Skocz do zawartości

Miernik zużycia energii


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez worm,

Recommended Posts

Taka sprawa, kupiłem w Castoramie wpinany w gniazdko miernik, żeby zobaczyć ile mój blaszak ciągnie prądu i ile mnie to kosztuje (kopię od kilku tygodni, więc chcę obliczyć koszt prądu). Konfiguracje macie w sygnaturze, karta graficzna ma obniżone taktowanie i zasilanie rdzenia i wg. danych ze sterowników pod pełnym obciążeniem, tzn. podczas kopania, bierze ok. 100 W. No i tu zaczynają się jaja, bo miernik, przy wyłączonym monitorze, pokazuje pobór na poziomie 430 W. "Trochę" dużo, nawet jeżeli uwzględnimy, że do listwy, która podpięta jest do gniazdka przez miernik są podpięte również głośniki i drukarka, zasilacz od neta i coś tam jeszcze. Co o tym sądzicie? Skąd takie wysokie zużycie?

Edit: na pulpicie pokazuje ok. 145 W. Też w choooj dużo. Przy kompie wyłączonym listwa i podpięte do niej urządzenia ciągną ok. 12 W.

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Jaki to dokladnie miernik ? 

Ja uzywam " maclean energy"  i komputer z sygnaturki razem z monitorem, glosnikami ciagnie w spoczynku okolo 130 - 140 W.

Pod obciazeniem troche ponad 200.

Sprawdzales ile komputer bierze W pod obciazeniem bez kopania np. odpalajac jakas gre ? 

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, sebki1 napisał:

Jaki to dokladnie miernik ? 

Jakaś chińszczyzna za 64 złotych,  tylko 1 model był w Castoramie. 

 

2 godziny temu, sebki1 napisał:

ile komputer bierze W pod obciazeniem bez kopania np. odpalajac jakas gre ? 

 

Podobnie: dobija nawet chwilami do 500 W. Masakra. 

Link to post
Share on other sites

To jest miernik wpinany w gniazdo (podpinasz urządzenie do zasilania sieciowego przez niego), także testu z żarówką nie przeprowadzę, ale w tej chwili mam podpięty pod laptopa "biurowego" i podczas lekkiej pracy i jednoczesnego ładowania pokazuje 49 W, co wydaje się normalną wartością. Natomiast coś musi być nie tak, bo moja konfiguracja nie może brać 450 W przy obciążonej tylko grafice, jeśli odliczę z "górką" 20 W za pozostałe urządzenia podpięte do listwy zasilającej (głośniki, drukarkę, zasilacz od neta i od taśmy LED), to wciąż znacznie więcej. Według testów (np. tu: https://www.anandtech.com/show/11278/amd-radeon-rx-580-rx-570-review/16) komputer z RX 580 i Intel Core i7-4960X (gdzie TDP mamy 130 W, a mój i5 ma 65 W) podczas furmarka bierze "raptem" 250 W, a mi miernik pokazuje 500 W. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, worm napisał:

Odłącz te pozostałe urządzenia i zostaw samego kompa, wtedy będzie jakiś wgląd w sytuację.

Strzał w 10. Najwyraźniej zabezpieczenie wbudowane w listwę zasilającą przekłamywało wynik, bo komp podłączony bezpośrednio do licznika ma już normalne wyniki, tzn. ok 190-200 W podczas kopania i ok. 40 W w idle. Dzięki wielkie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...