Skocz do zawartości

Jaka pamięć SO-DIMM 2x8GB 1600 MHz do MSI GE70 0ND w cenie do 300 PLN?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Pawel7,

Recommended Posts

Witajcie.
Mam w planach za maksymalnie 300 zł nieco ożywić mojego starego laptopa MSI (https://www.x-kom.pl/p/117081-notebook-laptop-173-msi-ge70-0nd-270xpl-i5-3210m-8gb-750-dvd-rw-gtx660.html#Specyfikacja), w związku z tym rozglądam się za 16 GB RAM w dualu.


Wg wskazań programu CPU-z moje obecne kości pamięci (2x4GB - standard PC3-12800) mają napięcie 1.5 V przy timingach 11-11-11-28-39 i częstotliwości 1600 MHz. Mam tylko 2 sloty na płycie głównej, więc te stare pamiątki pójdą na sprzedaż.


Na AlleDrogo znalazłem Hynixy i Samsungi, ale w standardzie PC3L-12800S o napięciu 1,35 V.

Hynix - https://allegro.pl/oferta/ram-8gb-ddr3l-so-dimm-pc3l-12800s-1600-mhz-hynix-9596070350

 

Ogólnie ciężko jest znaleźć rozsądne i niedrogie 16 GB RAM do takiego starocia. Na co dzień zajmuję się programowaniem, renderingiem, projektami graficznymi w Photoshopie, Corelu i dotychczasowe 8 GB RAM jest niewystarczające.


Celem poprawy wydajności sprzętu wymieniłem już procesor i5-3210M na i7-3610QM, dokupiłem SSD Kingston UV500 480 GB na mSATA. Pozostaje kwestia pamięci operacyjnej.

 

Czy ktoś z Was orientuje się, czy da radę w BIOSie tak ustawić kostki z zapodanego linka, aby bezproblemowo działały w moim laptopie? Ewentualnie, jakie kompatybilne RAMy polecacie w kwocie do 300 złotych?

 

Z góry dzięki za poświęcony czas i propozycje zakupowe.

Link to post
Share on other sites

Dzięki serdeczne za propozycję i udział w dyskusji.

 

W odpowiedzi na postawione przez Ciebie pytanie: tak, 16 GB jak najbardziej mi się przyda w laptopie. Na co dzień zajmuję się m.in. montowaniem filmów,  obróbką dużych zdjęć, tworzeniem bannerów reklamowych, więc coraz częściej mam do czynienia z brakiem wystarczającej pamięci RAM. W przeciągu roku nie jestem w stanie kupić nowego laptopa z 16 GB pamięci operacyjnej na pokładzie, więc pozostaje upgrade starej maszyny.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Im więcej RAMu tym lepiej :D

Do swojego laptopa dopakowałem RAM do 16GB, wyłączyłem SWAP i wrzuciłem katalogi TEMP na dysk wirtualny. Wszystko razem bardzo miło się użytkuje.

Ze swojej strony mogę Ci polecić pamięci GoodRAM DDR3 1600MHz 8GB (występują pod oznaczeniami GR1600S3V64L118G lub GR1600S364L11/8G), które kosztują po niecałe 140 zł za sztukę. Wsadziłem już kilka takich zestawów do różnych laptopów i na razie były najmniej problematyczne ze wszystkich.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

@Pawel7Dzięki za odzew.

Mam pytanie - jak wygląda sprawa z wydajnością tych pamiątek od GoodRAM i gwarancją? Podobno dożywotnia... Wierzyć w takie opisy?

 

Zacytuję przy okazji opinię jednego gościa nt. pamięci GoodRAM:
"Goodrama lepiej unikać. Kości brane z tajwańskich januszexów, opóźnienia jak w mózgownicy Suskiego, a ceny wcale nie jakieś przystępne."

 

Hmmm, ciekawe porównanie 8-)

Edytowane przez JaYmZ
Link to post
Share on other sites

Wydajność taka sama jak wszystkich innych pamięci o identycznych parametrach. Wymieniłem 2x4GB DDR3 1600MHz CL11 Hynixa na komplet GoodRAMa o identycznych parametrach, ale 2x8 GB, wydajność samych pamięci (szybkość, opóźnienia, etc.) jest identyczna jak starych, ale są korzyści z większej ilości RAMu. GoodRAM nie robi problemów z uznaniem gwarancji, kolega w sklepie trochę ich kości wkładał, jak się zdarzyło coś wadliwego, to wymieniali bez problemu.

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, JaYmZ napisał:

Mam pytanie - jak wygląda sprawa z wydajnością tych pamiątek od GoodRAM i gwarancją? Podobno dożywotnia... Wierzyć w takie opisy?

 

Zacytuję przy okazji opinię jednego gościa nt. pamięci GoodRAM:
"Goodrama lepiej unikać. Kości brane z tajwańskich januszexów, opóźnienia jak w mózgownicy Suskiego, a ceny wcale nie jakieś przystępne."

Parametry masz napisane 1600 i cl11 wiec będzie to samo

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...