Skocz do zawartości

OC RTX 3090 Kingpin Hybrid


Recommended Posts

Witajcie to może tak od początku mówiąc, nie wiem jak podkręcić kartę graficzną, oglądałem poradniki na YT, robiłem wg nich.
Z tym że mam różne dziwne wyniki. Benchamark Unigine Valley System to: MSI Afterburner Power limit 111, Temp limit 91

System

Platform:

Windows 8 (build 9200) 64bit

CPU model:

Intel(R) Core(TM) i9-7960X CPU @ 2.80GHz (2807MHz) x16

GPU model:

NVIDIA GeForce RTX 3090 27.21.14.6109 (4095MB) x1

Zasilacz be quiet! Dark Power Pro 12 1500W

Settings

Render:

Direct3D11

Mode:

1920x1080 8xAA fullscreen

Preset

Extreme HD
Pomijając fakt skąd mam Windows 8, chociaż mam zainstalowany Windows 10.

I teraz tak oto kilka wyników:
Przed OC. Bios karty Normal bez OC (MSI Afterburner wyłączony)

FPS:
137.9
Score:
5769
Min FPS:
33.6
Max FPS:
231.6


Bios Karty normal bez OC (MSI Afterburner włączony)

FPS:
148.9
Score:
6230
Min FPS:
32.1
Max FPS:
242.1

 

Bios Karty normal lekkie OC (MSI Afterburner włączony)

FPS:

137.5

Score:

5752

Min FPS:

31.8

Max FPS:

231.7
Bios karty normal +50 do Memory Clock (MSI Afterburner włączony)
 
FPS:
137.7
Score:
5763
Min FPS:
32.0
Max FPS:
234.3
Bios karty normal +75 do Memory Clock (MSI Afterburner włączony)
 
FPS:
144.1
Score:
6031
Min FPS:
31.4
Max FPS:
242.5
Bios karty OC (MSI Afterburner włączony)
FPS:
145.1
Score:
6070
Min FPS:
33.1
Max FPS:
239.5

Bios karty OC +25 do Memory Clock (MSI Afterburner włączony)

FPS:
146.3
Score:
6122
Min FPS:
34.7
Max FPS:
239.8

Bios karty OC +50 do Memory Clock (MSI Afterburner włączony)

FPS:
134.7
Score:
5637
Min FPS:
29.2
Max FPS:
229.9

Bios karty OC +75 do Memory Clock (MSI Afterburner włączony)

FPS:
135.6
Score:
5672
Min FPS:
31.7
Max FPS:
231.4
 

Bios karty OC +75 do Memory Clock (MSI Afterburner włączony)

FPS:
134.6
Score:
5633
Min FPS:
34.6
Max FPS:
232.2

 

Skąd takie wartości ? Co robię źle ?

Link to post
Share on other sites

Te wyniki mają zbyt duży rozrzut żeby cokolwiek sensownego powiedzieć.

 

Zbyt mocno przekręcona pamięć będzie mieć niższe wyniki bo błędy są teraz korygowane (strata czasu), kiedyś wystąpiłyby artefakty. Wyizolujesz stabilne OC pamięci szukając najlepszych wyników, ale powyższy test może się do tego nie nadawać - ustaw tam chociaż 4K.

 

Zainstaluj gpu-z i śledź bądź loguj realne zegary gpu mając na uwadze napięcia, temperaturę i moc, bo to są czynniki wpływające na wyjściową wydajność.

Link to post
Share on other sites

Ja bym się bardziej przejął procesorem . Może i ma dużo rdzeni , ale architektura stara i wolno taktowany . Jego podkręć . Bo karta możliwe że nie jest w pełni wykorzystywana . Ale moją teorię trzeba by sprawdzić , nie mam doświadczenia z tak mocnym sprzętem .

Link to post
Share on other sites

kazda karta jest inna

 

krecenie pamieci daje wiecje niz clock,problem jest temperatura

 

ja bym zalecil undervoltign zeby obnizyc wydalane cieplo.i zalockowac boost na 1920 

 

najlepsze wyniki daja podkrecanie gpu fan,,,, im nizsza temperatura tym lepsze efekty,,,nie warto dla kilk % grzac .roznica 95fps a 98fps w grze 

 

zainstaluj precisoon x z evga ,tam masz automatyczny oc scanner ktory ci poda stabilny oc dla zegara i pamieci

 

w moim przypadku bylo +66 i +201,,,to nie znaczy ze nie moge kreci pamieci ponad tysiaca i zegara wyzej

 

przy oc temperatura rosnie i obcina ci stabilny boost,,i zegar spada ponizej 1920 na dlugie sesje ...... obudowa sie nagrzewa po kilku testach i roznice powstaja 

 

przed kazdym testem musisz wychlodzic gpu do takiego samego stanu zebys cokolwiek porownywal,,np fans an 100% wychladzasz do 42 C i zalaczasz test,,,

Link to post
Share on other sites

Rozsądnie byłoby najpierw użyć sprzętu w jakimś konkretnym docelowym zastosowaniu zanim zacznie się wciskać losowe guziki. "1600" nie brzmi jak żadna użyteczna wartość, te karty już po wyjęciu z pudełka powinny raczej latać na >1,9GHz w grach. Undervolting może być dobrą drogą do osiągnięcia sensownej wydajności.

 

Nie ma jak stwierdzić czy procesor będzie za słaby jeśli nie wiemy do czego to wszystko ma służyć. 

Link to post
Share on other sites

Wyników na tym screenie nie widać, ale efektywnie straciłeś ponad 200MHz na rdzeniu. To chyba nie jest pożądany efekt.

 

Nie obcinaj krzywej taktowań w randomowym miejscu bo to jest jak celowanie palcem w globus. Wróć do standardowych ustawień, sprawdź jakie taktowanie osiąga karta i wtedy offsetem undervoltuj do tych kilkudziesięciu mV. Zobaczysz czy pozwala to wbić gpu na wyższe taktowanie, jak nie to podnosisz też rdzeń w górę.

 

Spłaszczenie krzywej ma sens w takim miejscu które wykazuje niestabilność przy nowo ustawionym napięciu. Ale nie znajdziesz tego zgadując. Ze skrina można jedynie wywróżyć że dla tej karty będzie to śmiało powyżej 2GHz.

Link to post
Share on other sites

 

24 minuty temu, CRASH_KINGPIN napisał:

Jak mogę tą wartość podnieść

Przeflaszować bios na taki który ma wpisane w tym miejscu co innego. Rzecz jasna nie rób tego bo byłaby to głupota. Ta 'wartość' nie ma nic wspólnego z działaniem karty.

 

 

Link to post
Share on other sites

Patrząc na ten temat to zostawić domyślne ustawienia.

 

 

Jak emocje już opadną to przysiąść chwilę z benczmarkiem który sensownie obciąża tę kartę, lub też grą i testować jak wysoko pójdzie pamięć zanim wyniki zaczną spadać. Później sprawdzić jak wysoko można utrzymać stabilnie rdzeń w grach. Jest to dobra wersja z aio i ogromnymi limitami mocy, więc 2000 kilkadziesiąt, może 2100 MHz jest możliwe.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...