Skocz do zawartości

Jaka płyta pod i7 10700F?


Recommended Posts

4 godziny temu, janek20 napisał:

A w cenie tego tomahawk jest Z

Tylko że tanie Zki od AsRocka mają marne sekcje zasilania, które przy OC się poddają i płyta zbija taktowanie cpu albo powoduje niestabilność, co nie zmienia faktu że w tej chwili B460 ma coraz mniej sensu ze względu na ceny (przyzwoite kosztują pod 500 zł), chyba lepiej dopłacić do Z490 i mieć wypas. Z tanich Zetek można polecić Gigabyte Z490 UD albo MSI Z490 A-PRO.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Player1 napisał:

Tylko że tanie Zki od AsRocka mają marne sekcje zasilania, które przy OC się poddają i płyta zbija taktowanie

 

9 godzin temu, Yaarooo napisał:

Zastanawiam mnie czy przy procku i7 10700F

 

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Miałem taki sam dylemat i skończyło się na płycie z Z490. Sama płyta, to trochę kwestia przypadku, ale trafiła się w dobrej cenie w promocji, a w testach całkiem nieźle wypadała i ma zasilanie 11+1, kosztowała tyle, po ile dzisiaj chodzą słabiutkie Gigabyte Z490M. Pod obciążeniem temperatura linii zasilania jest w okolicach 65-69C, wszystkie rdzenie idą z maksymalnym taktowaniem. Z tego co oglądałem testy i czytałem na zagranicznych forach, to niestety na AsRockach Z490 jest z tym problem już na i7 bez OC, gdzie Gigabyte Z490 UD nie ma z tym problemu.

Dlaczego wybrałem płytę Z490 + szybkie pamięci do i7 10700F? Ponieważ okazuje się, że szybkie pamięci dają lepsze efekty niż nawet mocne OC procesora na przeciętnych pamięciach. Moim zdaniem zdecydowanie warto.

https://www.purepc.pl/jaka-pamiec-ram-do-intel-core-i9-10900k-test-ddr4-2133-4000-mhz

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Jak sobie przeglądałem różne testy i poradniki to między i7 10700F a K podkręconym jakoś specjalnie nie było różnicy, dlatego zacząłem się zastanawiać czy jest sens dawać 350 zł więcej za procka z K. 

 

Co innego ramy 3600, dlatego myślę że tu pójdę w Z490.

 

W budżecie +/- 800 zł znalazłem ASUS TUF GAMING Z490-PLUS oraz MSI MPG Z490 GAMING PLUS. Obie bardzo podobne. 

 

Na ramy muszę uważać, aby nie były za wysokie, bo nie zmieszczę pod wentylatorem Grandias XE1236 

Link to post
Share on other sites

Ja wyszedłem z tego samego założenia, dlatego dałem sobie spokój z K i wziąłem lepsze pamięci. Co do płyty, to zerknij jeszcze na Gigabyte Z490 Gaming X, czasem można ją dostać za 750 zł (miesiąc temu była nawet 100 zł tańsza). Warto obejrzeć poniższy film.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...