Skocz do zawartości

jak zalogować się do routera przez inny router


Recommended Posts

witam mam sieć routerów jeden główny posadający internet po kablu i dwa routery do nieo podłączone bezprzewodowo.

będąc podłączony do jednego z tych dóch routerów wpisując 192.168.0.1 mogę się zalogować do głównedo routera i widzieć kto jaki ma adres mac i ip...

ale jak wpisuję np adres drugiego z tych dóch bezprzewodowych czyli 192.168.0.141 bo tek mi się wyświetla w opcjach głównego to nie przechodzę do logowania tego który jest w sieci. jak się mogę tam zalogować kiedyś widziałem że niektórzy wpisywali jeszcze po np 192.168.0.1: coś ale nie wiem ktoś może mi to jakoś wyjaśnić :D

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że wpisujesz adres dodatkowych routerów jaki im przyznał pierwszy router który kieruje ruchem sieci( a to nie ten)Każdy router powinien mieć naklejkę z adresem IP fabrycznym pod którym go znajdziesz ew. w instrukcji poszukaj.

Link to post
Share on other sites

 o kurcze czekałem na odp a to na pocztę mi nic nie przyszło już jestem zapiszę stronę i będę częściej wchodził :D

no tak znam adresyIP wszystkich routerów i tek kóre mają w sobie i te które przypisuje im główny router ale ani te ani te nie działają.

Poza tym jak np. połącze w sieć routery z tym samym adresem IP np domyślnym 192.168.1.1 to wpisując w przeglądarkę ten adres łącze się z głównym a nie z tym do którego jestem połączony. więc się wycwaniłem :D i każdemu dawałem inny np główny zostawiłem następny dałem 192.168.0.1 a ten ostatni 192.168.2.1. i teraz działa mi głórny 192.168.1.1 działami mój 192.168.1.1 a ten 192.168.2.1 wpisuję i nie wyktywa  

Link to post
Share on other sites

No właśnie jak z tą adersacją jest? no ja mam taką sieć router główny z internetem i dwa do niego połączone bezprzewodowo. I ja jestem połączony do jednego z tych dwóch. Np. a główny b,c tak zwane powtarzacze. Jestem podłączony do b. jak zalogować się na router c. Prosta sieć tu chyba nie ma kombinacji. Router c ma 192.168.2.1 wpisuję w przeglądarkę nie wykrywa.

Sprawdzę w ustawieniach te zabezpieczeie.

Link to post
Share on other sites

Ja coś napisze,

 

Mam dwa routery, jeden działa jako Mostek to Huawei B818 z LTE od T-Mobile i drugi Synology MR2200. Aby się dostać do huawei będąc połączonym z Synology wpisuje jego inne niż Synology IP tzw IP Bramy routera.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...