Skocz do zawartości

USB Tethering - problem podczas rozgrywki online


Recommended Posts

Witam. Jako że obecnie nie mam i jeszcze przez jakiś czas nie będę mógł korzystać z internetu stacjonarnego, postanowiłem wykorzystać jako substytut nadwyżkę gigabajtów z pakietu internetowego na komórce używając tetheringu USB. Ogólnie internet wydaje się działać dobrze, opóźnienia nie są zbyt wysokie, ale problem pojawia się, gdy chcę zagrać w The Hunter Call of The wild w trybie wieloosobowym. Steam działa normalnie, gra po uruchomieniu też jest online, jednak przy próbie dołączenia do innych graczy często pojawia się komunikat "przekroczono limit czasu połączenia", a gdy już uda się dołączyć do gry inni gracze mnie po prostu nie widzą i/lub po krótkiej chwili w informacjach o połączeniu widnieje informacja o opóźnieniach na poziomie 0, a następnie połączenie się urywa.

Próbowałem samodzielnie szukać rozwiązania problemu i znalazłem informacje o możliwym zablokowaniu portów. Przyznam, że nie jestem zbyt światły w tych sprawach - wyszukałem kilka stron służących do sprawdzania portów i teoretycznie wszystkie popularne porty gier są w moim przypadku zablokowane. Mówię teoretycznie, bo poprosiłem o zrobienie takich testów znajomego, z którym często razem gramy i u którego multiplayer działa prawidłowo (posiada internet stacjonarny z orange) i wynik był identyczny z moim.

Telefon to Samsung Galaxy S10E, Taryfa Orange Free na kartę, komputer spełnia zalecane wymagania gry.

 

Proszę o porady i wskazówki w tej sprawie.

Z ciekawości zrobiłem sobie test tracert i tu właśnie wyszło mi coś dziwnego - praktycznie wszędzie "requested timed out", pomimo że przecież piszę tutaj korzystając właśnie z tego mobilnego internetu.

Obraz.bmp

Edytowane przez Maikerus
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Tak to jest z mobilnym netem. Do normalnego przeglądania stronek spoko, ale przy graniu w jakieś sieciowe gierki to się zazwyczaj pojawiają problemy. Raczej nic konkretnego tutaj nie poradzisz. Nawet gdybyś kupił jakiś dobry router mobilny z antenami, to nie masz żadnej gwarancji, że jakość połączenia się polepszy. Tak po prostu "musi być" :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...