Skocz do zawartości

CS GO - Skaczący var, spadające fpsy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlackCoffe,

Recommended Posts

Witam wszystkich, postanowiłem utworzyć post bo przejrzałem "cały" internet szukając rozwiązania ale nic nie pomaga. 

Chodzi o to , że w trakcie gry podskakuje var, net graph robi się czerwony lub żółty i wtedy fpsy spadają do 40. Mam coś zawsze ok 250-300 fpsow, ustawienia na LOW, rozdzialka 4:3 (testowałem inne). Jeśli ustawie max fps na np 150 jest lepiej bo nie tak często skacze ten VAR, ale skacze. Testowałem komendy, zrobiłem format, wyczyściłem config i nic zupełnie nic nie pomaga. Bardzo proszę o pomoc.

Gram na laptopie MSI Gl 63

Dysk SSD 

Ram 16gb

Karta : 1050

Procek : i7 8750h

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Na tyle na ile z tych niewyraźnych screenów zauważyłam to masz prawie 100 stopni na procesorze co skutkuje tym, że zrzuca zegary i masz spadki FPS. Musisz robić undervolting https://www.dobreprogramy.pl/Jak-obnizyc-temperatury-lub-zwiekszyc-wydajnosc-procesora-Poradnik-do-ThrottleStop,News,91886.html

Link to post
Share on other sites

Już jest po gwarancji. Coś porządnego ? Możesz coś doradzić? Nigdy nie wymieniałem sam pasty (1 laptop) ale obejrzę jakiś filmik na YT i myślę że dam radę. 

1 godzinę temu, BlackCoffe napisał:

Czasami przy zapisywaniu pogarsza się jakość, a może to też wina małego ekranu mojego lapka. Zrób undevolting i testuj go, tym nie uszkodzisz sprzętu.

Więc zrobiłem tak jak wszystko tam jest opisane jechałem od -60 do -80 i niestety błąd dalej występuje ale temperatura nie podskakuje już powyżej 85 stopni ale var skacze

Link to post
Share on other sites

Z past używam i mogę polecić Arctic MX-4 (dawniej MX-2), Gelid Extreme, Grizzly Kryonaut. 

11 minut temu, Kermitsc napisał:

temperatura nie podskakuje już powyżej 85 stopni ale var skacze

Parę pytań

1. Serwer publiczny czy prywatny?

2. Dostawca internetu i sposób podłączenia do sieci? Jako że masz laptopa to zakładam że na 99% jest wifi, sprawdź na kablu czy jest poprawa.

3. Pozostałe parametry oprócz var w normie?

2 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Możesz spróbować zejść jeszcze troszkę, ale temperatura jest już lepsza :)

UV oczywiście też jest bardzo dobrym pomysłem w tym przypadku

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra więc zjechałem do -85, ustawiłem fps max 150. Temperatura nie skoczyła wyżej niż 83 stopnie, nie miałem ani jednego spadku fpsa na publicznym Dmie, więc moge śmiało powiedzieć, że wskazówki pomogły. @zbiku90jestem na kablu. Lepiej jeszcze wymienię pastę bo mam lapka 2,5 roku więc z tego co czytałem wypadałoby wymienić. Dziekuję Panowie za pomoc i poświęcony czas. 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Kermitsc napisał:

Dziekuję Panowie

i Panie :P Wychodzi więc na to że winny był przegrzewający się procesor który zrzucał taktowanie. Lepiej mieć stałe 150 fps niż 300 ze spadkami do 40 ;) Wymiana pasty nie zaszkodzi, fabryczna już mogła wyschnąć.

 

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...