Skocz do zawartości

Zakup programu a podejrzenie keylogera


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

Każdy szanujący się choć trochę producent softu udostępnia wersję „demo” swoich produktów do przetestowania przed dokonaniem zakupu/zapłaty za pełną licencję na dany program. Jeżeli ktoś chce ci sprzedać program bez możliwości wcześniejszego sprawdzenia, to powinna się czerwona lampka zapalić.

Co do pytania, porządny (i na bieżąco aktualizowany!!!) antywirus powinien wystarczyć. Ewentualnie możesz jeszcze przeskanować programem Malwarebytes, jeżeli nie jesteś w 100% pewien...

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Możesz poprosić o kod źródłowy, sprawdzić na firewallu z czym się łączy program, spisać odpowiednią umowę zawierającą klauzule bezpieczeństwa przed zakupem, poprosić inny podmiot o audyt. Ja kiedyś wyniuchałem, że chińskie kamery IP ączą się z serwerami Amazona w UK.  Żaden program antywirusowy tego nie wyniucha...

Link to post
Share on other sites
Możesz poprosić o kod źródłowy, sprawdzić na firewallu z czym się łączy program, spisać odpowiednią umowę zawierającą klauzule bezpieczeństwa przed zakupem, poprosić inny podmiot o audyt. Ja kiedyś wyniuchałem, że chińskie kamery IP ączą się z serwerami Amazona w UK.  Żaden program antywirusowy tego nie wyniucha...
A jak te chińskie kamery mają się nie łączyć z Amazonem, skoro większość z nich korzysta z Amazon Clouda do przechowywania danych i podglądu na żywo?
Link to post
Share on other sites

Tyle, że antywirus w sieci też wykrywa jakieś dziwne ataki zatruwania sieci. Ja tam nie wiem, czy one się łącza do chmury, czy skanują siec LAN i szukają otwartych portów a potem wysyłają logi na serwery . One niech się łącza do chmury, ale po skonfigurowaniu a nie przed.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...