windows 7 do 10. Polecam szukać licencji COA.

Edytowane przez 8gwiazdek
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, 8gwiazdek napisał:

Ważny jest dowód zakupu, dzięki niemu udowadniasz ze kupiłeś oprogramowanie legalnie i w dobrej wierze. 

Ja kupiłem samochód za 2 tys., rocznik 2018. Cena wydawała mi się niska, ale mam umowę kupna i inne papiery. Jak ktoś się doczepi, to przecież dowód zakupu udowadnia, że kupiłem w dobrej wierze... Jest to legalny samochód, bo tak mówił sprzedawca.

 

A wracając do windowsa:

Stały dostęp do aktualizacji systemowych - co prawda Microsoft od dawna nie wspiera tego systemu, ale uczciwy sprzedawca sam wydaje aktualizacje.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, jarrino napisał:

Czytam i czytam ten temat, i jedno mnie dziwi. Na gry kasa jest, ale 500 na legalny system brak. O co tu chodzi....

 

Jeśli ktoś jest posiadaczem laptopa gamingowego, nie musi to od razu oznaczać, że ma kasę na gry :mlotek:
Gdy swego czasu kupowałem sprzęt, zależało mi na wydajności, aby z mocy przerobowych można było korzystać jak najdłużej.
Jak do tej pory, laptop służy mi 8 lat, wymieniłem w nim jedynie procesor z i5 na i7, kartę sieciową WiFi na dual band i dokupiłem 16 GB RAM.

Link to post
Share on other sites

Mnie chodzi o te dziesiątki, jeśli nie setki pytań, czy taki, a taki system jest legalny. Kupuje się w sklepie współpracującym z Microsoft i po kłopocie. O to mi chodzi. Ewentualnie można kupić w internecie, w sklepie, który ma już jakąś dłuższą historię i jest z nim możliwy kontakt telefoniczny...

Link to post
Share on other sites

współpraca z Microsoft to faktura na 1200 euro na rok... wiec uważać niestety trzeba.
Wystarczy że obracasz się w IT, nie sprawdzają wszystkiego co oferujesz.

Co do systemu to mimo że odsprzedaż licencji jest w UE legalna, to instalacja licencji oem na innym sprzęcie jest niezgodna z tą licencją. Ta licencja by musiała nigdy nie być nigdzie zainstalowana ( a w takie cuda to już ciężko uwierzyć )

Ogólnie to jest dość grząski temat jest.

Link to post
Share on other sites
W dniu 8.02.2021 o 09:32, ZVS napisał:

bo by tak robiło miliony ludzi i nikt by w sklepach nie kupował Windowsa.

No a nie robi? :D Podejrzewam, że gdyby MS zablokowało te podwójnie aktywowane klucze to nagle wcięłoby połowę użytkowników PC/laptopów jednego dnia - jak dziś media w Polsce.

 

W dniu 8.02.2021 o 13:31, JaYmZ napisał:

Ta aukcja, do której link podałeś jest mocno podejrzana.

Tak samo podejrzana jak aukcje po 150zł.

 

Albo FV jako ew. puporyjec  i jesteś świadomy tego co posiadasz i tego, że jest to niezgodne z postanowieniami licencyjnymi, albo nowy system z oficjalnej dystrybucji  -  śpisz spokojnie, bo to czy ten system kosztuje na allegro 15 czy 150 zł.... jeden pies od strony prawnej, chyba że chcesz płacić 130zł za górnolotny opis aukcji.

 

Ten temat powraca tu widzę jak bumerang i zawsze to samo.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 8.02.2021 o 19:17, kokosnh napisał:

Co do systemu to mimo że odsprzedaż licencji jest w UE legalna, to instalacja licencji oem na innym sprzęcie jest niezgodna z tą licencją.

Teraz to już jest nieaktualne, Microsoft całkowicie zmienił brzmienie licencji OEM, jest to pokłosie wyroku TSUE.

https://ithardware.pl/artykuly/tani_windows_10_czy_to_w_ogole_jest_mozliwe-12420.html

https://techsetter.pl/esd-i-oem-slow-kilka-o-licencjonowaniu-oprogramowania-microsoft/

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Tam nadal piszą o sprzedaży z sprzętem, bądź aktualizacji sprzętu w obrębie stanowiska. Coś mi umyka? Chodzi tylko o ten głupi zapis na OEM, coś się zmieniło.

Do tego nie wolno dzielić licencji MOLP-owych i sprzedawać do różnych osób.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, nie będę zakładał nowego wątku. Otrzymałem dotację z UP i wykosztowałem się na oryginalny WIN 10 Home OEM (znajduje się na nośniku DVD).
Jedno pytanie nie daje mi spokoju: mam klucz na WIN 10 Home, jednak czy mogę z poziomu instalatora wybrać wersję Pro i ją aktywować? Czy to będzie zgodne w świetle umowy licencyjnej?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...