Skocz do zawartości

Silent Wings czy NoiseBlocker


Recommended Posts

Witam serdecznie, noszę się zamiarem zakupu 140-stek na przód i tył obudowy.

Generalnie już wybrałem, a mianowicie  Silent Wings 3 140mm PWM lub NoiseBlocker NB-eLoop Fan B14-PS.

Może macie jakieś swoje doświadczenia z ww. wentylatorami ?

Link to post
Share on other sites

Miałem NB Eloop i BQ SW3 i NB według mnie to deklasuje tego BQ SW3 , tzn na takim samym RPM 900 , to nie dość ze dużo mocniej wieje NB Eloop to jest jeszcze cichszy a od tych dwóch modeli lepszy jest jeszcze czy tego chcesz czy nie Arctic P14 PWM - oczywiście jakoś wykonania to nie ma startu do BQ czy NB ale pod wzgledem ciszy wydajności bije oba, a mogę to potwierdzić bo właśnie wymieniłem Eloopy na te Arctic P14 

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że nie są tak samo ciche i wydajne jak swego czasu zachwalane Bionixy;)

3 godziny temu, John MacTavish napisał:

Miałem NB Eloop i BQ SW3 i NB według mnie to deklasuje tego BQ SW3 , tzn na takim samym RPM 900 , to nie dość ze dużo mocniej wieje NB Eloop to jest jeszcze cichszy

 Pozwolisz, że nie zgodzę się z Twoją opinią jeżeli chodzi o hałas i wydajność pomiędzy NB i BQ. Idąc RPM w RPM, BQ co najwyżej ustępuje wydajnością NB, a  NB go nie deklasuje. Sądzę, że nieco przesadziłeś;) Cisza to subiektywne odczucia, moim zdaniem jeden i drugi są bardzo ciche, różnią się brzmieniem przepychanego powietrza, a według moich pomiarów różnica wynosi około 1dB, w porywach 1,3dB. Żeby było zabawnie z filtrem jest jeszcze mniejsza pomiędzy 0,3 a 0,5 dB. To przy obrotach około 700RPM. Przy 900RPM  NB generuje hałas 49,8 dB, a BQ  47,4 dB.  Więc widzisz NB ciszej nie pracuje, bo jest wydajniejszy, ale do deklasacji BQ duuuużo brakuje;) A jeszcze zapomniałem dodać, że hałas tła to 34,7 dB.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
W dniu 24.01.2021 o 11:46, John MacTavish napisał:

Miałem NB Eloop i BQ SW3 i NB według mnie to deklasuje tego BQ SW3 , tzn na takim samym RPM 900 , to nie dość ze dużo mocniej wieje NB Eloop to jest jeszcze cichszy a od tych dwóch modeli lepszy jest jeszcze czy tego chcesz czy nie Arctic P14 PWM - oczywiście jakoś wykonania to nie ma startu do BQ czy NB ale pod wzgledem ciszy wydajności bije oba, a mogę to potwierdzić bo właśnie wymieniłem Eloopy na te Arctic P14 

Jestem ciekaw tych Arctic P14 , zauważyłem że są sprzedawane te wentylatory z różnymi wersjami (kodami producenta) , czy ktoś wie jakich wersji szukać, zależy mi na ciszy i wydajności, z naciskiem na ciszę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...