Skocz do zawartości

Wymiana RAM prosze o pomoc


Recommended Posts

Witam, jestem zielony w temacie PC i mam pytanko. 
Nizej specyfikacja mojego zlomka :

https://zapodaj.net/0e3dfe0dffd50.png.html

 

Rozumiem, ze jesli wymieniam w pelni Ramy to musza to byc DDR3 maksymalnie 1333 Mhz ?
Np te? https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/pamiec-goodram-4gb-gr1333d364l9-4g?snrai_campaign=OziOVkqsNKuw&snrai_id=e32d9d21099a2c35cd2b3f3fa76d5a6f 

Czy lepiej dolozyc i kupic 2x po 8 GB tych :
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/pamiec-goodram-gr1333d364l9-8g

 

Do mojego PC Ramy 1600 mhz sie nie nadadza? Jak to wyglada?

sadada.jpg

Link to post
Share on other sites

Kup używki, są 2x tańsze niż nowe albo i lepiej. W takiego "złomka" szkoda tyle kasy pakować. Procesor oficjalnie obsługuje max 1333mhz, czy płyta obsłuży szybsze to ci nie powiem bo to medion, informacje na ich temat w sieci są szczątkowe. No i grafika jest strasznie gorąca, sprawdź czy się kręci na niej wentylator i czy nie masz jakichś wirusów.

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, zbiku90 napisał:

Kup używki, są 2x tańsze niż nowe albo i lepiej. W takiego "złomka" szkoda tyle kasy pakować. Procesor oficjalnie obsługuje max 1333mhz, czy płyta obsłuży szybsze to ci nie powiem bo to medion, informacje na ich temat w sieci są szczątkowe. No i grafika jest strasznie gorąca, sprawdź czy się kręci na niej wentylator i czy nie masz jakichś wirusów.

Nie no nie kupuje uzywki tak sobie powiedzialem. 

Musze pakowac w niego poniewaz chce na nim pograc w csa czy valoranta. 

Co do chlodzenia to jest zakurzony w opor, ale juz mam umowione formatowanie go + wymiana past i czyszczeniem. 

W drugiej kolejnosci chce zmienic dysk na SSD i pozniej grafike. Jak to ogarne to pomysle o lepszym procesorze by obslugiwal wiecej MHZ co o tym sadzisz? Dobra kolejnosc? 

Link to post
Share on other sites

Ma płytę OEM Mediona tu może nawet nie dać rady zrobić upgrade GPU, bo nie ruszy. Jak masz kupować nowy RAM to się nie opłaca dokładać.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, CrisPell napisał:

Ma płytę OEM Mediona tu może nawet nie dać rady zrobić upgrade GPU, bo nie ruszy. Jak masz kupować nowy RAM to się nie opłaca dokładać.

Czego sie nie oplaca dokladac? 

Czyli po ramie w 1 kolejnosci plyte musialbym wymienić?

Link to post
Share on other sites
Czego sie nie oplaca dokladac? 
Czyli po ramie w 1 kolejnosci plyte musialbym wymienić?
Nie opłaca się brać NOWYCH, bo te z czasem tylko drożeją, a w cenie jednej nowej 4GB można mieć używany komplet 2 sztuk 4GB.
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
51 minut temu, CrisPell napisał:
8 godzin temu, mario5064 napisał:
Czego sie nie oplaca dokladac? 
Czyli po ramie w 1 kolejnosci plyte musialbym wymienić?

Nie opłaca się brać NOWYCH, bo te z czasem tylko drożeją, a w cenie jednej nowej 4GB można mieć używany komplet 2 sztuk 4GB.

A powiedz mi jesli mam zamiar z czasem wymieniac wszystko stopniowo na lepsze to na ta chwile tylko ten RAM ddr3 zainwestowac i pozniej odkladac na plyte glowna i procesor w pierwszej kolejnosci?

 

plus powiedz mi jeszcze czy te ramy beda pasowac do mojego PC ? 
https://www.olx.pl/oferta/pamiec-ram-2x2gb-ddr3-1333mhz-dolphin-micron-2568-mcl-4-gb-dual-parka-CID99-IDI78PT.html#d5ad5ada15

Edytowane przez mario5064
Link to post
Share on other sites

Jak kupisz teraz ddr3 a potem kupisz płytę i procesor na ddr4 to te ramy już ci nie będą potrzebne. Ogólnie sytuacja jest patowa, albo wszystko albo nic.

