Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Mam pytanie odnośnie mojego dziadka PC, czy warto w niego inwestować, coś wymienić?

Chodzi mi o komfort z korzystania, szybkość oraz płynność. Gram praktycznie tylko w wowa, więc chciałbym żeby bez problemu gra chodziła na PC + lubię w tle mieć włączony jakiś YT, twitch etc. Raz na jakiś czas również włączam stream dla znajomych więc również nie chciałbym żeby komputer zaczął wariować, tylko żeby chodził bez problemu.

Aktualny zestaw:

Obudowa        SilentiumPC Regnum RG4
Grafika        NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
MB            GA-990FXA-D3
Ram         2x4 gb ram 1333 mhz 
HDD            Western Digital Caviar Blue 1 TB 3.5" SATA III 
Procesor    amd fx-6100 3.3 ghz

Zasilacz- nie wiem nie dostałem się do niego ale myślę, że to może dobrze by było wymienić.

Ram i z HDD->SSD to wiadomo.

 

Czy opłaca się inwestować coś w to pudło- załóżmy 1500zł czy lepiej dozbierać i kupić coś nowego?

Prośba o poradę i ewentualnie co na co wymienić.

Czy cokolwiek z tego powyżej jest jeszcze zdatne?

 

 

Link to post
Share on other sites
Kompletnie się nie opłaca, poskładaj coś nowego z wykorzystaniem starych części, hdd, obudowa, itp. 
Budżet nieduży, stare części, cpu, mobo ram GPU sprzedaj. 
A czy jesteś w stanie podpowiedzieć mi jaki zestaw by odpowiadał tym wymaganiom co podałem wcześniej?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Rozkręć pc i sprawdź zasilacz. Teraz ceny idą w górę, szczególnie GPU, uzywki wchodzą w grę? 

Ja szedłbym w i5 10400f 6/12 mobo na b460 około 350, 2x8gb ddr4 300. Buda i dyski zostają. GPU na razie też sprzedajesz cpu, mobo, ram. Zależy od budżetu i stanu zmieniasz zasilacz dodajesz ssd i szukasz GPU. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...