Skocz do zawartości

Bardzo wolny internet przez Wfifi


Recommended Posts

cześć przychodzę do Was z problemem mam nadzieję, że pomożecie mi się z nim uporać.

Mam internet światłowód Netia 500Mb/s.
Po kablu internet działa z maksymalną prędkością, nawet większą niż 500Mb (test na speedtest.net).
Jak połączę laptopa bądź telefon z wifi to maksymalna prędkość to 80Mb/s (oczywiście wszystkie pomiary przy 5 cm od routera / maksymalny zasięg). Pasmo 2.4Ghz - 50Mb/s. Pasmo 5Ghz - maks 80Mb/s.

Czy to jest normalne, że internet działa tak wolno przez wifi czy jest problem z konfiguracją bądź jeszcze coś innego ?
Trochę śmieszne to jest bo internet LTE działa mi z prędkością 110Mb/s a światłowód dużo wolniej.

----------------

Windows 10
Karta Wifi w laptopie: intel dual band wireless-ac 3165 driver
Router: huawei hg8245q2

Ogólnie wykonałem aktualizację sterowników intela w laptopie.

Raczej skłaniam się, że jeśli jest problem to po stronie konfiguracji routera, ponieważ na laptopie i telefonie test prędkości jest taki sam / podobny.

Z góry dziękuje za pomoc / rady.

-------------
Edit, z tego co sprawdzałem w dokumentacji karty Wifi o ile dobrze patrzę to maksymalna prędkość to: 433 Mbps2.

Link to post
Share on other sites

433Mbps to jest maksymalny link - jaki Ty uzyskujesz?. W praktyce jeśli uzyskujesz 80Mbps transferu danych to pewnie norma z takim bezantenowym ONT, teoretycznie powinieneć wyjść >100Mbps, ale na to wpływa kilka czynników.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Czyli mam rozumieć, że router jest przeszkodą czy karta Wifi ?
Kurde nie spodziewałem się, że wifi to taka "ściema" skoro LTE w telefonie mam szybsze. A urządzenia (router / laptop) w miarę nowe więc pozostaje tylko kabel ?

Karta Wifi w miarę nowa AC.
Raouter 2.4GHz, 5GHz

i prędkość LTE mam większą ?

Co mogę zrobić aby Wifi było szybsze ? są jakieś zew. karty Wifi, które zmienią cokolwiek ?
Czy takie są realia i wszyscy mają takie prędkości Wifi ?

Edytowane przez scholl
Link to post
Share on other sites

To jest karta 1x1 węc czego oczekujesz? Przy AC1200 nie miałbyś takich problemów. Do czego potrzebujesz większą prędkość na laptopie? Możesz kupić jakąś kartę AC1200 na USB 3.0 i sprawdzić na ile poprawi to sytuację.

Link to post
Share on other sites

Mogę kupić taką kartę ale nie będę miał żadnej gwarancji, że coś się zmieni... Niby jest obsługiwana prędkość 867 Mbps ale tą kartę co mam też niby ma prawie 400 Mbps więc raczej zrezygnuję i przerzucę się na kabel.

Po co mi ? Trochę głupio płacić za internet 500Mb/s i wykorzystywać 1/4 sygnału, dlatego .. a również dla komfortu, bo bym był już zadowolony z realnych 300Mb/s.

Dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...