Skocz do zawartości

[1650PLN] Unikalna stacja robocza Xeon® E5-2670 v2 (10C/20T), w obudowie od Apple PowerMac G5, płyta dual CPU - Intel C606, sprawny i wydajny! :)


Recommended Posts

Cześć!

Tak jak w tytule dzisiaj postanowiłem się rozstać z moją maszyną typu stacja robocza, budowana przeze mnie od podstaw, bez głupiego oszczędzania.

Sprawuje się do dzisiaj doskonale, używałem jej głównie do maszyn wirtualnych, obliczeń rozproszonych.

Na tej płycie możemy bezproblemowo postawić macOS - instrukcje są w internecie i mieć Maca Pro, w zasadzie to Hackintosha z prawdziwego zdarzenia za 1/8? ceny.

 

Dzięki tej bestii, możemy być jak Linus z Linus Tech Tips i zrobić nasze własne 7 Gamers 1 CPU :P

https://www.youtube.com/watch?v=LXOaCkbt4lI

 

Maszynę sprzedaję ponieważ zmienił mi się profil pracy, a także się przeprowadziłem i niestety stałaby przez większość czasu niewykorzystana.

 

Komputer składa się z następujących komponentów:

Płyta główna

Płyta główna to D3118 od Fujistu, była montowana w stacji roboczej Fujitsu Celsius R920
Mobo jest zbudowane na chipsecie C606 (serwerowy odpowiednik X79), obsługuje ona aż 2 procesory Xeon na socket LGA 2011 v2 czyli Socket R2, aż 768 GB pamięci DDR3 ECC lub ECC-R.
Posiada ponadto:

  • 2x GbE
  • 11x USB2.0, 2x USB3, port PS/2, eSata, wewnętrzne USB2.0
  • Wbudowane HD Audio

Kontroler SATA (7 portów) plus SAS (można podłączyć SATA) (2x 4 porty), wraz z obsługą RAID 0, 1, 10, 5.
I najważniejsze - aż 7 slotów PCIe, z czego

  • 4x PCIe 3.0 x16!
  • 2x PCIe 3.0 x4
  • 1x PCIe 2.0 x4

Do zakupu dołączam wydrukowaną pełną dokumentację odnośnie tej płyty jaką posiadam od Fujitsu.
Certyfikowana do użycia z AMD FirePro, nVidia Tesla, nVidia Quadro, systemami Windows 7/8/10/Server, Red Hat© Enterprise Linux, SUSE Enterprise Desktop/Enterprise Server

 

Procesor
Procesor to Intel® Xeon® E5-2670 v2, wyposażony w aż 10 fizycznych rdzeni, 20 wątków, 25MB cache.
Wszystkie rdzenie bazowo taktowane zegarem 2,5GHz, w turbo 3,3GHz, pamięć Quad Channel najważniejsze dla mnie było AVX, 40 linii PCIe, oraz VT-x.
Specyfikacja procesora: https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/75275/intel-xeon-processor-e5-2670-v2-25m-cache-2-50-ghz.html
Geekbench: https://browser.geekbench.com/processors/intel-xeon-e5-2670-v2

 

Obudowa
Obudowa to klasyczna obudowa od PowerMaca G5, dostosowana pod ten konkretny projekt - wycięta górna piwnica na dyski, wycięty panel pod tylne IO, wbudowany przedłużacz IEC13 do zasilania (wydrukowany w 3D i wpasowany w obudowę, ładnie to wyszło). Podłączony przycisk i dioda power. W gratisie zrobione front USB, nie wygląda to ładnie ale działa i jest przydatne.

 

PSU
Zasilacz to średniopółkowy Huntkey MASTER 80 HK701 o mocy 700W.
Przed tym projektem sam nie znałem tych zasilaczy, jednak po zapoznaniu się z tą marką, zobaczeniu konstrukcji wewnętrznej zasilacza, mogę z całą pewnością go polecić i za niego ręczyć.
Konstrukcja zasilacza została dostosowana zgodnie ze sztuką pod płytę od Workstation Fujitsu, co rozumiem przez "zgodnie ze sztuką"? Na przykład to, że przewody nie zostały chamsko wycięte i poklejone pod odpowiednie złącza Molex MiniFit, tylko wylutowane z PCB zasilacza, wlutowane nowe, grube przewody wyprowadzone na wysokoprądowe złącza XT60, a następnie stworzone zostało okablowanie XT60 -> Molex MiniFit, pasujące do płyty głównej.

