Skocz do zawartości

Monitor 4K do grafiki i projektowania


Recommended Posts

Hej wszystkim!
Poszukuję monitora 4K do grafiki i projektowania w programie Lumion
Robiłem duży przegląd monitorów na popularnych stronach i znajdowały się tam monitory skierowane głównie dla graczy. Czy one są okej, czy jednak niepotrzebne do takiego typu zadań?

Jeśli chodzi o cenę.. cóż. Jak najniższa :D A przynajmniej w najlepszym stosunku jakość-cena. 1500 zł to max niestety. 
Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Mam inny budżet,  ale ten sam problem. Napiszę Ci czego ja się dowiedziałam (bo Lumiona zacznę używać od przyszłego tygodnia). 

- 1920x1080 to najbardziej praktyczna rozdzielczość, wyższa obciąży gpu. Na forum lumiona ktoś fajnie napisał: 

"For monitors, 1920x1080 resolution appears to be the sweet spot for Lumion in balancing visuals and performance."

Przy monitorze o wyższej rozdzielczości zalecają, żeby w ustawieniach (Editor Resolution) zmniejszyć rozdzielczość o 50% (z 4k na 2k) 

 

- Ludzie pracują w Lumionie na bardzo różnych monitorach, raczej dobierają monitor pod siebie nie pod Lumiona. Większość (z tego co widziałam/rozmawiałam/czytałam) to płaskie monitory 16:9 lub 21:9 albo zestawy 2-3 monitorów 

 

Dodatkowo ja sama modeluję i często rysuję w 2d i chcę, żeby monitor miał: 

- małą plamkę idealnie 0,15-0,18 mm 

- przyzwoite odwzorowanie kolorów 

- dużą jasność (bo lubię pracować w jasnym pomieszczeniu) najlepiej coś ok 400 cd/m²

 

W monitorach dla graczy często jest duża częstotliwość odświeżania, ja nie zwracam na to uwagi. I nie mam na tyle wiedzy, ale zastanawiam się czy to też nie obciąży dodatkowo gpu. 

 

Z tego co widzę to pewnie wybiorę monitor, który jest ładny :)  Bo będę w niego patrzeć jakieś długie godziny, więc musi mnie cieszyć. 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...