Skocz do zawartości

Umiejscowienie karty graficznej.


Recommended Posts

Witajcie, jestem tu nowy, chciałbym się was poradzić gdzie najlepiej umieścić Kartę Graficzną. Myślałem żeby w miejsce tej dużej chłodnicy, bo raczej tak:
Top odpada bo tam mam AiO do procka, z tyłu mam 1 wentylator, a w miejscu rezerwuaru obawiam się że chłodnica może się nie zmieścić. Karta do zamontowania to EVGA GeForce RTX 3090 Kingpin Hybrid.
IMG_20210121_144321.thumb.jpg.aae4ccab5dda51a11fde0caaa86a19d1.jpg

IMG_20210121_144334.jpg

IMG_20210121_144344.jpg

IMG_20210121_144408.jpg

Link to post
Share on other sites

Czyli masz RAD na topie od CPU AiO w układzie PUSH (wywala powietrze przez RAD sufitem poza bude); z przodu masz 1/2(?) wenty za klatkami od HDD, które tłoczą powietrze do budy (co jest mocno hamowane przez owe klatki) oraz 1 went na plecach, który wysysa powietrze poza bude. 

 

Rozumiem, że ten RAD w piwnicy co leży "na boku" też wywala powietrze poza obudowę, rajt? Bo chyba nie pompujesz tego powietrza do środka... 

Generalnie tak na oko to średnio tj rozplanowane pod względem cyrkulacji powietrza, bo mówiąc potocznie "masz sporo na wyjściu, mało na wejściu". 

 

Tu by się raczej jakaś większa buda przydała a przynajmniej nowsza, która np nie ma klatek z dyskami. 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, wodego napisał:

Ja bym kartę graficzną umieścił w slocie PCIe. Podobno tak najlepiej.

 

Dobra no, źle zadałem pytanie, chodziło mi o umiejscowienie chłodnicy.

3 godziny temu, Rebelmind napisał:

Czyli masz RAD na topie od CPU AiO w układzie PUSH (wywala powietrze przez RAD sufitem poza bude); z przodu masz 1/2(?) wenty za klatkami od HDD, które tłoczą powietrze do budy (co jest mocno hamowane przez owe klatki) oraz 1 went na plecach, który wysysa powietrze poza bude. 

 

Rozumiem, że ten RAD w piwnicy co leży "na boku" też wywala powietrze poza obudowę, rajt? Bo chyba nie pompujesz tego powietrza do środka... 

Generalnie tak na oko to średnio tj rozplanowane pod względem cyrkulacji powietrza, bo mówiąc potocznie "masz sporo na wyjściu, mało na wejściu". 

 

Tu by się raczej jakaś większa buda przydała a przynajmniej nowsza, która np nie ma klatek z dyskami. 

Czyli mówisz że mam źle ułożony układ z wentylatorami ? Robił mi to znajomy, ja się na tym jeszcze nie znam.

Link to post
Share on other sites

@autor nie tyle źle co "nieoptymalnie"(swoją drogą ciekawe, że podkreśla mi >nieoptymalnie< jako błąd), bo tworzysz sobie lekkie podciśnienie w budzie.

 

Masz możliwość wsadzić te dwa twardziele gdzieś indziej w budzie, tak żeby móc wymontować te koszyki? I tak będziesz demontował loopa, bo Evga Hybrid ma własną pompę (tj przeca AiO). 

 

Możesz też pomyśleć nad innym rozwiązaniem:

 

1) Rad od CPU dać na front (tj 240 mm no nie?) - w taki sposób, żeby powietrze było wydmuchiwane poza budę, od środka do frontu budy

 

2) Rad od GPU dać na sufit (ponownie wywalając powietrze poza budę, od środka ku górze) 

 

3) Wentyl na plecach zamieniasz w takim układzie na PULL (ma pompować powietrze przez plecy do środka) i byłoby dobrze gdybyś przynajmniej jeden wentyl, który masz teraz na froncie dorzucił na plecy (np pod grafiką, wejdzie?) również w układzie PULL. 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

EVBot tj port żeby podłączyć sterownik dla bezpośredniej kontroli parameterow karty. 

 

https://www.evga.com/articles/00521/

 

Fan jest do podłączenia zewnętrznego wentyla (niektórzy ludzie montują takowy nad backplate, bo podobnież obniża to temperatury pamięci) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...