5 godzin temu, mario5064 napisał:

plus powiedz mi jeszcze czy te ramy beda pasowac do mojego PC ?

Jak masz 4 sloty na ram to od biedy 2x2 za max 50zł można by dokupić

Link to post
Share on other sites

Straszna bida ten komp. Niedawno zmieniałem swój, mimo że dawał radę nawet w CP2077, to już na karcie RTX 3060Ti zaliczał srogie spadki fps nawet do 10-15 fps szczególnie podczas szybkiej jazdy po autostradzie. Fakt, że teraz gram w 1440p, więc i7 3770 ledwo wyrabiał a GTX 1080 był na krawędzi wydajności. Nie ma co się bać używek. Nowych DDR3 dobrych ciężko będzie Ci kupić za normalną cenę. Ta platforma to ślepa uliczka. Od kilku lat grzebałem po alledrogo itp. i5 3350P zmieniłem na używaną i7 3770 i to był spory kopniak w wydajności. W czasach C2D sprawiłem sobie najbardziej na tamte czasy wypasioną płytę główną Gigabyte za dosłownie grosze, kiedy mi się stara płyta spaliła i w ramach gwarancji zwrócono mi całą kasę, która wystarczyła na tą używaną topową płytę, na której nawet można było robić OC Core 2 Quad. Mało tego i ta płyta później znalazła nabywcę. Ale to były dobre czasy kiedy ceny sprzętu dość szybko spadały, bo z generacji na generację Intel robił bardzo duże postępy w wydajności. Od bardzo dobrego Sandy Bridge intel zaczął kosmetyczne progresy i ceny używek nieznacznie były niższe niż nowych platform, bo nie opłacało się wymieniać. Sam szukałem coś na co wymienię i7 3770, ale porównując ceny takiego i5 i7 6xxx do serii 9xxx różnice w cenie były niewielkie. I okazywało się, że za kilkaset zł więcej mam nówkę platformę z intelem i7 10 gen. która mi wystarczy pewnie do następnego wypustu konsol pokroju PS6 czy innego XboXa. A dodatkowo prawdopodobnie chipset H470 dostanie aktualizację bios pozwalającą na zastosowanie 11 gen.

Jak już chcesz iść w tę stronę, to jak koledzy radzą, kup używkę za grosze. Pamięci jak się mają zepsuć, to robią to zaraz po zakupie. Miałem przez 20 lat dwa takie przypadki. Pierwszy prosto ze sklepu jakieś Kingstony pod AMD Athlona XP 1700+ fantastycznie się kręcącego w 2003 roku. Już wzięte ze sklepu były padaką. Wymiana bezproblemowa w sklepie z ręki do ręki. No i teraz zakupiłem DDR4 G.Skilla, jedna kość padła po 3 tygodniach pracy. Zarówno DDR2 OCZ i DDR3 Crucial Ballistix Tactical użycie bezproblemowe przez wiele lat, szczególnie te Cruciale, do których dokupiłem takie same kilka lat temu, żeby mieć te 16 GB były droższe niż te wcześniej kupione i to sporo droższe. DDR2 niedawno znalazły nowy dom, a DDR3 wraz z resztą platformy pewnie też pójdzie do kogoś, kto nie ma kasy na nowy zestaw, ale z powodzeniem za nieduże pieniądze jeszcze może sobie pograć w starsze gry. A inwestycja w nowe pamięci pod tak starą platformę wg mnie mija się z celem.

Zwróć jeszcze uwagę na to, że pamięci które sprzedawca opisuje jako 1600 MHz, to tą prędkość osiągają przykładowo na profilu XMP. A nominalnie mają mniej. Niskie CL też swoje robi. Moje mają CL8 przy 1600 MHz, często na niższych prędkościach można spróbować zmniejszyć CL i będą stabilne.

Teraz wymieniałem DDR4 na Cruciala Ballistix CL15 300 MHz, bo moja płyta wyciąga max 2933 MHz. Wcześniej miałem rzeczone G.Skille 3200 MHz ale CL 16 i w tych samych prędkościach na profilu XMP, Cruciale wychodzą o wiele lepiej. W GPU w TimeSpy zyskałem 500 pkt. a w CPU prawie 1000 pkt. Ekspertem nie jestem, ale dzięki pomocy na forach tego typu mam co mam i jestem zadowolony.

Edytowane przez topiq
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...