W bonusie, ponieważ zasilacz generuje nam napięcia +5V i +3V3, został dodany panel do okablowania modularnego (okablowanie w zestawie!), abyśmy mogli sobie bezproblemowo podłączyć zasilanie GPU (PCIe), dyski twarde SATA/dodatkowe akcesoria pod złącza Molex.

Sam zasilacz na allegro do tej płyty głównej to wydatek 599PLN. 

 

Cooler
Chłodzenie, do zestawu dodaję chłodzenie Rajinteka. Posiadam dwie identyczne sztuki, za dopłatą dorzucę drugie (nieużywane)

 

RAM
RAM, do zestawu dodaję 8 sticków ramu DDR3 ECC, łącznie 16GB, za dopłatą mogę dorzucić kolejne 16GB RAMu, lub zamienić aktualny RAM na 1 stick 16GB ECC-R.

 

GPU
GPU, za darmo dokładam grafikę Sapphire Radeon HD3650. Za dopłatą mogę dołożyć GTX560, z przerobionym chłodzeniem.

 

Fotki z kartką

https://imgur.com/a/kTsVWzc


Płyta główna: ok 700PLN
Procesor: 500PLN, najtańszy na allegro 513PLN
Obudowa: 300PLN
Zasilacz: 280PLN
Chłodzenie: 120PLN || drug
RAM: 8*20PLN = 160PLN || upgrade na 1 stick +50PLN, kolejne 16GB RAMu, +100PLN

GPU: 30PLN

 

Total: 2090PLN, ja chce za całość 1650PLN!

Komputer jest w 100% sprawny i działający, do tego bardzo wydajny, a samą gołą wydajność, możemy za ok 500PLN, podnieść praktycznie dwukrotnie!

 

Komputer bezproblemowo mogę wysłać w dowolne miejsce kraju, do wysyłki będzie profesjonalnie zabezpieczony.

 

Podsumowując, komputer jest w pełni sprawny i nigdy nie sprawiał kaprysu, nadaje się świetnie do montowania wideo/CAD, wirtualizacji, zrobienia Hackintosha, czy do gier.

W tej cenie ciężko złożyć maszynę o tej wydajności i tych możliwościach rozbudowy!
 

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Oj panie, strasznie nakłamane w tym opisie.

Ja osobiście bym odradzał pchanie się w taki zlepek części. 

Od kiedy kostki 2GB ECC chodzą po 20 zł szt? one nawet nie chcą się sprzedawać na allegro po ~8 zł (miej w licytacjach)

Zasilacz z 2009 roku i to z firmy która ma nie najlepsze opinie za 280 zł?

Dlaczego kupiłeś płytę fujitsu za 700 zł i tak ją cenisz jak na allegro są normalnie od np Supermicro za 450-500 zł pod ten socket?

Dodam jeszcze że OEM płyty mają zamknięty bios i nie będzie działać np usypianie albo tryb "low  power"

Liczysz procesor za 500 zł gdy na allegro jest za 480 zł a wyższy model za 420 zł. Jak?


To się nawet nie opłaca patrząc na cena/wydajność nie licząc w cenie obudowy... 

 

Przepraszam za komentowanie postu sprzedaży ale wole poinformować potencjalnych kupujących w co się pakują. 

  • Haha 1
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że kolega @mmiskow się mocno zagalopował w swoich osądach.

Pozwolę sobie rozbić jego rozważania punkt po punkcie

 

Cytat

Od kiedy kostki 2GB ECC chodzą po 20 zł szt? one nawet nie chcą się sprzedawać na allegro po ~8 zł (miej w licytacjach)

Wziąłem cenę z kilku pierwszych ofert na allegro, do tego nie jest to cena za jaką sprzedaję komponent, a przybliżona kalkulacja ceny zestawu "na części" vs moja oferta.

Gdzie moja oferta jest sporo niższa, niż kalkulacja

 

Cytat

Zasilacz z 2009 roku i to z firmy która ma nie najlepsze opinie za 280 zł?

Zasilacz który jest w użyciu od nieco ponad roku, nie jest zużyty, kupiony był lata temu i leżał nieużywany, sprawuje się doskonale w powierzonym zadaniu, osobiście nie miałbym problemu z używaniem zasilaczy podobnej klasy z tego okresu, np. superflower czy tagan, ba! Ludzie ich na codzień używają, im też powiesz, że "uu ten model wyszedł X lat temu, czego Ty używasz?"

 

Cytat

Dlaczego kupiłeś płytę fujitsu za 700 zł i tak ją cenisz jak na allegro są normalnie od np Supermicro za 450-500 zł pod ten socket?

