Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

Od paru dni mam problem ze swoim routerm TP-Link WDR4900 na oprogramowaniu DD-WRT, o ile po kablu sieciowym internet działa o tyle po wifi pojawiły się ostatnio problemy. Przypuszczam że kończy swoją żywotność.

W domu posiadam szafę RACK i jak by się dało chciałbym taki router który z tej metalowej puszki będzie dobrze działał (dobra będzie siła sygnału)

Jeżeli chodzi o parametry to głownie mi zależy na zbliżonych do obecnego tj:
- przekierowaniach portów nie ograniczonych 
- oprogramowanie DD-WRT lub coś podobnego - intuicyjnego w obsłudze i łatwego w aktualizacji (z DD_WRT nie jest łatwo z tymi aktualizacjami, raz mało zawału nie dostałem jak urządzenie nie wystartowało i miałem problem restartu do fabrycznych ;))
- możliwość wpięcia VPN - jego konfiguracja
- możliwość tworzenia wielu sieci WIFI
- przypisywanie urządzeniom stałych adresów IP etc
- firewall - blokowanie np komunikacji z wybranymi  IP/domenami

Nie musi być dwuzakresowy, ponieważ z 5GHz w ogóle nie korzystałem i wątpię bym korzystał.
W domu mam sieć światłowodową i router od operatora, który jest połączony po kablu 5e z moim routerem. W przyszłości jeżeli miało by być niewystarczające a komunikacja po WIFI mogła by być lepsza, możliwość skonfigurowania routera tak by korzystał z połączenia WIFI z drugim. 
Natomiast TV mam podpięte po WIFI i ponieważ często oglądam różne materiały z sieci zależy mi na dobrej prędkości.

Co do budżetu, nie orientuje się obecnie w cenach urządzeń, stad też go nie podałem, zależy mi na dobrym sprzęcie ale nie bardzo drogim ;)
 

Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak zamknąć router z wifi w klatce Faradaya i oczekiwać ze będzie on miał przyzwoite osiągi. 
Jak ma być dobrze to się bierze mikrotika i do tego Unifi AC HD. 
Ewentualnie można eksperymentować z samym mikrotikiem HAP AC3, jednak to może być słabe bo pomimo tego ze MikroTik to router doskonały (dla kogoś kto ma pojęcie o sieciach) to nigdy nie słynął  super osiągów radia w swoich routerach. 


U mnie są 3 takie UNIFi + HAP AC2, ten sprzęt spokojnie ogarnia dwupiętrowy dom. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...