Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Mam następujący problem kupiłem GTS450 1GB GDDR5 OC firmy Gigabyte , Przez pierwsze dwa tygodnie wszystko było ok ,po tym czasie karta

co parę dni zaczęła wyświetlać artefakty w biosie i podczas uruchamiania komputera . Po zresetowaniu komputera problem ustępował znowu na parę dni.

Pomyślałem że może zasilacz nie daje rady CHIEFTEC GPS-450A wiec pożyczyłem od znajomego model 550 też firmy CHIEFTEC nic to nie dało . Gdy karta pomyślnie się uruchomi nie ma z nią żadnych problemów, można ją całymi godzinami testować nic się nie dzieje .Temperatury karty były ok pulpit 30*C gry 60*C.

Gdy problem się pojawi wygląda to tak :

 

1 http://img189.imageshack.us/img189/2238/66762364.jpg

2 http://img27.imageshack.us/img27/9368/17730462.jpg

 

Wydawało mi się że karta ma usterkę wiec zaniosłem kartę do serwisu , załączyłem płytkę ze zdjęciami usterki. Serwis to AREST z Wrocławia który wysłał kartę do serwisu Gigabyte.

Karta dzisiaj wróciła do mnie z następującą adnotacją " Serwis GIGABYTE nie wykrył nieprawidłowości w funkcjonowaniu produktu."

Mi to wygląda na zimne luty . Usterka karty pojawia się tylko co parę dni więc nie wiem co mam w takim przypadku robić. Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Po prawie roku leżenia w szufladzie sam rozwiązałem sobie problem z GTS450 szanownej firmy Gigabyte. Przyczyną wszystkich moich problemów z tą kartą była bardzo gruba warstwa fabrycznie nałożonej pasty termo przewodzącej. Niestety zawiodłem się na słabej jakości serwisie firmy Gigabyte, który nawet nie potrafił wykryć przyczyny moich problemów z tą kartą. Wymieniając samodzielnie pastę pewnie straciłem gwarancję, ale przynajmniej karta zaczęła działać poprawnie. Od miesiąca przechodzi wszystkie testy i co najważniejsze losowo przestał się pojawiać Blue Screen, pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

Gratulację powiązałeś artefakty w dosie z pastą, największa banialuka o jakiej słyszałem.

Drugi screen jest windowsie więc coś tutaj kręcisz.

Pewnie po roku zdążyłeś zmienić stery, albo system doprowadziłeś do stanu używalności.

 

PS.

Nie pisz każdemu kto będzie miał artefakty, żeby zmył pastę.To szkodzi może zaszkodzić.

Jeszcze raz gratulację, poprawiłeś mi humor.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze karta wyświetlała już artefakty po wejściu do biosu płyty głównej, więc nic nie ma w tym przypadku do rzeczy czy zmieniłem sterowniki czy nie. Po drugie drugi screen pokazuje blue screen który się pojawiał losowo podczas uruchamiania systemu, zmiany sterowników oraz na nowo postawiony system nie pomagały, więc co ja według ciebie "kręcę"? Fabryczna pasta termo przewodząca nałożona w dużej ilości musiała doprowadzić do przegrzewania się części GPU . Tak czy inaczej problemu już nie mam. Gratuluję ty również poprawiłeś mi humor pisząc takie "banialuki".

Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...