Dlaczego uważasz że za tyle ją kupiłem? Gdzieś tak napisałem? Odjąłem % od ceny za którą kupiłem płytę. 

Proszę, pokaż mi kolego, gdzie widzisz te cudowne supermicro za 450-500PLN? Ja nie widzę, po wpisaniu na allegro "Supermicro 2011" mamy kilka ofert, niestety za 500PLN jest tylko jedna, https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-supermicro-x9dri-ln4f-9539239768, na słabszym chipsecie, bez SAS, bez USB3 ("9x USB 2.0 ports (4 rear, 4 via header + 1 Type A)"), słabiej wyposażoną. 

Następna oferta: https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-supermicro-x9drh-7tf-2x-xeon-e5-1603-8969920970 za 1999PLN, z dwoma procesorami 19PLN/szt gratis.

Świetne oferty na te supermicro za pięć stówek. Za 5 stówek najszybciej znajdziesz dual LGA1366

 

Proszę kolego abyś Ty nie kłamał naginał faktów, zamiast zarzucać mi "nakłamanie w opisie.

 

Cytat

Liczysz procesor za 500 zł gdy na allegro jest za 480 zł a wyższy model za 420 zł. Jak?

Serio? Niech będzie, policzę procesor 479PLN, skoro Ci się nie podoba moja poprzednia przybliżona kalkulacja.

 

Cytat

Dodam jeszcze że OEM płyty mają zamknięty bios i nie będzie działać np usypianie albo tryb "low  power"

Po co znów wymyślasz? Widziałeś kiedykolwiek stację roboczą z bieżącego stulecia? Jakim cudem jeden z wyższych modeli Fujitsu miałby być ubogi w funkcję usypiania?

 

Cytat

To się nawet nie opłaca patrząc na cena/wydajność nie licząc w cenie obudowy... 

Właśnie, uważam, że cały komplet wyceniłem bardzo atrakcyjnie, zwłaszcza, że dopasowanie płyty od workstation do obudowy typu Apple G5, to bardzo, bardzo dużo pracy, nie została ona tutaj uwzględniona, nie ma za nią dopłaty, jest to w cenie całego zestawu gdzie same komponenty, to dużo więcej niż finalna cena za jaką sprzedaję.

 

Podsumowując, moim zdaniem kolega @mmiskowchciał się przyczepić i się przyczepił, jego argumenty są wyssane z palca, są wymyślone na siłę, bez sprawdzenia stanu faktycznego. 

 

Przepraszam za OT, nie chciałem zostawiać tego bez echa, aby potencjalni zainteresowani sądzili, że "w coś się pakują"

Pozdrawiam :D

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

W tym stanie to coś nie jest warte nawet tych 1650 zł i nigdy nie będzie. 

 

O tu masz ram za 9 zł za szt i to jest normalnie spotykana cena (4GB 14-20 zł, 8GB 33-40 zł, 16GB 60-120 zł szt) 

https://allegro.pl/oferta/2gb-nanya-ecc-registered-pc3-10600-rdimm-pamiec-hp-10021635432

 

Zasilacz się starzeje co z tego że był nie używany... Nie mam racji że to model z 2009 roku?

 

Tego typu płyty są do dostania nawet taniej jak np jak był tu

https://allegro.pl/oferta/plyta-serwerowa-supermicro-x9drx-s2011-10092686746

https://allegro.pl/oferta/2xxeon-e5-2609-z-plyta-supermicro-x9drh-10037203179

 

Okej, czyli mam kupić słabszy i to drożej?

 

Płyta OEM i hackintosh to beznadziejny pomysł. Skąd masz wiedzieć że USB 3.0 z tej płyty będzie działać? LAN? a tym bardziej SAS? Usypianie o którym pisałem na tego typu płytach też nie będzie działać. To taki hackintosh tylko że na Windowsie? xD Jeszcze na dodatek to X79/C606 to najtrudniejsza platforma do prawidłowego stawiania tego systemu.

 

Jeszcze obudowa nie jest nawet starannie wykonana np. brak zaślepki od nagrywarki, brak miejsca na dyski itp.

Nie ma ani jednego zdjęcia gdzie widać najczęściej uszkodzony element czyli nóżki, dlaczego?

 

Jakbyś ją zrobią poprawie to dostałbyś więcej niż 300 zł bo tak to ona nadal jest prawie nic nie warta bo jej nie dokończyłeś i zrobiłeś pod płytę OEM. 

 

Zobacz sobie ile ktoś się męczył na forum by sprzedać hackintosha który był zrobiony starannie i na normalnych częściach.

