Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej mam internet 300 Mb/s

Na laptopie osiąga mi przez WiFi pełna prędkość, ale tylko blisko routera, jak odejdę tylko kawałek dalej mimo full zasięgu to już nawet 150.

Drugi problem na telefonie huawei p30 lite, osiagam 220 czasem 250

Da się na telefonie osiągnąć pełne 300?

 

Mam modem fritz 6490 obsługuje 2.4 i 5ghz pasmo 

Internet stacjonarny po kablu 

Edytowane przez Krispin
Link to post
Share on other sites

To jest WiFi i to jest normalne. Każdy operator oferuje Ci prędkość do danej wartości i tylko po kablu. 

Przeczytaj sobie tutaj cześć o WiFi http://forum.komputerswiat.pl/topic/215335-pewnie-tu-jest-twój-problem-przeczytaj-zanim-założysz-wątek/#entry1289048

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
47 minut temu, Krispin napisał:

na telefonie huawei p30 lite, osiagam 220 czasem 250

Czym mierzyłeś? Możesz wrzucić tutaj screenshota z wynikiem?

Link to post
Share on other sites

1. Tego typu są jedynie poglądowe ze względu na to że nikt nie wie jakie są obciążenia serwerów testowych oraz łącz znajdujących się i operatorów.

Pracowałem długo u ISP i znam przypadek operatora który celowo tak ustawiał kolejki żeby pingi do niego były niskie (na tej podstawie speedtest wybiera serwer) i zaniżał transfery.
Nie bez przyczyny UKE opracowało PRO SpeedTest na własnych serwerach gdzie to oni gwarantują stabilność łącza do serwera oraz samą wydajność serwera testowego.

2. To normalne że odchodząc od nadajnika testy się pogarszają ponieważ zaczynają mieć wpływ czynniki środowiskowe.

3. Po co Ci 300Mbit na telefonie ?
 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Prędkość linku a prędkość pobierania danych to dwie różne rzeczy. 600mbps w specyfikacji to 433mbps w 5ghz i 150mbps w 2.4ghz. Jak na linku 433 wciagasz 250mbps w teście to i tak jesteś królem życia.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Krispin napisał:

Skoro mam 300 to chciałbym w pełni wykorzystywać

To się podepnij po kablu i przestań marudzić. Pracuję w ISP i też mamy kilku takich "wiecznie niezadowolonych" co mają router na strychu i im w piwnicy na wifi 500mbps się nie kręci albo ping skacze. Byle do końca umowy i wypad, niech trują życie komu innemu, my przez to nie zbiedniejemy :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...