Skocz do zawartości

Mysz do 250zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Leminairre,

Recommended Posts

  •   Budżet: do 250
  •   Jakiej myszki obecnie używasz: A4Tech Bloody V8
  •   Jaką masz obecnie podkładkę: Zwykła czarna materiałowa 32/24
  •   Z jakich wartości DPI korzystasz: 800
  •   Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS:  około 30cm
  •   W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): FPS/TPS/SIM/RTS/prawie we wszystko (BF3VU, war thunder, enlisted, CoH2, Sea of Thieves, Factorio, Arma3)
  •   Ile przycisków używasz w myszce: 5
  •   Chwyt: Palm grip
  •   Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): kciuk na przyciskach bocznych - 1 LPM - 0 Scroll - 1 PPM - 2 zwis
  •   Wielkość dłoni (cała dłoń i od czubka palca środkowego do kciuka: 17,5cm i 12,5cm
  •   Dlaczego chcesz zmienić mysz: obecnie jestem zmuszony do używania uszkodzonego A4tech ktr ma problem ze scrollem (mimo przeszczepu z innej myszki) a to z powodu ze Roccat KONE PURE Ultra miał problemy z LPM (randomowy dwuklik podczas pojedynczego naciśnięcia oraz podczas wykonywania operacji drag n drop) i po oddaniu na gwarancje dostałem zwrot gotówki (mimo ze chciałem wymianę na nową bo bardzo mi się podobała ta myszka - dobrze leżała w dłoni, lekka, i bardzo fajny soft)
  •   Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): przynajmniej 5 przycisków (lpm,scroll,ppm i dwa boczniaki), zastanawiałem się nad myszkami z 'przewiewnym tyłem' ze względu na pocenie się dłoni (ale nwm czy to nie będzie problem jak pot dostanie się do elektroniki), myszka może ale nie musi się świecić bo i tak to zasłaniam dłonią, LOD powinien wynosić około 1cm jako że często odchylam myszkę podczas wykonywania szybkich ruchów, co do kształtu to wiem że na pewno nie chce takiej cegły jak a4tech bo po tym jak musiałem odesłać roccata to strasznie niewygodnie mi się używa tego a4tech'a. Gdyby nie problem z LPM w rocctcie to była by to moja wymarzona myszka... leżała idealnie, leciutka, boczniaki nie były gąbczaste tylko poprawnie responsywne, soft pozwalający na automatyczne przełączanie profili oraz zdefiniowanie makr ktr używałem w pracy. Zastanawiałem się nawet nad zakupem tej samej myszki (dlatego chciałem wymianę) ale po tym jak producent zwrócił mi kasę to zrozumiałem że raczej może to nie być kwestia jednego egzemplarza tylko powszechnego problemu z tym modelem.
Edytowane przez odkupiciel375
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Seria "Kone" to bardzo unikalny kształt, odpowiednik zatem nie istnieje, nie licząc niegdysiejszej kopii z Chin, która pozbawiona była zadziornej, prawej ścianki.

Zastosowane mikro-przełączniki Omron D2FC-F-K o deklarowanej żywotności 50 milionów kliknięć, zapewniają wyłącznie iluzoryczną żywotność.

Kilkanaście lat, a doczekaliśmy się fasadowej rewizji tych samych mikro-przełączników - zarówno te, o żywotności 5, 10 czy 20 milionów kliknięć jak i te wymienione tutaj, miewają wieloletni problem z prawidłowym działaniem, poszukując myszy której można powierzyć swoje zaufanie, omijałbym niestety wszelakie konstrukcje z przełącznikami Omron.

Wiele modeli pracować będzie należycie kilka lat, jednak awaryjność tych mikro-przełączników jest za wysoka.

Producenci nieco się ocucili, stawiają pierwsze kroki w stronę innych mikro-przełączników - TTC, Kailh oraz konstrukcji optycznych, która pojawiła się w najświeższym modelu Roccata - Burst, nie będę zdziwiony, jeżeli trafią również do serii "Kone".

 

Zalecić mógłbym kilka modeli, lecz ze względu na odmienny kształt, nie wiem czy byłbyś zainteresowany nimi bardziej, niż kupnem kolejnego egzemplarza Kone Pure Ultra.

Najsampierw, DM6 Holey - Huano "Blue shell" w miejsce mikro-przełączników Omron, dosadny i bardzo zaakcentowany klik, nie są tak "responsywne" jak Omrony, gdyż ich klik wymaga wyższej siły potrzebnej do aktywacji, lecz za to bardzo satysfakcjonujący.

Pozostałe komponenty, enkoder - optyczny F-Switch oraz pozostałe przełączniki Huano, gwarantują wyższą żywotność od podzespołów w Kone Pure Ultra.

Nastawić trzeba się na zupełną losowość kontroli jakości.

Drugą możliwością jest XM1R z mikro-przełącznikami Kailh oraz enkoderem ALPS, wlutowywanym również w Kone Pure Ultra, "feeling" powinien być co najmniej dobry.

Sporadycznie zdarzają się wadliwe sztuki, choć w większości to mankamenty, niż poważne wady urządzenia.

 

Recenzje:

https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/dream-machines-dm6-holey-s/

https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/endgame-gear-xm1/ - model poprzedzający XM1R, o identycznym kształcie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...