 

Ale wiesz co można marzyć że ktoś to kupi :D

 

Edytowane przez mmiskow
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
20 minut temu, mmiskow napisał:

Płyta OEM i hackintosh to beznadziejny. Skąd masz wiedzieć że USB 3.0 z tej płyty będzie działać? LAN? a tym bardziej SAS? Usypianie o którym pisałem na tego typu płytach też nie będzie działać. To taki hackintosh tylko że na Windowsie? xD Jeszcze na dodatek to X79/C606 to najtrudniejsza platforma do prawidłowego stawiania tego systemu.

Nigdzie nie napisałem, że sprzedaję ten komputer jako hackintosh, napisałem, że jest to świetna baza pod Hacka i zdanie podtrzymuję, jedyna różnica między "płytom ołem, nie poradzem sobie", a np. ASRock X99 EXTREME4, to brak podanego wszystkiego na tacy, trzeba samemu poszukać kextów i fixów ;) straszne rzeczy.

 

Nieźle uczepiłeś się tego RAMu, nie wiem co Ci mam odpisać na te 5% w różnicy ceny końcowej? (80PLN różnicy względem kalkulacji samych komponentów). Jesteś chociaż zainteresowany kupnem? Chcesz kupić ten RAM?

 

Cytat

Księgowej w firmie też mówisz, że

-"ale pani się pomyliła kiedyś przy jakiejś wstępnym obliczaniu"

-"to nie ma znaczenia, finalna wartość się zgadza"

-"ale się pani pomyliła"

-"ostatecznie wyszło prawidłowo"

-"ale była pomyłka"

comment_EzZicMlN2oU17pXIHrZYA4PkCfxboHLy.thumb.jpg.f8ba271c23921e38494698bcaabc0271.jpg

 

 

Cytat

Zasilacz się starzeje co z tego że był nie używany... Nie mam racji że to model z 2009 roku?

 

Z grudnia 1997, chłodnego grudnia 1997 roku, starzeje? Owszem. Zużywa jakkolwiek? Cewki się rozwijają a kondensatory wysychają? Nie.

 

Cytat

Tego typu płyty są do dostania nawet taniej jak np jak był tu

https://allegro.pl/oferta/plyta-serwerowa-supermicro-x9drx-s2011-10092686746https://allegro.pl/oferta/2xxeon-e5-2609-z-plyta-supermicro-x9drh-10037203179

Okej, czyli mam kupić słabszy i to drożej?

Za 150PLN kupiłbym z marszu dwie i nie miał wyrzutów sumienia, że leżą nieużywane, szkoda tylko, szkoda tylko, że są niedostępne :(

 

Cytat

Jakbyś ją zrobią poprawie to dostałbyś więcej niż 300 zł bo tak to ona nadal jest prawie nic nie warta bo jej nie dokończyłeś i zrobiłeś pod płytę OEM. 

Zobacz, ale nie chce więcej niż 300PLN, po co te Twoje dywagacje?

 

 

Przyczepiasz się kolego do strasznych głupot, dodatkowo nie masz racji, traktujesz potencjalnych kupujących jak baranów, którzy w ciemno kupują na aukcjach "3x3.9GHz=15.6GHz!!!", jesteśmy na forum, na którym nie ma debili, ludzie są raczej ogarnięci technicznie i wiedzą, że komputer z samą obudową od Apple, nie postawi im systemu, czasem można wyrwać jakiś ekstremalny deal - płytę za 150PLN j.w., a do reszty zarzutów typu "czemu nie zrobiłeś obudowy na ploterze i nie sprzedajesz jej za 5000 tysięcy" nawet nie chce mi się znów odnosić. Nie wiem tylko po co robisz OT i jesteś tak toksyczny, jak chcesz się wyżyć to idź popisać sobie na forum wiaderko czy pograć w gry na kurniku.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Piszesz że bezproblemowo można postawić a potem sam sobie zaprzeczasz.

Na dodatek liczysz gratis do ceny XD

 

Wiesz co mi się już nawet nie chce tłumaczyć, jak chcesz być Januszem z forum to kim ja jestem żeby ci zabronić.  Jak sam piszesz, na forum nie ma debili to rób ogłoszenia ze specyfikacją nie marketingiem w stylu Janusza z OLX. 

 

PS. Poprawnie zrobioną obudowę bym chętnie przygarną ale nie takie coś :) 

PSS. To że coś jest na Allegro/eBay wystawione za ileś to nie znaczy że jest tyle warte, zawsze patrzy się na zakończone aukcje.

Edytowane przez mmiskow
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...