Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu mam nowy internet radiowy (20Mb/s) i są z nim problemy. Ping skacze, a co gorsze co 5 sekund jest kilka do kilkunastu procent upload packet loss przez co granie online staje się niemożliwe. Nie jest tak zawsze, ale często, w różnych godzinach. Najczęściej nie ma upload packet lossów po 22, a czasami koło 13. Chociaż od jakiegoś czasu to nawet po 22 są upload packet lossy Bardzo dziwne. Dodam, że w domu są 3 AP i każdy z nich jest podłączony kablem ethernet do gniazdka (ethernet). Jeden z nich ma pośrednika między gniazdkiem, a jest nim zasilacz PoE. Mój komputer jest podłączony kablem ethernet do gniazdka w moim pokoju (wszystkie 3 AP są w innych pokojach). Dzwoniłem do niego kilka razy i dostawca jak dostawca, wszystko zwalał na mnie. Czy jest taka opcja, że ten kabel ethernet od niego, którym jestem podłączony do komputera powoduje tą niestabilność i w związku z tym kupić lepszy kabel np cat6? Oraz jeśli nie, to co mam zrobić żeby był stabilny? Załączam zdjęcia moich unifów, podłączenie z komputera do gniazdka ethernet oraz reszta kabli z internetem.

140961303_787467012116054_4533203134808933492_n.jpg

AP w pokoju obok.jpg

Drugi AP.jpg

Moje podłączenie ethernetem z komputera.jpg

Edytowane przez fxtch

Jeżeli chodzi o radiówkę, to dziwne by było, gdyby działała stabilnie…

Łącza świadczone drogą radiową mają to do siebie, że jakość takiego połączenia jest... Dyskusyjna w najlepszym wypadku. Prędkości podawane przez operatorów z reguły nijak się mają do stanu rzeczywistego i to jest norma w przypadku "radiówki". Po prostu taka jest specyfika połączeń radiowych, że maksymalne wartości są praktycznie nieosiągalne w normalnych warunkach. Pingi wysokie, duże straty pakietów... Radiówka jest spoko do okazjonalnego sprawdzenia skrzynki mailowej i może przeglądnięcia newsów na jakimś portalu od czasu do czasu. Do grania się to nie nadaje i nic na to nie poradzisz. No ale operator ci tego nie powie przecież…

Edytowane przez 030366

Mieszkam w dużym domu jednorodzinnym, nie w bloku. Dlatego nie mam żadnej innej opcji oprócz radiówki i LTE. A na innych forach widziałem że ludzie mówią, że stereotyp beznadziejnych radiówek to mit, i że już są bardziej zaawansowane niż kilka-kilkanaście lat temu. Najwyraźniej w moim przypadku jest inaczej. A jeśli chodzi o pingi, to są lepsze niż przy LTE, ale ten upload packet loss literalnie wszystko psuje. W każdym razie, nie polecam dostawcy met pl 

@up, Dużo zależy od czynników takich jak ukształtowanie terenu oraz czy np. nie znajdują się po drodze jakieś potencjalne przeszkody, które mogą osłabić sygnał. Jeśli między "nadajnikiem", a "odbiorcą" jest np. las, albo jakieś budynki, to może być problem wtedy. Albo jak np. korzystasz z neta przy kiepskiej pogodzie. Już nie wspominając o czymś takim jak odległość od źródła sygnału, która ma kolosalne znaczenie sama w sobie. Radiówka jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju "uwarunkowania zewnętrzne" i to, że komuś gdzieś działa dobrze, to jeszcze nie znaczy, że i tobie będzie działać OK. Możesz próbować kontaktować się z operatorem, jakieś reklamacje składać, może coś tam się poprawi, ale trudno oczekiwać cudów po takim łączu.

Edytowane przez 030366

Odległość do jego anteny to 678m w linii prostej, a po drodze żadnych drzew, tylko niskie domy. Wątpię więc, że to powoduje problemy. Jeśli chodzi o kiepską pogodę, to tak. Jeśli mocno pada to wtedy czasami nawet jest 10000 pingu, czyli w skrócie nie ma internetu. Ale to się zdarzyło może z 3 razy i tyle, a teraz jest normalna pogoda. Jak otworzą galerie to kupuję kabel ethernet cat 6, i może on rozwiąże problem...

W dniu 26.01.2021 o 15:06, 030366 napisał:

Jeżeli chodzi o radiówkę, to dziwne by było, gdyby działała stabilnie…

Już nie przesadzaj........ są radiówki które działają stabilnie. Fakt iż po kablu pójdzie stabilniej, ale różnica w stabilności jest coraz mniejsa ( lepsze urządzenia itp )